Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Adresat Ferry Port

GPS koordinon: Postcodes: Driving Directions


drejtime të detajuara lëvizëse
në portin tuaj të nisjes janë të përfshira me konfirmimin tuaj prenotim që do të jetë me email për ju. Për të parë informacion bazë adresave, koordinatat GPS dhe Postcodes për portet traget Irlandë, Uells dhe në Mbretërinë e Bashkuar ne shërbim tani ju lutem Kliko këtu ose lëviz nëpër këtë faqe.

Ju lutemi vini re: Në vijim të informacionit, adresat dhe ngarje drejtime në portet e ndryshme traget shërbim, se edhe pse aq gjithëpërfshirës sa të jetë e mundur, duhet të përdoret vetëm si një udhëzues referimi dhe nuk konsiderohet si e plotë dhe të plotë. Përveç kësaj, nëse jeni të pasigurt për ndonjë ngarje dhe punë automobilistike ligjet në një vend të caktuar ju lutem referojuni në ambasadën lokale të vendit përkatëse për informacion të mëtejshëm.

Udhëzues për ngarje në Eurpoe

Pajisje e detyrueshme Kërkohet Kur Driving Jashtë vendit

BE-ja Safety Road Kit

Para se të marrë makinën tuaj jashtë vendit ju duhet të bëni të sigurtë që ju keni të gjitha pajisjet e detyrueshëm të tilla si trekëndësh të sigurisë, çantë e ndihmës dhe reflektive jelek dukshmëri të lartë që është e nevojshme në shumicën e vendeve të BE-së.

Ju mund të shikoni një udhëzues shtypshëm që ofron detajet e plota të asaj që ju do të duhet për të ligjërisht të përzënë makinën tuaj për secilin vend nga klikuar këtu.

Shume e rendesishme: Si e 01 korrik 2012 reja kërkesave të ligjit franceze që NF miratuar Breathalysers duhet të kryhet nga të gjithë shoferët. Nuk ka mëshirë do të shfaqet për shoferët e huaj të cilët nuk janë në dijeni të këtij ligji. Një palë e NF miratuar breatherlysers mund të blihen këtu për vetëm £ 4.99 (më pak se gjysma e asaj që ju do të paguani për anijet).

Kits Siguria Car EU mund të blihen në të gjitha anijet, por janë shumë më të lirë për të blerë para se të udhëtoni nga dyqanet si Halfords. Për të porositur një çantë të sigurisë makinë nga Halfords internet ju lutem Kliko këtu.

 

Irlanda, Uellsi dhe UK Ferry Port Adresat

Adresat Stena Line Ferry Port

 • Belfast - Ferry Terminal, West Bank Road, Belfast BT3 9JL (Sat. Nav koordinatat:. Lat 54.636150 gjatë -5.882950)
 • Stranraer. - Ferry Terminal, Stranraer, Dumfries dhe Galloway DG9 8EL (Sat. Nav koordinon: Lat 54.90579 gjata -5.02065.)
 • Holyhead. - Porti i Holyhead, Holyhead, Gwynedd LL65 1DQ (Sat. Nav koordinon: Lat 53.30765 gjatë -4.63124.)
 • Dublin Port. - Alexandra Road, Dublin Port, Dublin 1 (Sat. Nav koordinon: Lat 53.349617 gjata -6.197362.)
 • Dun Laoghaire. - Ferry Terminal, Dun Laoghaire, Dublin County (Sat. Nav koordinon: Lat 53.29586 gjata -6.1347.)
 • Fishguard. - Fishguard Harbour, Goodwick, Pembrokeshire SA64 0BU (Sat. Nav koordinon: Lat 52.00952 gjata -4.98676.)
 • Rosslare - Ferry Terminal, Rosslare Harbour, County Wexford. (Sat. Nav koordinatat:. Lat 52.251668 gjata -6.336032)
 • Fleetwood. - Dock Street, Fleetwood, Lancashire FY7 6HP. (Sat. Nav koordinatat:. Lat 53.920409 gjata -3.009342)
 • Larne - Ferry Terminal, Larne Harbour, Larne, BT40 1AN (Sat. Nav koordinatat:. Lat 54.8461 gjatë -5.80516)
 • Harwich - Parkeston Quay, Harwich, Essex CO12 4SR (Sat. Nav koordinatat:. Lat 51.946494 gjatë 1.252731)

P & O Tragete Port Adresat

 • Larne - Ferry Terminal, Larne Harbour, Larne, BT40 1AN (Sat. Nav koordinatat:. Lat 54.8461 gjatë -5.80516)
 • Cairnryan - Porti, Cairnryan, Stranraer, Wigtownshire, DG9 8RF
 • Troon - SeaArran House, 100 Port Ranald Drive, Troon, Ayrshire, KA10 6HH
 • Dover - Qendra Travel, Docks Lindore, Dover, Kent, CT16 1JA
 • Calais - O Tragete P &, Car Ferry Terminal, 62100 Calais, France
 • Liverpool - Gladstone Branch Dock No.3, Liverpool Freeport, Bootle, Merseyside, L20 1BG
 • Dublin - O Tragete P &, Terminal 3, North Quay Extension, Dublin 1
 • Hull - King George Dock, Hedon Rd, Kingston-upon-Hull, HU9 5QA

Adresat DFDS Seawyays Ferry Port

 • Belfast - Victoria Terminal 2, West Bank Road, Belfast, BT3 9JL
 • Dublin - Alexandra Road Extension, Dublin Port, Dublin 1
 • Liverpool - 12 Quays Terminal, Tower Road, Birkenhead, Wirrall, CH41 1FE
 • Docks Lindore, Dover, Kent CT16 1JA - Dover
 • Rosyth - Dew Way, Rosyth, Fife, Scotland KY11 2XP

Adresat Irish Tragete Ferry Port

 • Rosslare - irlandeze Anijet, Rosslare Harbour, Co Wexford
 • Anijet irlandeze, Terminal Road South, Ferryport, Dublin 1 - Dublin Port

Avulli Adresat Packet Ferry Company Port

 • Belfast - Isle of Man avulli Packet kompanisë Terminal, Albert Quay, Belfast, BT3 9SS
 • Ishulli i Njeriut - Isle of Man avulli Packet kompanisë, Deti Terminal, Douglas, IM1 2RF
 • Birkenhead - 12 Quays Terminal, Tower Road, Birkenhead, Wirral CH41 1FE
 • Dublin - Isle of Man avulli Packet kompanisë, Dublin Port, Terminal Road South, Dublin City, Dublin 1
 • Heysham - Isle Of Man avulli Packet kompanisë Passenger Terminal, South Quay, Heysham, Lancashire, LA32XE
 • Liverpool - Isle of Man avulli Packet kompanisë, ulje Faza Terminal, Off Shën Nikollës Place, Princes Parade, Liverpool, L3 1DL

 

A nuk merrni humbur jashtë vendit!

SatNav Harta Updates fro TomTom dhe Garmin

Nëse ju nuk e keni një të tillë ne sugjerojmë që ju të investojë në një më së voni TomTom ul pajisjet nav. Jo vetëm do të ju nuk merrni humbur, por e re ndërfaqe grafike TomTom është shumë më e mirë dhe më e lehtë për të ndjekur se sa të tjera u ul pajisje Nave kushton dy herë çmimin. Për të blerë një pajisje të re TomTom ose shkarkoni hartat e fundit direkt nga TomTom, të cilët janë duke ofruar ferryto.com klientët sa më shumë% zbritje 40, ju lutem Kliko këtu.

Nëse ju preferoni për të dyqan rreth dhe krahasoni TomTom të tjera u ul pajisjet nav si Garmin dhe Navman si TomTom nga Halfords internet ju lutem, Kliko këtu.

Dont 'Get Stuck jashtë vendit

Analiza dhe Rimëkëmbjes Insurance ndërsa ngarje jashtë vendit është me të vërtetë e rëndësishme - veçanërisht nëse ju jeni në një vend gjuhën e të cilit është e ndryshme me tuajat.

Ne fuqimisht ju këshillojmë që të merrni sigurim të përshtatshëm evropiane mbuluar avari dhe udhëtimit që do të mbulojë të gjitha shpenzimet mjekësore që rezultojnë nga një aksident. Për të mësuar më shumë në lidhje me opsionet tuaja për avari e BE-së dhe të shërbimit Rimëkëmbjes ju lutem Kliko këtu.

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

Kliko këtu për të kontaktuar ekipin e kujdesit të konsumatorëve në ferryto.com

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes së biletave të trageteve në internet në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane trageteve, dhe mbi rrugët e trageteve 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, Mesdhe, balltike dhe Veri Afrikë.

Në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet e biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh dhe ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion trageteve çmimin e biletës me pa shtesa të fshehura në kohën e rezervimit.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 
 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel