Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Rrugët traget
dhe Destinations

Rrugët traget dhe Destiantions

 

ferryto.com ofrojmë një përzgjedhje të mbi rrugët e trageteve në 1,200 vela për në dhe nga portet mbi 360 në vende 64 ndryshme duke përfshirë Britaninë e Madhe, Irlanda, Italia, Spanja, Franca, Holanda, Gjermania, Danimarka, Afrikën Veriore dhe shtetet baltike që janë të gjitha bookable online.

Ne e dimë se për një pasagjer ende nuk është e sigurt se cila nga rrugët e trageteve do të përmbushur kërkesat e tyre duke gjetur rrugën më të mirë mund të jetë disi e një detyrë e frikshme. Kjo faqe ka për qëllim për të ndihmuar ju zgjidhni rrugën traget që më së miri i plotëson nevojat tuaja.

Nëse jeni të pasigurt nga rrugët e trageteve në dispozicion trageteve përdorni interaktive hartën tonë rrugë më poshtë për të ndihmuar ju zgjidhni rrugën më të përshtatshme traget dhe më të mirë e nisjes / destinacionit zgjedhjen port traget.

Për port destinacioni informata specifike ju lutemi Kliko këtu.

Rrugët traget dhe OperatorëtRezervimet e biletave


                            Kliko këtu për një version të madhe të interaktive mësipërme hartë rrugë traget.
   

Ferry Routes nga Vendi & Rajoni

 
 
 

Për të gjetur një rrugë traget për në ose nga një vend apo rajon të caktuar përdorni menunë e shpejtë, kërcejnë mbi ose lëviz nëpër këtë faqe vendin renditur që ju dëshironi të lundrojnë në ose nga dhe zgjidhni rrugën tuaj të dëshiruar nga rënie përkatëse down menu që do të reflektojë rrugët e aplikueshme vetëm në atë vend.

Pasi të keni identifikuar rrugë traget ju dëshironi të lundrojnë thjesht klikoni "Get Çmimi" button për të përcaktuar koston, të parë oraret jetojnë dhe të rezervoni biletat tuaja trageteve të sigurtë në internet. Nëse ju ende nevojë për ndihmë zgjedhjen e një rrugë traget për lundrim tuaj, ju lutem Kliko këtu për të hyrë në seksionin tonë Kujdesit për Klientin.

Egje Island Ferries Aegean Islands Tragete

Me përjashtim të Cunda, IMBROS dhe Tenedos, të cilat i përkasin Turqisë, tërë ishujt e mbetura Egjeut janë territor grek.

Operatori kryesor traget servis ishujt e Egjeut dhe portet përfshirë Kios, Lesvos dhe Samos është Nel Lines me tre rrugë të tjera që operohen nga helene Anijet ans Erturk Lines.

Përdorni prenotim motor traget e mësipërme për të parë më të fundit oraret Aegean Islands trageteve, krahasoni çmimet biletave dhe bileta trageti libër në ishujt e Egjeut në çmime më të ulët. (Me shume informacion..)

Aeolian Ishujt Ferry Aeolian Ishujt Tragete

Rrugët traget Aeolian Ishujt, duke përfshirë Salina, Lipari, Vulcano, Panarea dhe Stromboli nga Italia, janë shërbim nga SNAV Tragete.

Ishujt Aeolian ose Lipari Islands janë një arkipelag vullkanik në Detin Tirren në veri të Sicilisë. Ishujt Aeolian janë një destinacion popullor turistik në verë, dhe për të tërhequr deri për vizitorët 200,000 vit.

Ishulli më i madh është Lipari. Ishujt tjera përfshijnë Vulcano, Salina, Stromboli, Filicudi, Alicudi, Panarea-s dhe Basiluzzo. (Me shume informacion...)

Biletat Ferry Aland Aland Ishujt Tragete

Ishujt Aland janë vendosur në zemër të Skandinavisë, mes të rrugës midis Stokholm dhe Helsinki.

Rruga më e shkurtër nga Suedia largohet nga Grisslehamn ose Kapellskär jashtë Norrtälje dhe merr dy orë.

Nga Stokholm ka disa variacione rrugë. Nga Finlanda ju mund të udhëtojnë në anijet më të vogla arkipelag ose në anijet nga Turku dhe Helsinki. Nëse jeni të udhëtojnë nga Estonia që do të zgjedhin për Tallink nga Talin. (Me shume informacion...)

Tragete në Shqipëri Shqipëri Tragete

Ju keni një zgjedhje e pesë shërbimeve të trageteve në dhe nga Shqipëria. Katër Shërbimet ofrojnë rrugët që lidhin portin shqiptar të Durrësit me Barit në Itali, ndërsa sails tjera midis Durrësit dhe Ankonës.

Zgjidhni shërbime nga Adria Ferries, Tirrenia, Ventouris Ferries apo Venezia Lines që shkojnë nga e kalimit të shpejtë të trageteve në bord Venezia Lines artizanale të shpejtë për shërbimet konvencionale me kohë më të gjatë kalimit.

Përdorni prenotim motor traget e mësipërme për të parë më të fundit oraret trageteve Albania, krahasoni çmimet biletave dhe bileta trageti libër në Alabania në çmime më të ulët. (Me shume informacion...)

Algjeri Tragete Algjeri Tragete

Rrugët traget Algjerisë dhe kalimet janë të ofruara nga operatorët e përcaktuara trageteve Tranmediterrania dhe SNCM që ofrojnë një përzgjedhje të rrugëve duke filluar nga 7 orë dhe minuta 30 kalimin në mes të Almeria dhe Ghazaouet dhe rrugë të gjatë 12 orë lidh Alicante dhe Alger.

Rrugët më të njohura traget në Algjeri janë të Ghazaouet, Oran, Algjeri, Bejaia, Skikda dhe Annaba nga Franca dhe Spanja.

Përdorni prenotim motor traget e mësipërme për të parë më të fundit oraret trageteve Algjeria, krahasoni çmimet biletave dhe bileta trageti libër në Algjeri në çmime më të ulët. (Me shume informacion...)

Balearics Tragete Balearics Tragete

Tragete për dhe nga ishujt Balearic udhëtojnë mbrapa dhe me radhë në kontinent spanjoll.

Shumë njerëz mendojnë Ishujt Balearic si vetëm Mallorca, Menorca dhe Ibiza. Në fakt, atje ishujt 50 brenda Balearic arkipelag të cilat mund të arrihet nga Spanja nëpërmjet traget.

Përdorni prenotim motor traget e mësipërme për të parë më të fundit oraret Balearics trageteve, krahasoni çmimet biletave dhe bileta trageti libër në Ishujt Balearics në çmime më të ulët. (Me shume informacion...)

Belgjikë Tragete Belgjikë Tragete

Belgjika kufizohet me Detin e Veriut dhe shtrihet në mes të Francës, Gjermanisë, Luxumbourg dhe Holanda.

ferryto.com ofrojnë gamë të plotë të kalimeve të trageteve në Belgjikë. Zgjidhni rrugën tuaj, nga Ramsgate në Ostend me Transeuropa Anijet apo Hull në Zeebrugge me P & O Tragete.

Përdorni prenotim motor traget e mësipërme për të parë më të fundit oraret trageteve Belgium, krahasoni çmimet biletave dhe bileta trageti libër në Belgjikë në çmime më të ulët. (Me shume informacion...)

Bornholm Tragete Bornholm Tragete

Bornholm është një ishull danez në Detin Baltik ndodhet në lindje të Danimarkës, në jug të Suedisë, dhe në veri të Polonisë dhe është e lidhur në Suedi kontinentale dhe Danimarkës nga një rrjet të shërbimeve të trageteve.

Bornholm është "litar shpëtimi" për pjesën tjetër të Danimarkës është shërbimi traget Koge-Rønne. Ka një vela çdo natë nga Koge. Koha Udhëtimi: ore 5½ gjatë natës me Færgen.

Gjatë verës linja Kolobrzeska Zegluga Pasazerska Sp. sails përditshme mes Nexo dhe Kolobrzeg në Poloni me catamaran pasagjerëve m / s Jantar. (Me shume informacion...)

Canary Island Ferry Ishujt Kanarie Tragete

Ishujt Kanarie janë vendosur në brigjet e Afrikës Perëndimore dhe janë një destinacion popullor turistik.

Ishujt Kanarie janë shërbim nga regualr planifikuar shërbime të trageteve në La Palma, Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria dhe Lanazarote si dhe në ishujt më të vogla.

Përdorni prenotim motor traget e mësipërme për të parë më të fundit oraret trageteve Canary Island, krahasoni çmimet biletave dhe bileta trageti libër në ishujt Kanarie në çmime më të ulët. (Me shume informacion...)

Channel Islands Tragete Channel Islands Tragete

Rrugët kryesore traget Channel Islands operohen nga kondor Ferries që kanë planifikuar çdo ditë shërbime për Guernsey Jersey dhe nga Anglia dhe Franca.

rrugët shtesë traget në Jersey, Guernsey, Alderney, Sark dhe Herm, dhe ishujt më të vogla të Jethou, Brecqhou dhe Lihou janë shërbim nga kondor Anijet dhe një përzgjedhje e operatorëve të vogla trageteve pavarura.

Përdorni prenotim motor traget e mësipërme për të parë më të fundit oraret trageteve Channel Island, krahasoni çmimet biletave dhe bileta trageti libër në Ishujt Channel në çmime më të ulët. (Me shume informacion...)

Tragete në Korsikë Korsika Tragete

Ju mund të librit traget tuaj në Korsikë me operatorët e trageteve kryesore të tilla si Korsika Tragete Sardenjës, La MERIDIONALE Tragete SNCM, dhe Moby Line.

Shumica e kalimeve janë nga Marseille dhe Nicës në Francë, por në fakt ka 3 portet që ofrojnë kalimet traget në Korsikë. Për të udhëtuar në mes Korsikës dhe Sardenjës, Korsika Tragete Sardenjës ofrojnë një numër të opcioneve ndërsa anijet Moby Line veprojnë rrugën nga Italia.

Përdorni prenotim motor traget mësipërme për të parë updated oraret trageteve Corsica dhe për të blerë bileta trageti në Belgjikë. (Me shume informacion...)

Crete Tragete Crete Tragete

Kretë ka shumë lidhje të trageteve. Ju mund të shkoni nga Pireaus të Heraklion me Minoan Lines, të Chania me ANEK Lines ose helene SEAWAYS, për Ayios Nikolaos dhe Sitia me korsi Lines. LANE gjithashtu operon rrugët nga Ayios Nikolaos / Sitia në Rodos dhe ishujt e tjerë grekë.

Në verë, ka Hydrofoils përditshme nga Heraklion në Santorini. Ju mund të shkoni në Kretë me traget nga Peloponezit (Gytheio) dhe ishullin Kythira. Ky traget tokat në pjesën perëndimore të Kretës, në portin Kissamos.

Portet kryesore në Greqi që anijet vijnë në janë në Heraklion, Chania, Rethymno, Sitia, dhe Kastelli-Kassamos. (Me shume informacion...)

Kroacia Tragete Kroacia Tragete

Aktualisht janë shërbime vetëm traget nga Italia në Kroaci. Nuk ka shërbime të ekzistojnë nga çdo vend tjetër evropian.

Anijet janë të lirë dhe të shkojnë rregullisht në mes të vendeve të ndryshme nga bregu. Edhe pse ato nuk janë të shpejtë ata janë ndoshta mënyra më e mirë për të parë ishujt e bukur kroate të detit Adriatik.

Ju mund të merrni tragetet nga portet e Venecias, Ravenna, Cesenatico, Rimini, Pesaro, Ancona, Bari Termoli apo në Kroaci. (Me shume informacion...)

CyClade Island Ferries Cyclades Islands Tragete

Të Cyclades janë një grup i ishujve grekë, që ndodhet në pjesën jugore të Detit Egje.

Nga anijet kontinentale greke dhe shërbimeve highspeed catamaran drejtuar çdo ditë nga e Pireut, Rafinës dhe Lavrio.

Ferrys të veprojë për të gjithë ishujt në Cyclades, disa prej ishujve më të mëdha të ketë një shërbim të highspeed catamaran. udhëtime traget janë katër deri në pesë orë në ishujt më të afërt (Kythnos, Syros, Tinos, Mykonos dhe Sifnos) dhe nga tetë deri në dhjetë orë të largët (Santorini) në varësi të numrit të ndalet. (Me shume informacion...)

Danimarka Tragete Danimarka Tragete

ferryto.com ofrojnë rrugët 22 trageteve në dhe nga Danimarka që janë shërbim nga Color Line, SEAWAYS DFDS, Stenaline dhe anijet Scandlines.

Danimarka është i përbërë nga më shumë se 400 ishujt e pabanuar. Sealand është më e madhe, e ne jemi të njohur me të. I gjithë vendi është vetëm 43,000 kilometra katrorë / 16,630 milje katrorë në area.Denmark është, pra, kombi më i vogël në Evropën Veriore, jashtë Grenlandës dhe ishullin Faroe.

Përdorni prenotim motor traget mësipërme për të parë updated oraret trageteve Danimarka dhe të rezervoni biletat trageteve në Danimarkë. (Me shume informacion...)

Dodecanese Island Ferries Dodecanese Islands Tragete

Astypalea, Kalymnos, Karpathos, Kos, Leros dhe të Rhodes gjithë kanë rrugë të drejtpërdrejtë traget në kontinent greke.

Përveç kësaj, Rhodes ka fluturime në Astypalea (nëpërmjet Kos dhe Leros), Iraklio, Kasos (nëpërmjet Karpathos), Selanik, dhe në verë të Mykonos dhe Santorini (Thira) në Cyclades. shërbim shtesë hidroavion operon nga Kos dhe Kalymnos lidh këto ishuj me Lavrio në kontinent.

Përdorni prenotim motor traget mësipërme për të parë updated Dodecanese Islands oraret trageteve dhe të rezervoni biletat trageteve në ishujt Dodeceanese në çmime më të ulët. (Me shume informacion...)

Tragete në Egjipt Egjipt Tragete

Ka një numër të rrugët e trageteve në dhe rreth Egjipt që janë të hapura për të pasagjerëve.

Catarmaran që shkon në mes Hurghada dhe Sharm El Sheikh bën një shkurtore të dobishëm midis Egjiptit dhe Sinait kontinent. Udhëtimi zgjat vetëm një orë e gjysmë dhe e bën një alternativë e preferuar për udhëtim në dymbëdhjetë orë me autobus.

Për fat të keq për shkak të trazirave polital në Lindjen e Mesme shërbimi traget nga Evropa në Egjipt (Venecia - Tartous - shërbimit të trageteve Alexandria) ka pezulluar deri në një njoftim të dytë. (Me shume informacion...)

Elba Ferry Elba Tragete

Ishulli i Elbës në arkipelag toskan është i njohur si perla e Toscana. Elba mund të arrihet me lehtësi nga një traget nga Italia kontinent.

anijet e makinave të largohet nga Piombino pothuajse çdo orë për Portoferraio në sezonin e verës. Ka edhe tragete të përditshme për Cavo dhe Rio Marina. Kompanitë kryesore të anijeve janë Toremar, Blu Navy dhe Moby. Kalimi Piombino-Portoferraio merr një orë.

Përdorni prenotim motor traget mësipërme për të parë updated oraret trageteve Elbës dhe të rezervoni biletat trageteve të Elbës. (Me shume informacion...)

Angli Tragete Angli Tragete

ferryto.com ofrojë gamën më të madh të trageteve në Angli vela me gjithë gjashtëmbëdhjetë nga kompanitë kryesore të Britanisë së Madhe, duke përfshirë traget Lines LD, P & O Tragete, Norfolkline, Steanline, DFDS, irlandeze tragete dhe anijet Condor.

Ju jeni në gjendje për të librit tragetet në dhe nga Anglia duke përfshirë portet e Dover, Portsmouth, Plymouth dhe në Francë, Spanjë, Irlandë, Holandë dhe Belgjikë, si dhe Ishujt Channel, Ishulli i Njeriut dhe Isle of Wight.

Përdorni prenotim motor traget mësipërme për të parë updated oraret trageteve Angli dhe të rezervoni biletat trageteve në Angli. (Me shume informacion...)

Estonia Ferry Estonia Tragete

Traget në Estoni ndihmon udhëtarët për të udhëtuar në mes të Finlandës dhe Estonisë, Gjermania dhe Estonia dhe gjithashtu në mes të Suedisë dhe Estonisë.

Tallinn shërben si porti kryesor të Estonisë. Kohëzgjatja e përgjithshme e udhëtimit në Helsinki nga Talin merr rreth 2 orë dhe 30 minuta por shërbimi ekspres redukton kohën e udhëtimit për 1 orë dhe 30 minuta.

Koha udhëtim nga Estonia në portin e ROSTOK Gjermanisë merr një minimum prej orësh 15 ashtu si edhe udhëtimin në mes Estonisë dhe Suedisë, ku portet traget Estonia në Stokholm. (Me shume informacion...)

Faroes Islands Ferry Ishujt Faroe Tragete

Shumë turistë vizitojne Faroes gjatë dy-ditore 'detyruar' ndalesë kur javore Norröna makinë-traget operuar nga Smyril Line arrin në Tórshavn nga HANSTHOLM (Danimarkë) dhe pastaj bën një udhëtim anë në Bergen (Norvegji) para se të vazhdoni me Seyðisfjörður (Islandë ).

Oraret, çmimet dhe rendi i ndalesave në Ishujt Faroe ndryshojnë sezonale.

Përdorni prenotim motor traget mësipërme për të parë updated Faroe Ishujt oraret trageteve dhe të rezervoni biletat trageteve në ishujt Faroe në çmime më të ulët. (Me shume informacion...)

Finland Ferry Finlandë Tragete

Libri i një traget për në Finlandë ose nga Gjermania, Suedia apo vendet baltike për të vizituar këtë vend interesant nestled në mes Suedisë dhe Norvegjisë të Perëndimit dhe Rusisë në Lindje.

Në verës, cruises liqen janë një mënyrë e madhe për të parë pamje e Finlandës, edhe pse shumica e tyre vetëm të bëjë sythe rrethore ndonjë gjë dhe kështu nuk janë veçanërisht të dobishme për të marrë nga pika A në pikën B. Shumica e udhëtarëve të anijeve të kryer pasagjerë 100-200 ( libër përpara në fundjavë!), dhe shumë janë anije historike me avull. Rrugët e popullarizuar përfshijnë Turku-Naantali dhe rrugë të ndryshme në dhe rreth Saimaa. (Me shume informacion...)

France Ferry france Tragete

Kalimet kryesore traget në Francë janë nga Anglia, Irlanda, Channel Islands dhe Korsikë.

Për një traget për në Francë nga Anglia zgjidhni nga operatorët kryesorë, duke përfshirë P & O, Brittany Tragete kondor, Anijet, SeaFrance, LD Lines dhe DFDS Norfolkline. Nëse vela nga Ishujt Channel pas Condor dhe Manche Isles Express tragete mund të ju merr në Francë në vetëm 45 minuta.

Për anijet në Francë nga Irlanda të presin një kohë më të gjatë udhëtim e orëve 14 plus dhe të udhëtimit nga KS të Roscoff dhe Rosslare në Cherbourg me Anijet irlandeze, Brittany tragete dhe Celtic Link. (Me shume informacion...)

Germany Ferry Gjermani Tragete

Krahasoni çmimet tona dhe të rezervoni një kthim apo udhëtim të vetëm traget në Gjermani nga Harwich Britania e Madhe apo nga portet e tjera në Suedi, Danimarkë dhe Norvegji me vela me Stena Line, DFDS dhe shumë operatorëve të tjerë traget tipike,.

Nga Britania e Madhe ju mund të arrijnë në qytetin verior të Cuxhaven dhe të udhëtojë për në pjesë të tjera të Gjermanisë, duke përfshirë qytetin e Hamburgut.

Përdorni prenotim motor traget mësipërme për të parë updated Gjermani oraret trageteve dhe të rezervoni biletat trageteve në Gjermani. (Me shume informacion...)

Tragete greke Greqi Tragete

Greqia ka një nga rrjetet më të gjera të trageteve në Evropë që mbulon kontinent nga Igumenica, Patras dhe Korfuzit, si dhe ishujt grekë castering për të dy popullatën lokale, si dhe në tregun masiv turistik për të cilin Greqia është një destinacion popullor verës.

rrugët e trageteve greke janë shërbim nga Anijet superfast, Anek Lines, Bluestar Anijet, Tragete shpejte, Detit avionët dhe Minoan Lines, si dhe një përzgjedhje mjaft të madh të operatorëve të vogla trageteve pavarura.

Përdorni prenotim motor traget mësipërme për të parë updated oraret trageteve Greqia dhe të rezervoni biletat trageteve për dhe nga Greqia. (Me shume informacion...)

Ishujt grekë Tragete Greek Island Ferries

Sistemi i trageteve greke është përshtatur për nevojat e ishullit, jo turistët në ishull hopping jaunts greke, kështu që shumica e anijet tifoz nga portet kontinentale e Pireut, Rafinës Lavrion dhe Volos. hoppers Island normalisht fluturojnë në Athinë dhe traget hop nga Pire ose fluturojnë në një nga ishujt kryesore dhe të nisë e tyre ishull grek hopping nga atje.

Tragete subvencionuara rëndë inkurajuar ishullin grek hopping në 1960s dhe traditë ka vazhduar pavarësisht rritjen e fundit të çmimeve dhe rritjen e euros. Pasi ruajtjen e backpackers, shumë tani preferojnë pushimet më shumë aventureske. Të gjithë ju duhet raste traget dhe një qëndrim të relaksuar për timekeeping. (Me shume informacion...)

Hebrides Islands Ferry Hebrides Islands Ferry

Të Hebrides Inner është një arkipelag jashtë bregut perëndimor të Skocisë, në jug lindje të Hebride e jashtme. Së bashku këto dy zinxhirët ishull formojnë Hebrides, të cilat gëzojnë një klimë të butë oqeanike. Ka 36 ishuj të banuar dhe një 43 tej pabanuar Inner Hebrides.

Transporti detar është shumë i rëndësishëm dhe një shumëllojshmëri të shërbimeve të trageteve operojnë midis ishujve dhe kontinent Britani.

Përdorni prenotim motor traget mësipërme për të parë updated Hebrides Ishujt oraret trageteve dhe të rezervoni biletat trageteve për dhe nga Ishujt Hebride në çmime më të ulët. (Me shume informacion...)

Holland Ferry Holland Ferry

ferryto.com ofrojnë tre rrugët e kthimit në Holandë nga Anglia me tre operatorët kryesorë të Evropës traget, SEAWAYS DFDS, P & O Tragete dhe Stena Line.

Tragete libër në Holandë nga portet e Harwich në Lindje Jug të Anglisë, dhe Newcastle dhe Hull në veri të Anglisë me një zgjedhje deri në vendkalimet 42 javore.

Përdorni prenotim motor traget mësipërme për të parë updated oraret trageteve Holland dhe të rezervoni biletat trageteve për dhe nga Holanda në çmime më të ulët. (Me shume informacion...)

Iceland Tragete Islanda Ferry

Tragete nga Skocia deri Islanda janë në dispozicion vetëm gjatë muajve të pikut të verës. Jashtë këtyre datave ju do të duhet të udhëtojnë nga Newcastle (shih më poshtë).

Trageti niset nga Scrabster në Skoci dhe arrin në Seyðisfjörður në West Islandë. Shënim: Nëse ju nuk kanë sjellë makinën tuaj ju do të duhet për të rregulluar makinë me qira nga Egalstadir qoftë se keni ndërmend për të përzënë rreth ishullit.

Në mënyrë që të merrni në Islandë nga Newcastle ju duhet të marrë detin brenda natës kalimit nga Newcastle në Bergen në tragete DFDS, ishin atëherë ju mund të vini deri shërbimin Smyril Line për Seyðisfjörður. (Me shume informacion...)

Jon Island Ferries Ionian Islands Tragete

Corfu ka lidhje të rregullta me tre portet në Itali (Brindisi, Bari dhe Venecia), e operuar nga një pjesë të vogël të kompanive të trageteve me vela në mes të Italisë dhe Igumenica dhe / ose Patra. (Udhëtarët mund të lundrojnë midis Ankonës dhe Igumenicës, pastaj të transferuar në një traget lokale.) Kalimet janë më të shpeshta në korrik dhe gusht, por ka shumë shërbime vit-rrumbullakët të paktën javore midis Korfuzit dhe Brindisi, Bari dhe Venecia. Nga Korfuzi është gjithashtu e mundur për të kaluar në Shqipëri, ose për të vizituar në një ditë udhëtim.

Nuk është e mundur që të ishullit hop drejtpërdrejt midis ishujve veriore dhe jugore. Korfuzi dhe Paxi janë të lidhura me traget dhe hydrofoil. Nuk ka shërbime nga të dyja Korfuz ose Paxi në Lefkada. (Me shume informacion...)

Ireland Tragete Republika e Irlandës Tragete

Irlanda ofron një përzgjedhje e madhe e kalimeve të lirë traget me disa operatorë të mëdha trageteve. Ju mund të rezervoni një rrugë nga pesë portet në Angli dhe Uells, si dhe kalimet nga portet traget në Francë dhe Douglas në vela Isle of Man me Stena, P & O, avulli Packet Anijet dhe Fastnet Line.

Me një zgjedhje të tillë të gjerë të rrugëve të trageteve në dhe nga Irlanda jeni të vërtetë janë prishur për zgjedhje kur është fjala për të vendosur mbi të cilat shërbimi për t'u përdorur.

Përdorni prenotim motor traget mësipërme për të parë updated oraret trageteve Irlandën dhe të rezervoni biletat trageteve për dhe nga Irlanda. (Me shume informacion...)

Isle of Man Ferry Isle of Man Ferry

Avulli Packet Tragete ofron një zgjedhje e mbi 30 vetme ose të kthehen kalimeve në Isle of Man. Ju mund të udhëtojnë në Isle of Man nga Liverpool dhe Heysham në Angli ose nga Dublin dhe Belfast.

Douglas, kryeqyteti i ishullit, është në anën lindore të ishullit dhe shërben si porti traget për të gjitha anijet Ilse e njeriut.

Përdorni motorin prenotim trageteve mësipërme për të parë updated Isle of Man oraret trageteve dhe të rezervoni biletat trageteve për dhe nga Isle of Man në çmime më të ulët. (Me shume informacion...)

Isle of Wight Isle of Wight Tragete

Isle of Wight mund të gjendet në brigjet jug e jug të Anglisë dhe është i lidhur me portet kontinentale e Lymington, Southampton dhe Portsmouth nga anijet e automjeteve dhe catamarans shpejtësi të lartë të pasagjerëve shërbim nga operatorët e trageteve Hovertravel, gyp Kuq dhe anijet Wightlink.

Një traget i ri vela nga Weymouth në Isle of Wight është planifikuar në gusht 2012.

Përdorni motorin prenotim trageteve mësipërme për të parë updated Isle of Wight oraret trageteve dhe të rezervoni biletat trageteve për dhe nga Isle of Wight në çmime më të ulët. (Me shume informacion...)

Itali Tragete Itali Tragete

Italia është portë kryesore në Greqi, Afrikën e Veriut dhe Mediteranian.

Duke ofruar një zgjedhje e për nëntëdhjetë rrugët e trageteve në Itali ka një nga rrjetet më të trageteve në vela botërore për në dhe nga Greqia, Shqipëria, Francë, Spanjë, Tunizi, Maltë, Korsikë, Sardenjë, Sicili, Ishujt eoliane dhe ishujt e Jonit.

Operatorët kryesore traget servis rrugët itlian trageteve janë Corsica Sardenjës Tragete, Venezia Lines, Ventouris Lines, GLD Lines, Grimaldi Tragete, Grandi Navi Veloci, SNCM, Moby Lines, Agoudimos Lines, Minoan Lines, Anek Lines dhe tragete superfast. (Me shume informacion...)

Ferry në Japoni Japoni Tragete

Shumica e anijet japoneze e brendshme të transportuar njerëzit, automjete dhe ngarkesave. Ndërsa rrugët më të shkurtra janë shërbyer nga anijet e vogla, të aftë për të kryer një çift të makinave dhe një dhjetra pak e udhëtarëve, oxhaku mëdha janë të punësuar në rrugët më të gjatë.

Ndërsa katër ishuj të mëdha të Japonisë, Honshu, Hokkaido, Kyushu dhe Shikoku, janë të lidhura me njëra-tjetrën me anë të urave dhe tuneleve, shumica e ishujve të vogla mund të arrihet vetëm me anije. Por edhe mes katër ishuj të mëdha, anijet mund të jetë interesante, nëse jo alternative veçanërisht e shpejtë për trena, autobusë dhe aeroplanë. (Me shume informacion...)

Kaliningrad Tragete Kaliningrad Tragete

Qytetarët skandinave kanë një mundësi të nisë një traget për në Kaliningrad. Tragetet Lituanisht Lisco ka një anije mallrash e vdekur Karlshamn (Suedi) në Tuedays në 18.00 dhe të shtunave në 16.00 arritur të Baltiysk (Rusi, rajoni Kaliningrad) 16 orë më vonë.

Anija është e rezervuar zakonisht për shoferët e kamionëve, por ata shpesh kanë shtretër të pasagjerëve të lirë në dispozicion. Ky traget shkon përmes Klaipeda (Lituani), ku ju mund të bordit atë si të mirë.

Përdorni prenotim motor traget mësipërme për të parë oraret updated trageteve dhe të rezervoni biletat trageteve për dhe nga Kaliningrad. (Me shume informacion..)

Letonia Ferry Letoni Tragete

Ka një lidhje të rregullt traget midis Ventspils dhe Nynäshamn (Suedi) ose Travemünde (Gjermani) dhe në mes Liepaja dhe Travemünde (Gjermani). Bileta dhe kabina ju jeni në gjendje për të librit në "Lauku celotajs" zyrë.

Traget kryer pasagjerë, vechles motorike dhe ngarkesave të ndryshme. Nuk janë të rehatshme kabina, dyqane, bistro, bar dhe restorant.

Përdorni prenotim motor traget mësipërme për të parë updated oraret trageteve Letonia dhe të rezervoni biletat trageteve për dhe nga Letonia. (Me shume informacion...)

Lituania Ferry Lituani Tragete

Porti kryesor traget i Lituanisë është Klaipeda lidh qytetet më të mëdha të Detit Baltik si Kopenhagës, Kil, Gdansk dhe Lübeck.

Shërbimi traget është operuar edhe nga Klaipeda të Baltiysk.

Në portin e Klaipeda, Lisco dhe Scandlines letonisht janë operatorët më të mëdhenj të tragetit.

Libri Lituanisht Ferry Services me DFDS Lisco. Shërbime janë në dispozicion në Kiel dhe Sassnitz në Gjermani dhe Kalshamn në Suedi. (Me shume informacion...)

Malta Ferry Malta Tragete

Travel midis ishujve të Maltës është i dominuar nga Channel Company Gozo. Ata ofrojnë dy rrugët e udhëtimit për dhe nga Mgarr në Gozo, më të popullarizuara të cilat është për Cirkewwa, në pikën më veriore të Maltës.

Destinacioni tjetër është Sa Maison pranë Valletta, e cila është e orientuar drejt dërgesave të mallrave edhe pse këmbë dhe makinave pasagjerët do të kryhet. Një shërbim hovermarine pasagjerëve-only gjithashtu vepron mes Sa Maison dhe Valletta.

Përdorni prenotim motor traget mësipërme për të parë updated oraret trageteve Malta dhe të rezervoni biletat trageteve për dhe nga Malta. (Me shume informacion...)

Mali i Zi Tragete Mali i Zi Tragete

Nuk është një shërbim i shkëlqyer rregullt planifikuar traget i cili shkon në mes Ankonës në Itali dhe Bar në Mal të Zi.

Gjatë gjithë vitit nuk janë planifikuar linja trageti vela Bar - Bari - Bar dhe Bar - Ancona - Bar rrugët. Për të arritur Mali i Zi është gjithashtu e lehtë nga porti i Kroacisë dhe Shqipërisë dhe gjatë sezonit të verës numri i linjave të rritet me Kotorrit shtesë - Ancona - Kotor rrugët e trageteve sezonale.

Përdorni prenotim motor traget mësipërme për të parë oraret updated trageteve dhe të rezervoni biletat trageteve për dhe nga Mali i Zi. (Me shume informacion...)

Morocco Ferry Marok Tragete

Ka disa makinave dhe trageti pasagjerësh shërbimet të cilat ofrojnë rrugët mes Spanjë, Gjibraltarit, Francës dhe Italisë në Marok.

Kalimi më popullor traget nga në Marok është nga Algeciras (Spanjë) në Tangier (Marok) .Ferries nga Almeria (Spanjë) dhe Malaga (Spanjë) në Melilla (Spanjolle Marok) shkojnë pothuajse çdo ditë dhe të marrë në lidhje me orët e 6-9.

Anijet janë më të shpeshta në mes të Almeria (Spanjë) dhe Nador (Marok), ku ju mund të kapur një autobus në qytetet më të mëdha brenda Marok. Udhëtimi zgjat rreth 6 orë. Ju gjithashtu mund të merrni për të Tangier (Marok) nga Tarifa (Spanjë) në një traget me shpejtësi të lartë. (Me shume informacion...)

Normandisë Tragete Normandisë Tragete

Brittany Tragete operojnë tre rrugët nga Britania e Madhe në Normandi të Francës. Ata ofrojnë rrugët klasike trageteve me ditë apo të udhëtimit gjatë natës, si dhe anijet me shpejtësi të lartë në Francë. rrugët e tyre janë Portsmouth në Caen, Portsmouth në Cherbourg dhe Poole në Cherbourg.

Condor Anijet veprojnë një rrugë traget nga Britania e Madhe në Normandi që sails në Portsmouth në Cherbourg rrugë traget.

Përdorni prenotim motor traget mësipërme për të parë updated oraret trageteve Normandisë dhe të rezervoni biletat trageteve për dhe nga Normandia në çmime më të ulët. (Me shume informacion...)

Northern Ireland Tragete Northern Ireland Tragete

Irlanda Veriore është shërbim nga operatorët e mëdha trageteve përfshirë Stena Line dhe P & O detin irlandez.

Stranrear në Belfast rrugë traget është ndërprerë dhe zëvendësuar nga një Cairnryan ri rrugës për Belast shërbim nga dy anijet e reja superfast. Lundrojnë mes Skoci dhe Irlandën e Veriut në një kohë të kalimit prej vetëm dy orë pesëmbëdhjetë minuta me një zgjedhje e deri në gjashtë kalimet e përditshme.

Rruga Liverpool Birkenhead operuar më parë nga Norfolkline është operuar tani nga Stena Line. (Me shume informacion...)

Norvegji Tragete Norvegji Tragete

Norvegjia është një port i rëndësishëm skandinav traget kufi me Detin e Veriut dhe Oqeani Atlantik me rrugë direkte në Suedi, Finlandë dhe Rusi.

Ju mund të librit kalimet mes Norvegjisë dhe Danimarkës nga portet e mëposhtme, Oslos, Kristiansand, Stavangar, Bergan në Norvegji dhe HIRTSHALS, Frederikshavn dhe Kopenhagen në Danimarkë.

Përdorni prenotim motor traget mësipërme për të parë updated oraret trageteve Norvegjinë dhe të rezervoni biletat trageteve për dhe nga Norvegjia në çmime më të ulët. (Me shume informacion...)

Ishujt Orkney Tragete Tragete Orkney

Që 1865 Orkney është shërbyer nga shumë kompani të ndryshme të anijeve dhe shërbimeve. Rrjeti Inter Island Ferry është sot operuar nga Anijet Orkney.

Duke ofruar një shërbim të sigurt dhe efikas të të dy banorëve të ishullit dhe vizitorët, Kompania e kupton rolin e saj të rëndësishëm në stabilitetin socio-ekonomik të Orkney. Si dhe ro-ro tyre pasagjerëve / Car Tragete trageteve kompania operon dy anije të cilat janë anijet e pasagjerëve vetëm.

Përdorni prenotim motor traget mësipërme për të parë oraret trageteve Orkney dhe të rezervoni biletat trageteve Orkney. (Me shume informacion...)

Poloni Tragete Poloni Tragete

Nuk janë aktualisht vetëm dy rrugët polake trageteve dhe kalimet e ofruara nga Stena Line ose Unitetit Line. Stena Line ofrojnë një shërbim traget midis Gdynia dhe Karlskrona dhe Unitetit Line veprojnë në Swinousjscie në Ystad rrugë traget.

Shfaqja e suksesshme Polonisë nga komunizmi do të thotë se industria e tij e turizmit ka lulëzuar. Disa nga destinacionet turistike më të njohura të Polonisë janë Krakow, Varshavë dhe Poznan, si dhe vendpushimet përgjatë bregdetit të Balltikut.

Përdorni prenotim motor traget mësipërme për të parë updated oraret trageteve Polonia dhe të rezervoni biletat trageteve për dhe nga Polonia. (Me shume informacion...)

Rusia Ferry Rusia Ferries

Rusia është e lidhur me transportin e trageteve me Japoni, Kore, Turqia, Gjeorgjia dhe Ukraina. Nuk ka tragete mes Rusisë dhe baltike qarqe apo Skandinavi, megjithatë, ju mund ende të marrë një traget nga Suedia, Finlanda apo Gjermania në Estoni, Letoni ose Lituanisë dhe pastaj të marrë një autobus ose tren në Rusi (Moskë apo Shën Petersburg).

Nëse jeni duke shkuar në Moskë ne rekomandojmë duke marrë një traget për në Riga (Letoni), në këtë rast, nëse ju të marrë një tren që ju nuk do të duhet një vizë tranzit përmes Bjellorusisë. Russian Rajoni anclave Kaliningrad është e lidhur nga rrugët e trageteve me Suedinë dhe Lituanisë. (Me shume informacion...)

Sardenjës Tragete Sardenjës Tragete

Ju mund të zgjidhni një përzgjedhje të gjerë të Sardenjës Tragete. Ju mund të librit me rrugë të caktuar dhe kohë nga Marsejë, Ajaccio, Bastia dhe nga shumë portet në Itali si Genoa në Civitavecchia dhe Porto Torres me SNCM Anijet, Moby ose Grimaldi Lines.

Korsika Tragete janë operator Kryeministri traget në Detin Mesdhe perëndimore transportonte më shumë se 1 milionë pasagjerë në vit në bordin e anijet e tyre që rendin në dhe nga Franca dhe Italia në Korsikë, Sardenjë dhe Elba. Korsika Tragete operojnë 2 rrugët e kthimit nga Italia të Sardenjës dhe 10 rrugë kthimit nga Franca dhe Italia në Korsikë, me një total prej deri në 13 kalimet e përditshme. (Me shume informacion...)

Scandinavia Ferry Scandinavia Tragete

Tragete në Skandinavi janë të lehtë për të gjetur dhe ka disa operatorë traget ofruar lidhjet midis qyteteve të ndryshme.

qytete të mëdha bregdetare të Detit Baltik janë të lidhura shpesh me linjat e trageteve, p.sh. Turku-Stokholm dhe Helsinki-Talin, dhe anijet janë një pjesë e natyrshme e shumë udhëtimeve për skandinavët. mëdha anijet e distancave të gjata janë në anijet turistike efekt, me behemoths si e Silja Europa kuvertën shfaqur 13 bërë pirg plot me dyqane, restorante, Spas, sauna etj rrugët më të gjata janë pothuajse gjithmonë të planifikuar të lundrojnë gjatë natës, kështu që ju arrijnë të freskëta për vazhdojnë udhëtimet shpesh të gjata të kërkuara në Skandinavi. (Me shume informacion...)

Scotalnd Anijet Skoci Tragete

Ka disa anijet në Skoci që udhëtojnë nga Irlanda e Veriut, dhe Orkney dhe Shetland Islands. Për fat të keq Rosyth të Zeebrugge traget në Belgjikë operuar nga DFDS SEAWAYS / Norfolkline tani është vetëm duke ofruar një shërbim të mallrave.

Në qoftë se duke marrë një traget nga Irlanda në Skoci rruga më e shpejtë është Larne të Cairnryan me P & O irlandeze Anijet Detit. koha udhëtim është vetëm 1 orë dhe ju mund të zgjidhni nga çdo ditë 8 crossings.Use trageteve prenotim motor mësipërme për të parë updated oraret trageteve Skoci dhe të rezervoni biletat trageteve për dhe nga Skocia në çmime më të ulët. (Me shume informacion...)

Shetland Island Tragete Shetland Islands Tragete

Udhëtimi në ishujt skocez Orkney dhe Shetland është më i përshtatshëm se kurrë më parë me sailings natës nga Aberdeen në Lerwick në Shetland - me katër prej këtyre sailings shkojnë përmes kryeqytetin Orkney-së, Kirkwall. Përveç kësaj, të zgjedhur nga deri në tre sailings në ditë nga Scrabster (afër Thurso) në Stromness në Orkney.

Shetland Islands Këshilli gjithashtu drejton një rrjet të trageteve ndër-ishull që e bën të shpejtë dhe të lehtë për të udhëtuar për në dhe nga ishujt, me ose pa një automjet dhe të gjitha për çmimet shumë të arsyeshme. Me 190 sailings në ditë, kjo është vetëm si Hopping në një autobus! (Me shume informacion...)

Tragete në Sicili Sicili Tragete

Ka mjaft disa lidhje traget për në dhe nga Sicilia. Lidhjet në Itali, ishujt më të vogla, Sardigna dhe Maltës. Tragetet nga Messina në Reggio Calabria po largohen shumë shpesh dhe çdo ditë, pavarësisht nga lidhje të mirë që ju mund të presin shumë gjatë, për shkak të trafikut të dendur nga dhe në Sicili.

Ka tragete të rregullta dhe hydrofoils nga Sicilia deri në ishujt e saj, edhe pse shërbimet janë ulur disi gjatë pranverës dhe vjeshtës dhe edhe më shumë gjatë dimrit. Rrugët kryesore janë Aeolian Ishujt nga Milazzo dhe nga Napoli, Cefalu, Palermo dhe Messina. (Me shume informacion...)

Koreja e Jugut Tragete Koreja e Jugut Tragete

anije traget rrethojnë gadishullin dhe anije për të shumë ishuj të Koresë së. Portet kryesore përfshijnë Incheon, Mokpo, Pohang, dhe Busan. Destinacionet më të njohura janë Jeju-do dhe Ulleungdo.

Tragete ndërkombëtare janë konsideruar vlerë, nëse ju jeni të udhëtojnë nëpër Azinë Veriore. Ju mund të kapur një traget për Incheon në Korenë e Jugut nga një numër i porteve kineze, udhëtojnë nëpër Korenë e Jugut, dhe pastaj të lënë në një traget të shpejtë nga Busan në Japoni. Një tjetër alternativë traget ose nga Rusia është nëpërmjet Sokcho në Gang · fituar-bërë. (Me shume informacion...)

Spanja Ferry Spanjë Ferries

Me nëntë e mirë operatorët e trageteve ofruar trageteve udhëtimit të Evropës për në dhe nga Spanja ju keni mjaft zgjedhje kur të vendoset në spanjisht tuaj Ferry Ticket. Zgjidhni nga operatorët e njohura, duke përfshirë Iscomar, P & O, Balearia dhe Brittany Anijet, si dhe disa operatorë të besueshme pavarura.

Spanja është një nga destinacionet e pushimeve më të njohura në botë, duke tërhequr më shumë se 50 milion vizitorë çdo vit.

Përdorni prenotim motor traget mësipërme për të parë updated oraret trageteve Spanjë dhe bileta trageti libër me mbi Rrugët 40 Trageteve në dhe nga Spanja, duke përfshirë tre shërbimeve të drejtpërdrejta nga Britania e Madhe. (Me shume informacion...)

Sporades Island Ferry Sporades Islands Ferry

Të Sporades janë në veriperëndim Egje në mes të ishullit Evia dhe malin Pelion.

I njohur për plazhet e bukura dhe bimësi të pasur që mund të arrihet me traget ose HIGHSPEED nga Agios Konstantinos dy orë në veri të Athinës ose nga Volos, me përjashtim të Skyros të cilat duhet të arrihet me Kimi në Evia.

Në verë ka lidhje në Selanik dhe në Cyclades, por në përgjithësi shkojnë nga çdo ishuj të tjerë deri në Sporades të thotë duke shkuar nëpër kontinent. (Me shume informacion...)

Suedi Tragete Suedia Ferry

Suedia mbulon një sipërfaqe prej 175,500 milje katrore. Ajo ka 4330miles të bregdetit prerë nga fjords. Ajo është gjithashtu i njohur për liqenet e tij 100,000, e Northern liqenet qenë shumë popullor me anglers.

Ju mund të udhëtojnë me traget për në Suedi nga portet e Gjermanisë, Norvegjisë, Danimarkës dhe Polonisë.

Book suedeze Rrugët traget dhe kalimet nga një numër i operatorëve të njohur të trageteve përfshirë TT-Line, Stena dhe Scandlines që ofrojnë një përzgjedhje të llojeve të rrugës duke filluar nga kalimet shpejtë traget dhe Island HOPS në distancë cruises me cilësi të lartë në bord lloje të ndryshme të anijeve lundrimit . (Me shume informacion...)

Tragete sirianë Siria Ferry

Tragete në Siri lundrojnë nga Tartus dhe Venedikut në Itali dhe nga Tartus të Aleksandrisë në Egjipt me Visemar Line. Tartus (gjithashtu e njohur dikur si Tartous) është një nga dy portet kryesore të Mesdheut në bregdetin e Sirisë dhe është një qendër e rëndësishme e tregtisë.

Si dhe të shërbimit të trageteve në Venecia dhe Aleksandrisë, port gjithashtu ka një shërbim traget në ishullin Arwad.

Shërbimet e trageteve në mes të Famagustës dhe Latakia u zhvillua në mes të 1978 dhe 1979, por u anulua për shkak të presionit grek qipriot. Tani, traget po lundron në mes të dy portet, çdo të hënë dhe të enjten. (Me shume informacion...)

Tenerife Tragete Tenerife Tragete

Transmediterranea, është vetëm copmany traget lidh ishuj me kontinent. Tragete të veprojë si ndërmjet kontinent spanjoll dhe Canaries dhe midis ishujve në sailingl Kanarie arkipelag nga Portin e Cadiz në jug të Spanjës në Tenerife dhe Las Palmas në ishujt Kanarie.

Tenerife është qendër për shërbim traget për në ishujt e tjerë në arkipelag Kanarie. Shërbimi Ferry vepron mes Santa Cruz de Tenerife dhe Las Palmas në Gran Ganaria Island. Një shërbim hydrofoil gjithashtu vepron në mes të Los Cristianos në Tenerife dhe ishullin e La Gomera. Tragete drejtuar edhe në mes të Los Cristianos dhe El Hierro dhe në mes të Los Cristianos dhe La Gomera. (Me shume informacion...)

Tunizia Ferry Tunizi Tragete

Tragete lundrojnë në Tunis nga Franca dhe Italia gjatë gjithë vitit dhe disa herë në javë. Libër edhe më parë, nëse ju jeni duke planifikuar për të udhëtuar në korrik dhe gusht. Anijet dhe anijet e lundrimit të arrijnë dhe të largohet nga 'La Goulette' portin kryesor, i cili është në lidhje 10km nga qendra e Tunis.

Nga Franca tragete udhëtojnë mes Tunis dhe Marseille. Udhëtimi zgjat 21 orë dhe tragete janë operuar nga SNCM (kompani franceze) dhe CTN (kompani Tunisian) .Të portin më të afërt, Trapani, është një kalim shtatë-orëshe në Tunis në Grimaldi Anijet. Palermo në Tunis është një kalim 10-orëshe. Disa nga kalimet nga Siçilia në Tunizi janë duke ditës dhe fare lirë është ditës kalimit nga Palermo në Tunis në GNV. (Me shume informacion...)

Turqi Tragete Turqia Ferry

IDO Fast Tragete catamaran zoom nëpër Detin Marmara nga Yenikapi Feribot TERMINALI Stambollit për guzelyali (për Bursa), në Yalova (për Iznik dhe Bursës), dhe për të Bandirma (për Çanakkale dhe Izmir).

anijet e makinave kalojnë Helespontin lashtë (Çanakkale Boğazı) ndërmjet Eceabat në Gadishullin e Galipolit dhe Çanakkale, dhe Gelibolu dhe Lapseki, me disa shërbim shtesë mes Çanakkale dhe Kilitbahir.

Feries dhe catamarans pasagjerëve të lidhë ishujt e Egjeut të Greqisë me kontinent turke. Tragete gjithashtu kalojnë të Qipros turke nga disa qytete përgjatë bregut mesdhetar të Turqisë, duke përfshirë Alanya, Mersin dhe Tasucu (Silifke). (Me shume informacion...)

Wales Tragete Wales Ferry

Travel me anije në Wales nga Irlanda me P & O Tragete, irlandeze Anijet, Stena Line dhe Fastnet Line.

Sailings janë të gjitha për katër Wales portet traget të Fishguard, Holyhead, Pembroke dhe Swansea. kalimet më të shpejtë traget duke marrë vetëm dy orë janë Dun Laoghaire të Holyhead traget me Stenaline dhe Dublin për të Holyhead traget me Anijet irlandeze.

Përdorni prenotim motor traget mësipërme për të parë updated oraret trageteve Wales dhe për të blerë bileta trageti në Uells. (Me shume informacion...)

 

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

Kliko këtu për të kontaktuar ekipin e kujdesit të konsumatorëve në ferryto.com

ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes së biletave të trageteve në internet në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane trageteve, dhe mbi rrugët e trageteve 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, Mesdhe, balltike dhe Veri Afrikë.

Në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet e biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh dhe ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion trageteve çmimin e biletës me pa shtesa të fshehura në kohën e rezervimit.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel