Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Kompanitë e trageteve


FerryTO
përfaqësojnë mbi 80 operatorë të mëdha evropiane trageteve me vela mbi rrugët e trageteve në 1,200 të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për të parë informacionin e hollësishëm në secilën nga kompanitë operuese traget dhe rrugët që lundrojnë ju lutem zgjidhni kompaninë nga dropdown menu ose kliko në logon e tyre në vepron në directory trageteve të kompanisë më poshtë.


Ose, për të marrë një çmim biletë trageteve dhe rezervoni biletën tuaj
sigurtë në internet ju lutem, përdorni kohë reale checker çmimeve të biletave traget dhe formën prenotim në të majtë.

 

Ferry Company Directory

Operatorët Ferry

 

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes së biletave të trageteve në internet në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane trageteve, dhe mbi rrugët e trageteve 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, Mesdhe, balltike dhe Veri Afrikë.

Për të parë një informacion të detajuar mbi secilin nga kompanitë operuese trageteve përfaqësuara thjesht klikoni mbi logon e kompanisë përkatëse në listë directory e kompanive që operojnë traget poshtë: -

 

ACCIONA Transmederanian Tragete ACCIONA Trasmediterránea Tragete kanë një nga flotës më moderne dhe të pajisur mirë trageteve në Evropë. Rrugët kryesore traget ACCIONA përfshijnë tragetet në Spanjë, Marok, Algjeri, Ibiza dhe ishujt Kanarie. më shumë.....
Adria Ferries Adria Ferries ofron një shërbim të shpejtë traget midis Italisë dhe Shqipërisë dhe ishin të parët për të ofruar një kalim të shpejtë të trageteve në Shqipëri me vela nga Ankona në Durrës dhe Durrësit për në Bari. më shumë.....
Adriatik Tragete Tragete Adriatik Tragete Tragete veprojnë dy trageteve anija dy anije, e Adriatica I dhe Ankarasë, në rrugën e tyre primare në mes Barit dhe Durrësit. Shënuar të lartë në kënaqësinë e klientit anketave Adriatica Traghetti Anijet janë të preferuar për turistët. më shumë....
Aegean Speed ​​Lines Aegean Speed ​​Lines përdor tre ultra-moderne anijet me shpejtësi të lartë për të vepruar rrugët trageteve në mes të portit të Pireut dhe ishujt e Cyclades përfshirë Mykonos, iOS, Paros, Milos, Kimolos dhe Naxos. më shumë....
Agoudimos Lines Ferry Agoudimos Lines, Një familje të drejtuar kompani tradicionale greke traget me rreth tridhjetë vjet të shërbimit pas tyre, veprojnë rrugët trageteve që lidhin Italinë me Greqinë dhe Shqipërinë, si dhe shërbimet e brendshme trageteve në mes ishujt grekë. më shumë....
Algerie Tragete Algerie Tragete, Operatori kryesor traget për anijet në mes Algjerisë dhe Francës, zotëron dhe vepron pesë tragete moderne. Algerie Tragete Zyra qendrore në Algjer, me nën-zyra në Oran, Annaba dhe Marsejë. më shumë.....
Alsfaergen Tragete AlsFærgen është emri i ri i kompanisë daneze trageteve Alstrafikken. AlsFaergen operon anijet e përditshme midis ishujve daneze e fyn dhe als vela për në dhe nga portet traget të shërbimit nga Bojden dhe Fynshav. më shumë.....
Anek Lines ANEK Lines sails rrugët e Egjeut dhe Adriatikut detet trageteve nga portet italiane traget e Venecias dhe Ankonës në Igumenicë, Korfuz dhe Patras. Shërbimet e brendshme traget operojnë në Kretë, rajonet Dodekanezë dhe Cyclades. më shumë.....
Anek superfast Tragete Anek superfast është një ndërmarrje e përbashkët mes Anek Lines dhe Anijet superfast. Shërbimi i përbashkët ishte vënë në vend për të optimizuar kapacitetin për të kërkesës në rrugë të trageteve Ancona-Igoumenitsa-Patras. më shumë.....
Anen Lines Tragete Anen Lines ishte kompania traget miliona udhëtarëve zgjodhi për rrugët e tyre të pushimeve në dhe rreth Greqi çdo vit. Ajo nuk funksionon dhe rrugët e saj më të njohura tani janë shërbim nga Anek Lines. më shumë.....
Anes Tragete Anes Line Tragete udhëtojnë nga Pire (Athinë) për të Aegina dhe nga / në Rodos, Symi, Kalymnos, Kos, Nissyros, Tilos, Kastelorizo ​​dhe Panormitis. Më shumë info.....
Azzurra Line Ferry Azzurra Line vepron shërbime traget lidh Italinë me Kroacinë, Malin e Zi dhe Shqipërinë midis portin italian të Barit dhe portit kroat të Dubrovnikut, si dhe një shërbim të pandërprerë midis Barit dhe Durrësit. më shumë.....
Balearia Tragete Balearia Ferry është lider në ishujt Balearic sipas vëllimit të pasagjerëve dhe shërbime të kandidojë traget midis shumica e porteve spanjolle duke përfshirë në Spanjë, Marok, Ceuta, Menorca, Majorca (Mallorca), Ibiza dhe Forementera. më shumë.....
Blueline Tragete Blueline Tragete Shërbimi përmban lidhje të vitit mes portin italian të Ankona dhe portit kroat të Splitit, si dhe shërbime të sezonale në portet kroate e Stari Grad dhe Vis. më shumë.....
Bluestar Tragete Blue Star Ferries ka një flotë prej trageteve 10 dhe shërben Ishujt Greke e Kos, Rodos, Leros, Kalymnos, Patmos, Astipalea, Symi, Tilos, Nissiros, Lipsi dhe Kastelorizo. më shumë.....
color Bornholmer BornholmerFærgen është një kompani daneze shtetërore ofron standardet më të larta në transportin detar. Bornholmstrafikken operon anijet në mes Gjermania, Danimarka, Suedia dhe Bornholm. më shumë.....
Brittany Tragete Brittany Tragete është kryesor bartës detare në Kanalin e Perëndimore dhe Qendrore. Ajo operon rrugët drejtpërdrejta në Brittany, Normandi dhe Spanja si dhe një shërbim traget midis Francës dhe Irlandës. më shumë.....
Buquebus Line Buquebus Tragete Spain është një operator uruguajan traget ofruar një anije me shpejtësi të madhe me vela ngushticën e Gjibraltarit, në partneritet me Balearia Anijet, që lidh Algeciras me Ceuta. më shumë.....
Caronte Turistike Tragete Caronte & Turistike ofrojnë kalimet e rregullta trageteve në mes kontinent italiane dhe Sicili, nga porti i Salerno në Messina përmes Straights Messina. më shumë.....
Celtic Link Tragete Celtic Link Tragete të ofrojë një shërbim të rregullt traget për makina, mallrave dhe udhëtarëve ndërmjet Rosslare dhe Cherbourg. Anija e tyre, Celtic Horizon, ka kapacitet për deri në 1000 pasagjerë, makina 200 dhe automjete 120 mallrave. më shumë.....
Color Line Tragete Color Line Tragete është lundrimit traget linjë vela shërbimet më të mëdha të rregullta Norvegjisë mes rrugëve 4 trageteve thirrje në portet 7 në Norvegji, Gjermani, Danimarkë dhe Suedi. më shumë.....
Comanav Lines Comanav Tragete lundrojnë në dhe nga Maroku, Spanja, dhe Italia. Comanav është i njohur edhe si anijet Comarit, megjithatë të dy janë e njëjta kompani. Comanav është një shërbim i madh të transportit të pasagjerëve midis Marokut dhe Francës. më shumë.....
Comarit Ferry Comarit Tragete lundrojnë në dhe nga Maroku, Spanja, dhe Italia. Comarit është i njohur edhe si Comanav Anijet, megjithatë të dy janë e njëjta kompani. Comanrit është një shërbim i madh të transportit të pasagjerëve midis Marokut dhe Francës. më shumë.....
Compagnie Corsaire Tragete Compagnie Corsaire Tragete lundrojnë nga Saint Malo në Jersey dhe rreth bregdetit Brittany në të vogla të pasagjerëve këmbë vetëm anijet që janë ideale për të dhe të njohura me tregun turistik. më shumë.....
Condor Tragete Condor Tragete ofrojnë shërbime të shpejta dhe konvencionale trageteve që lidhin ishujt kanal e Jersey dhe Guernsey me Anglia dhe Franca me vela në mes të Cherbourg, Portsmouth, Guernsey, Jersey dhe Shën Malo. më shumë.....
Korsika Tragete Korsika Tragete Sardenjës Tragete & janë të gjitha një kompani dhe anije janë interchanged mes flotës rregullisht. Korsika Tragete lundrojnë nga deti Mesdhe perëndimore drejtimin për në dhe nga Franca dhe Italia në Korsikë, Sardenjë dhe Elba. më shumë.....
CTN Ferry Line CTN Tragete (Aka Tunizi Tragete) veprojnë tragetet në dhe nga Tunis, Marsejë, Genoa dhe më larg në Gjermani dhe vendet e Beneluksit me një flotë ringritur të dy roll madh në anije me një kapacitet total prej ton 18000 secili. më shumë.....
Tragete Cyclades Fast Tragete Cyclades Fast janë themeluar në 1989 dhe veprojnë kalimet e përditshme nga Rafinës në kontinent Greqi në ishujt e Andros, Tinos dhe Mykonos. më shumë.....
DBS Cruise Ferry DBS Cruise Ferry vepron vetëm një traget quajtur "Dreams lindore" që velat për në dhe nga Rusia, Korea dhe Japonia vela nga Vladivostok (Rusi), Donghae (Korea) dhe Sakaiminato (Japoni). më shumë.....
DFDS SEAWAYS DFDS SEAWAYS lidh në Mbretërinë e Bashkuar me Amsterdamit në Holandë, Esbjerg në Danimarkë dhe shërbimin e fituara kohët e fundit trageteve në Dunkirk në Francë. DFDS SEAWAYS gjithashtu vepron një flotë prej trageteve në Skandinavi dhe në Detin Baltik. më shumë...
Di Maio Lines Tragete Di Maio Lines Shërbimet e trageteve veprojnë nga porti i Napolit në bregdetin perëndimor të Italisë dhe lundrojnë në portet Sardenjë të Cagliari, Palau dhe Olbia. më shumë.....
Dodekanisos SEAWAYS Dodekanisos SEAWAYS tragete lidheni ishujt e Rodos, Symi, Kos, Leros, Kalymnos, Leipsi, Patmos, Agathonisi, Halki, Tilos, Nisyros dhe Kastelorizo. më shumë.....
Eckerö Linjen Eckerö Linjen Ferry operon anijet me tre sailings përditshme mes Grisslehamn në Suedi dhe Eckerö në ishullin finlandez të Aland. më shumë.....
Egnatia SEAWAYS Tragete Egnatia SEAWAYS është një operator i ri i trageteve ofruar rrugët nga Brindisi, Itali për Igumenica në Greqi veri perëndimore dhe ishujt e Korfuzit, Kefalonia dhe Zakinthos (Zante). më shumë.....
Emilia Romagna Lines Emilia Romagna Lines ofrojnë kosto të ulët sailings me shpejtësi të lartë në mes të Italisë dhe Kroacisë nga Cesenatico, Ravenna, Rimini, Pesaro të Zara, Rovigno, Lussino dhe Starigrad. më shumë.....
Endeavor Lines Ferry Endeavor Lines veprojnë kalimet e rregullta trageteve nga Brindisi në Itali në portet e ndryshme në Greqi nga dhe në Brindizi në Itali për të Korfuzit, Kefalonia, Patras dhe Igumenica në Greqi. më shumë.....
Enermar Tragete Enermar Tragete vepron një ka një flotë prej pesë anijet që lundrojnë në dhe nga La Maddalena dhe Palau në Sardenjë. Enermar është i njohur edhe si Enermar & DiMaioLines. më shumë.....
Erturk Lines Erturk Lines veprojnë tragetet që kujdesem për trafikun turistik në mes Turqisë dhe Greqisë me vela në mes portin turk të Çesme dhe ishullit grek të Kios. më shumë.....
Euro Ferrys Euroferrys lidhë kontinent spanjoll me Morroco thirrje në portet e Ceuta, Tangier dhe Nador. Euroferrys janë tani një degë e ACCIONA Trasmediterránea. më shumë.....
Sealines evropiane Sealines evropiane veprojnë Brindisi në Korfuz dhe Igumenica anijet gjatë gjithë vitit me anije e tyre F / B Bridge, ndërsa kalimet e tyre traget në Zante (Zakynthos) dhe Paxi janë sezonale. më shumë.....
SEAWAYS evropiane Tragete SEAWAYS evropiane ofrojnë kalimet trageteve në mes porteve në Itali dhe Shqipëri, me nisje të rregullta për dhe nga Bari në Durrës. më shumë.....
Eurostar Trenat Eurostar veprojnë nisje të rregullta nga Londra dhe Ashford në Mbretërinë e Bashkuar nëpërmjet EUROTUNNEL në Paris, Belgjikë, Lile, Disneyland, Avignon dhe Calais nga ku ju jeni në gjendje të bashkohet me lidh shërbimet hekurudhore evropiane. më shumë.....
Eurotunnel Euro Tunnel Trenat udhëtojnë në Francë në vetëm 35 minuta, më të shpejtë operatori cros-channel. Trenat EUROTUNNEL janë gjithashtu mënyra më e ekologjikisht miqësore për të kaluar në Francë duke përdorur Channel tunelit. më shumë....
Swansea Cork Fastnet Line Swansea Cork Fastnet Lines është një operator i ri i trageteve dhe do të fillojë sailings nga Swansea në KS në Irlandë nga marsi 2010 zëvendësuar operacionet e KS trageteve Swansea e cila pushuar sailings në 2006. më shumë.....
Ferry Lines Maroc Ferrimaroc Tragete po kompania e parë traget ofron sailings mes Spanjës dhe verilindje të së Marokut gjatë gjithë vitit. Ferrimaroc është tani pjesë e ACCIONA Trasmediterránea. më shumë.....
FINNLINES Tragete FINNLINES Tragete ofrojnë një lidhje të rregullt traget në mes të Polonisë, Finlandës dhe Gjermania thirrje në Gdynia, Helsinki, Travemünde dhe Rostock portet traget. më shumë.....
Fiord Line Tragete Fiord Line Tragete jemi një kompani norvegjeze traget sailings mes Norvegjisë dhe Danimarkës perëndimore veprojnë. tragete Fjordline portet kryesore të thirrjes janë Bergen, Stavanger dhe Kristiansand. më shumë.....
Fred Olsen Line Tragete Fred Olsen Express Tragete lundrojnë në dhe nga Tenerife, Las Palmas de Gran Canaria, Sta Cruz de la Palma, Arrecife dhe portet e tjera rreth Ishujve Kanarie. më shumë.....
FRS Ferries

FRS Ferries lidhë Evropën dhe Afrikën në vetëm 35 minuta, dhe do të ofrojë kalimin më të shpejtë në ngushticën e Gjibraltarit me traget nga Tarifa për Tangier, Algeciras në Tangier dhe Tangier me Gibralter. më shumë.....

G Lines Ferry G Lines Tragete u shfaq në treg për herë të parë në fund të 2007 ofruar një shërbim traget midis Barit dhe Durrësit lidh Italia dhe Shqipëria tre / katër herë në javë. më shumë.....
GA Tragete GA Tragete shtatë anijet e makinave / e pasagjerëve dhe një traget jet shërbejë lidhje të përditshme të vendit nga Pireu deri në ishujt Dodekanezë dhe Cyclades dhe nga Agios Konstantinos, në Greqi Qendrore, në Sporades ishuj. më shumë.....
GLD Atlantique Tragete GLD Atlantique është një ndërmarrje e përbashkët midis Lines LD dhe Grimaldi Lines vela në një nga Gijon, St Nazaire dhe Nantes.LD Lines ka marrë tashmë përsipër këtë kompani. më shumë.....
GLD Lines GLD Lines ishte një partneritet në mes të Grupit Grimaldi Lines LD dhe të cilat lidhen Toulon dhe Romës / Civitavecchia. Grimaldi Lines Tragete dhe LD Lines Tragete tani të veprojë në mënyrë të pavarur nga njëri-tjetri. më shumë.....
Grandi Navi Speed

Grandi Navi Veloci transporton makina dhe pasagjerë nëpër Detin Mesdhe në mes të Italisë, Spanjë, Tunizi, Marok dhe ishujt e Sicili dhe Sardenjës. më shumë.....

Tragete Grimaldi Grimaldi Lines është një kompani mesdhetare traget makinë, në pronësi dhe operohet nga The Grimaldi Group. tragetet Grimaldi Lines operon katër tragete të mëdha vela në dhe nga Itali, Spanjë, Francë, Tunizi dhe Maltës. më shumë....
Helene SEAWAYS Tragete SEAWAYS helene Flota aktualisht përbëhet nga anije 34. 15 anijet konvencionale dhe 19 anije me shpejtësi të lartë që operojnë shërbimet e brendshme trageteve për dhe nga shumë ishuj grekë. më shumë.....
HML Ferry Lines Hellenic Mesdheut Lines Tragete tani është bërë përpjekje Lines cilët vazhdojnë të lundrojnë në dhe nga Brindisi në Itali dhe Korfuzit, Kefalonia, Patras dhe Igumenica në Greqi. më shumë.....
E tillë Travel Tragete Hovertravel ofron Isle më të shpejtë të shërbimit të trageteve Wight gjithë Solent dhe është running gjatë në botë dhe vetëm operator automjet komercial. më shumë.....
Linjat Ionioan Ferry Jonit Ferry Lines janë një nga operatorët më të vendosur trageteve vela në dhe nga Cefalonia, Killini dhe Zakinthos në ishujt e Jonit. më shumë.....
Tragete irlandeze Tragete irlandeze është kompania lider i Irlandës trageteve që operojnë shërbime të trageteve në mes Irlanda, Britania e Madhe dhe Franca. Irish traget të vepruar në anije "Oscar Wilde" anija luksoze traget ndërmjet Rosslare dhe Francës. më shumë.....
Iscomar Tragete Iscomar Tragete (Isleña Marítima de Contenedores) e specializuar në transportin e ngarkesave me rrota dhe mjeteve në mes të kontinentale, Ishujt Balearic dhe ndër-ishujt rrugët. më shumë.....
Jadrolinija Ferry Jadrolinija Ferry Line ofrojnë kalimet traget nga Bari dhe Ankonës në Itali me shumë porte në Kroaci, si dhe shërbime të shumta të brendshme kroatë, duke përfshirë Split, Hvar, Ankona, Dubrovnik dhe Barit. më shumë.....
Të Ferries Jugore CMN La MERIDIONALE Tragete veprojnë kalimet trageteve në mes Francës, Korsikë dhe Sardenjës quajtur në Ajaccio, Bastia, Ajaccio, Bastia, Porto Torres dhe portin e trageteve Propriano. më shumë.....
Lane Tragete Lane Lines është themeluar edhe një kompani traget grek vela në disa nga ishujt më të famshme dhe të njohura greke, duke përfshirë Santorini, IOS, Milos dhe Sikinos. më shumë.....
Langeland FarGen LangelandsFærgen është emri i ri i kompanisë daneze trageteve Langelandstrafikken. LangelandsFaergen veprojnë tragete të përditshme në mes të ishujve daneze e Langeland (port Spodsbjerg) dhe Lolland (port Tars). më shumë.....
LD Lines LD Lines veprojnë tragetet në dhe nga Anglia, Franca, Spanja dhe Belgjika. Përveç shërbimeve të tyre anglo-francez, LD Lines ofrojnë një shërbim midis portit francez të Shën Nazaire dhe porti spanjoll i Gijon. më shumë....
Linda Line Express Tragete Linda Line Express Tragete të veprojë një shërbim të rregullt me ​​shpejtësi të lartë i udhëtarëve pasagjerëve traget midis Estonisë dhe Finlandës me vela në dhe nga Talin dhe Helsinki. më shumë.....
Disa Ilse Express Manche Iles Express veprojnë kalimet traget nga portet franceze të Granville, Diélette dhe Carteret detyruar për Channel Islands e Jersey, Guernsey, Sark dhe Alderney. më shumë.....
Marmara Lines Ferry Marmara Lines Ferry në Turqi aktualisht operon javore në mes të majit dhe shtator me një kohëzgjatje vela nga orë 49. Rruga është operuar / F Çesme M e cila ka hapësirë ​​për pasagjerët 972 dhe makina 300. më shumë...
Minoan Lines Minoan Lines Tragete ka një flotë ultra moderne që udhëtojnë në destinacione 15 Greek Island përfshirë Piraeus, Thessaloniki, Patra, Igumenica, Heraklion, Santorini, Paros, Naxos, Tinos, Syros, Myconos, Skiathos, Venecias dhe Ancona. më shumë.....
Moby Lines Moby Lines operon anijet nga kontinent italiane në Sardenjë, Korsikë, Elbës, dhe Genoa dhe Livornos. Ajo ofron kalimet nga Genoa në Bastia dhe Pionbino për Portoferraio. më shumë.....
Montenegro Lines Montenegro Lines lundrojnë nga Bari (në Itali) në Bar (në Mal të Zi) gjatë gjithë vitit me rreth sailings 3 javore në çdo drejtim. Ekziston edhe një shërbim traget verë drejtimin mes Ankona për Bar. më shumë.....
Nautas Tragete Nautas Al Maghreb nga Spanja në Marok në dhe nga portet traget e Algeciras dhe Tanger. Nautas Al-Maghreb është një kompani traget krijuar nga Balearia, një kompani e njohur dhe popullore trageteve spanjolle. më shumë.....
Amas kompani të anijeve Ferries Naviera Armas ofrojnë shërbime të rregullta trageteve në mes Portugalia, Madeira dhe ishujt Kanarie vela në dhe nga Lanzarote, Gran Canaria, Tenerife, Fuerteventura, La Gomera, El Hierro dhe La Palma. më shumë.....
në Lines në Lines tragete shërbejnë destinacione të ndryshme në Detin Egje. Nel Linja ka një flotë 15 anijeve traget qe permban nje kombinim te shpejtësi të lartë dhe enëve konvencionale. më shumë.....
Norfolkline Anijet Norfolkline Anijet janë tani pjesë e SEAWAYS DFDS, një nga kompanitë më të mëdha në botë traget dhe të veprojë rrugë traget popullore Dover Dunkirk (Dunkerque). më shumë.....
Northlink Ferries Northlink Ferries lundrojnë nga Scrabster të Stromness në Orkney dhe nga Aberdeen në Lerwick në Shetland - me katër prej këtyre sailings përditshme që shkojnë përmes kryeqytetin Orkney-së, Kirkwall. më shumë.....
PENTLAND Tragete PENTLAND Tragete është një kompani traget në pronësi të familjes dhe ka ofruar kalimet ndërmjet PENTLAND Firth dhe Shpresës Shën Margaret, gushë Bay në ishujt Orkney që nga 2001. më shumë.....
PO Tragete P & O Tragete është një nga njerëzit më të njohur operatorëve trageteve. Ata veprojnë një flotë prej mbi anije 30 dhe anijet nëpër Channel anglisht, Detin irlandez dhe Spanja. më shumë.....
Polferries Polferries, Emri i markës së anijet polake baltike Shipping Company shkon rrugët trageteve në mes të Polonisë dhe Skandinavi për në dhe nga portet traget të Gdansk, Nynäshamn, Swinoujscie & Ystad. më shumë.....
Red Star Ferries Red Star Ferries veprojnë anijet në mes Italisë dhe Shqipërisë me të përditshme kalimet gjatë tetë orë traget midis portet traget të Brindisit dhe Vlorës. më shumë.....
Red gyp Tragete Red gyp Tragete operuar një flotë prej këmbë pasagjerëve dhe anijet e makinave running kalime të shumta të përditshme në mes të Anglisë kontinentale dhe Isle of Wight. më shumë.....
RG Line Tragete RG Line është një kompani finlandeze traget themeluar në 2001 veprojnë rreth 9 kalimet në javë në çdo kalim drejtim në mes të Vaasa, Finlandë dhe Umea, Suedi. më shumë.....
color Samsø Samsofaergen operon anijet e përditshme në mes ishullin danez të Samsø (Kolbi Kas port), Re (port Kalundorg) dhe kontinentale Danimarka (port Hou). më shumë.....
Scandlines Tragete Scandlines është operatori më i madh i trageteve në pjesën jugore të flijimit Baltik 8 shërbimet e trageteve të pasagjerëve përditshme në mes të Rostock, Gedser, Helsingborg, Helsingor, Rødby, Trelleborg dhe Sassnitz. më shumë.....
Sea Jets Tragete Sea Jets Tragete veprojnë kalimet traget nga Pire dhe Rafinës në Kretë dhe ishujt Cyclades me flotën e tyre të trageteve catamaran 3, Megajet, Superjet dhe Seajet 2. më shumë.....
Sea Shërbimi Tragete Sea Shërbimi Tragete të veprojë me shpejtësi të lartë Hydrofoil Iviscos ofron transferta të përditshme në mes të ishullit grek Rodos dhe portin turk trageteve Marmaris me një Rhodes në Tilos shërbim shtesë. më shumë.....
Detit France Tragete MyFerryLink është operatori më i ri në Dover për Calais rrugës. flota e tyre e anijet moderne ju ofron një mënyrë të gjerë dhe relaksuese për të filluar udhëtimin tuaj në kontinent. . më shumë.....
Silja Line Silja Line ishte fituar nga Tallink nga Deti kontenierë Ltd në 2006 dhe shërbimet në mes të 2 kanë kombinuar për të formuar markë Tallink Silja. më shumë.....
Smyril Line Smyril Line është një kompani Faroese traget drejtimin e shërbimeve që lidh Ishujt Faroe me vendet fqinje me sailings javore dhe dy herë në javë për në dhe nga portet traget Hirtshals, Seyðisfjörður dhe Tórshavn. më shumë.....
SNAV Ferry SNAV Tragete lidhur kontinentale Italinë me Sicili, Ishujt Pontine, Aeolian Ishujt, Capri Island, Ischia Island dhe Flegree Island. Në rrugët ndërkombëtare, SNAV lidhë Italinë me Kroacinë dhe Greqinë. më shumë.....
SNCM Tragete SNCM Tragete (Société Nationale Maritime Corse Méditerranée) kanë funksionuar shërbime traget nga viti 1976 mes Francës, Korsikë, Sardenjë, Algjeri dhe Tunizi. më shumë.....
Speed ​​Tragete Speed ​​Tragete janë vendosur në administratë në nëntor 2008 dhe të mbyllura pas. Rrugët alternative në Francë nga Anglia mund të rezervuar me P & O, DFDS, P & O dhe LD Lines. më shumë.....
Avulli Packet Tragete Isle of Man avulli Packet Anijet ofrojnë shërbime të mallrave, pasagjerëve dhe automjeteve në mes të portit të Douglas dhe katër porte në Angli, Irlandë Veriore dhe Jugore. më shumë.....
Stenaline Tragete Stena Line Tragete ofrojnë 20 rrugë të ndryshme trageteve në të gjithë Evropën dhe janë një nga operatorët kryesorë në botë traget dhe ofron kalimet trageteve në mes të Mbretërisë së Bashkuar, Irlandë, Holandë dhe Skandinavi. më shumë.....
St Peter Line Tragete St Peter Line Tragete lundrojnë në mes të Finlandës, Rusia, Suedia dhe Estonia thirrje në portet traget të Helsinki, Shën Petersburg, Stokholm dhe Talin duke përdorur flotë moderne trageteve të shpejtë. më shumë....
superfast Tragete superfast Tragete, I cili fillimisht e lidhur vetëm dy portet e Patras dhe Ankonës në Greqi dhe Itali tani edhe lundrojnë mes Zeebruge dhe Rosyth dhe Heraklion të Pireut. më shumë.....
Tallink Ferry Tallink Tragete aktualisht operon 18 tragetet e pasagjerëve modern sipas markave Tallink dhe Silja Line vela në dhe nga Gjermania, Finlanda, Estonia dhe Suedia. më shumë.....
Tragete Thames Clippers pasagjerëve Thames Clippers, E themeluar në 1999, është një operator kryesor i shërbimeve të udhëtarëve në lumin Thames dhe është licencuar nën Shërbimet e lumit Londrës dhe mbart më shumë se pasagjerë 2500 në ditë. më shumë.....
Tragete Tirrenia Tragete Tirrenia Rrjeti rrugë përbëhet nga lidhjet traget nga Italia kontinent në Sardenjë të Italisë kontinentale në Sicili, Itali në Shqipëri dhe rrugët që lidhin Italinë kontinentale dhe Ishujt Tremiti. më shumë.....
Toremar Tragete Toremar Tragete ka një flotë të madhe moderne e trageteve dhe anijeve hydrofoil vela në dhe nga Piombino, Portoferraio dhe Rio Marina. traget i saj më e madhe, Aethalia, mund të mbajë pasagjerë 780, makina 100 dhe për të arritur një shpejtësi maksimale prej nyje 18. më shumë.....
Trans Rusia Express Trans Rusia Express është kryesisht traget mallrave lidh Rusinë me Gjermaninë dhe Letonia vela në dhe nga portet traget të Lübeck, Shën Petersburg dhe Ventspils. më shumë.....
Trans Europa Tragete Transeuropa Tragete veprojnë kalimet vitit trageti nga Ramsgate në Ostend. Ka deri në tre kryq sailings channel traget midis Britanisë së Madhe dhe Belgjika çdo ditë, përveç të shtunave, kur nuk ka sailings. më shumë.....
Transmanche Tragete Transmanche Tragete veprojnë rrugët nga Newhaven të Dieppe për pasagjerët këmbë dhe automjetet, të sailings janë ofruar dy mënyra tri herë në ditë gjatë gjithë vitit. më shumë.....
Tsugaru Kaikyo Tragete Tsugaru Kaikyo (Oqeani Road) Tragete Flota përbëhet nga tre anije, Dolphin Blue, Venus dhe Virgjëresha, secili mbante rreth 600 njerëz në të gjithë Straights Tsugaru dhe duke siguruar pamje mahnitëse. më shumë.....
Trasmediterránea Tragete ACCIONA Trasmediterránea është më e madhe pronar anije për të dy ngarkesave dhe shërbimet e pasagjerëve që lidh gadishullin spanjoll me ishujt Balearic, ishujt Kanarie, Ceuta, Melilla, Marok dhe Algjeri. më shumë.....
TT Line Tragete TT Line është një kompani private Hamburg bazuar traget që drejtimin e një shërbimi të drejtpërdrejtë traget midis Gjermanisë dhe Jugore Suedi. Ju mund të librit nga një zgjedhje e deri në 20 nisje mes Gjermanisë dhe Suedisë. më shumë....
TTT Lines Tragete TTT Lines Tragete të ofrojë një shërbim të vitit traget për automjetet dhe udhëtarëve ndërmjet Napolit dhe Catania vela dy anijet e ndërtuara rishtazi traget. Anijet mund të çdo të mbajnë deri në pasagjerë 950. më shumë.....
Unitetit Line Ferry Unity Line Tragete veprojnë kalimet trageteve vitit mes portin polak të Swinoujscie dhe portit suedeze e Ystad. Flota e tyre është konsideruar si një nga anijet më moderne dhe më të sigurta në Detin Baltik. më shumë.....
Venezia Lines Tragete Venezia Lines Tragete është një operator traget me shpejtësi të lartë që lidh Italinë me Kroacia, Shqipëria dhe Sllovenia lidh brigjet e Adriatikut të Veriut të Italisë dhe Kroacisë me shërbime shtesë në mes të shërbimeve nga Rimini dhe Barit në Itali. më shumë.....
Ventouris Ferries Ventouris Ferries ofrojnë kalimet e rregullta nga Italia në Greqi dhe Shqipëri thirrje në portet traget të Barit, Brindisit, Korfuzit, Durrësit dhe Igumenicës. më shumë.....
Ventouris Deti Lines Ventouris Deti Lines veprojnë shërbime të rregullta trageteve për dhe nga ishujt Cyclades, duke shërbyer nevojave të udhëtarëve të shumta nga shpërndarës tyre në Pire. më shumë.....
Viking Line Tragete Viking Line Tragete lundrojnë çdo ditë nga Finlanda në Suedi dhe Estonisë, si dhe lidh Ishujt Aland me dy Turku dhe Helsinki në kontinent finlandeze dhe Stokholm në Suedi. më shumë.....
Visemar Ferry Line Visemar Line Tragete lundruar në mes të Italisë, Egjiptit dhe Sirisë duke bërë thirrje në portet traget të Aleksandrisë, Venecia dhe Tartous. Visemar Line ka pezulluar kohët e fundit të gjitha me vela pas trazirave civile në Lindjen e Mesme. më shumë.....
Anijet Virtu Anijet Virtu është kryeministër kompania Maltese anijeve dhe lidhet Maltën me Sicilia vela nga Valletta për Pozzallo dhe Catania Valletta me me një kapacitet prej udhëtarëve 600 dhe makina 65. më shumë.....
Wightlink Tragete Whitelink Tragete veprojnë në Isle e rrugëve të bardhë traget nga Portsmouth për Fishbourne dhe Ryde nga Lymington në Yarmouth. Ju mund të marrë catamaran me shpejtësi të lartë nga Portsmouth Harbour dhe Ryde Pier. më shumë.....
Zante Tragete Zante Tragete veprojnë kalimet trageteve në të gjithë ishujt Ionion. Ka 5 trageteve një ditë mes Zante dhe Killini në verë dhe në mes 3 dhe 4 në muajt e dimrit. më shumë.....

Koreja e Jugut Tragete rajonale

Hanil Express Korea Ferry Hanil Express tragete rajonale lundrojnë në dhe nga Jeju, Chuju dhe Wando. Flota traget Hanil Express përbëhet nga anijet bollshme moderne që kombinojnë karakteristikat e trageteve tradicionale dhe komoditetin e dalje në det anije të marrë vetëm 100 minuta të udhëtojnë në mes të Wando dhe Jeju portet. (më shumë info.)
Seaworld Express Ferry SeaWorld Express Tragete ofrojnë shërbime të shprehur vendore dhe rajonale pasagjerëve dhe trageteve makinave nga Mokpo të Jeju Island me nisje të përditshme dhe të ardhurve. Ora Sailing ndryshon nga tre deri në pak më shumë se katër orë. (më shumë info.)
Kef - Korea Express TrageteKorea Express Tragete Korea Express Ferry ofrojnë shërbime rajonale trageteve në UNESCO caktuar Botërore Natyrore Trashëgimisë Jejudo Island. Tragete kef në Jejudo largohet nga Incheon, Mokpo dhe Wando. (më shumë info.)
DAE-A Express Tragete Daea Express Anijet traget veprojnë rrugët trageteve në ishujt kryesore të Koresë së (Ulleung Island, Dokdo, Baekryung Island) dhe në Japoni (Tsushima Island dhe Fukuoka). (më shumë info.)

Koreja e Jugut / Japoni Ferries

DBS Cruise Tragete DBS Cruise Ferry jo vetëm lidhur Korenë me Japoninë, por me Rusinë, si dhe. Tragete DBS Cruise kanë lounges mahnitëse me pamje panoramike, restorante me vetëshërbim, dhoma lojë, kafe, bar, detyrë të lirë pazar dhe kabina të gjerë të rehatshme në bord nisen në udhëtime të rregullta të planifikuara nga terminali i trageteve ndërkombëtar Korean në Donghae. (më shumë info.)
PanStar Jugut Korea e lundrimit Tragete PanStar Line Tragete të sigurojë tri shërbime të trageteve në javë në mes të Osaka në Japoni dhe Busan në Kore. Anijet traget në linjën e PanStar ketë një shumëllojshmëri të karakteristika, duke përfshirë objektet e bukura, hotel-si, shërbimit të dobishme dhe shfaqje argëtuese në mbrëmje. (më shumë info.) .
Kobee Tragete në Kore Kobee Ferry Miraejet-së sails rrugën mes Fukuoka (Hakata), në ishullin jugor të Kyushu në Japoni dhe Busan në Korenë e Jugut. Udhëtimi mes Fukuoka dhe Busan në këtë shërbim me shpejtësi të lartë merr vetëm disa orë 2 dhe 55 minuta. Hydrofoil trageteve Kobee vepron shërbime të përditshme. (më shumë info.)
Beetle Ferry JR Kyushu s 'brumbullit' Hydrofoil Ferry sails rrugën mes Fukuoka (Hakata), në ishullin jugor të Kyushu, dhe Busan në Korenë e Jugut. Udhëtimet përditshme mes Fukuoka dhe Busan merr vetëm 2 orë dhe 55 minuta. (më shumë info.)
Camellia Line Tragete Camellia Line shkon Tragete tre netë në javë nga Hakata në Pusan. Ata lënë Hakata në 5pm dielave dhe të mërkurën, dhe në 7pm të premteve, duke arritur në Pusan ​​në 08: 40 në mëngjes. Nga Pusan, ata largohen në 7pm të martën, të enjteve dhe të shtunave, duke arritur në Hakata në 08: 00am në mëngjes. (më shumë info.).
Pukwan Ferry Company Tai Pukwan Ferry Kompania shkon tragete çdo natë nga Shimonoseki në Pusan, dhe Pusan ​​për Shimonoseki lënë as zhvillohet në 19: 00 (7pm) dhe të arrijnë në 08: 30am. Pukwan (Korean) dhe Kampu (Japanese) anije drejtuar në netë të alternuara. anijet e Pukwan dhe Kamou mbajnë dy pasagjerë dhe makina. (më shumë info.)
Kampu Ferry Korea Ferry Company Kampu sails përditshme mes Shimonoseki, në majë perëndimore të ishullit kryesor Honshu, dhe portit Koresë së Jugut e trageteve të Busan. Kampu Anijet traget janë anijet konvencionale me kabina, vela brenda natës dhe nisen çdo ditë në 18: 00 mbërritjes 08: 30 mëngjes. Udhëtimi zgjat rreth orë 14. (më shumë info.)
DAE-A Express Tragete Daea Express Anijet traget veprojnë rrugët trageteve në ishujt kryesore të Koresë së (Ulleung Island, Dokdo, Baekryung Island) dhe në Japoni (Tsushima Island dhe Fukuoka). (më shumë info.)

Korea e Jugut / Kinë Ferries

Tsugaru Kaikyo Tragete Tsugaru Kaikyo (Oqeani Road) Tragete Flota përbëhet nga tre anije, Dolphin Blue, Venus dhe Virgjëresha, secili mbante rreth 600 njerëz në të gjithë Straights Tsugaru dhe duke siguruar pamje mahnitëse. më shumë.....
Dandong International Ferry Dandong International Ferry transportuar Oriental Pearl sails VI nga Incheon (S. Korea) dhe Dandong (Kinë) çdo të hënën, të mërkurën dhe të premten dhe nga Dandong në Incheon çdo të martë, të enjten dhe të dielën. Të gjithë janë Voyages brenda natës në anijen e tyre konvencionale trageteve tipit lundrimit. (më shumë info.)
Pan Korea Tragete Pan Korea Yingkou Ferry shërbimi Incheon (S. Korea) për Yingkou (Kinë) udhëtarëve dhe mallrave rrugë traget. dalje në det anije konvencionale Traget Pan Korean Ararfura Lily sails nga Incheon në Yingkou çdo të martë dhe të shtunën kthehej nga Yingkous të Incheon të enjten dhe të hënën. Të dy Voyages janë sailings natës. (më shumë info.)
Dain Ferry Dain Ferry sails nga Incheon (S. Korea) për Dalian (Kinë) çdo e martë, e enjte dhe të shtunën. Dalian në Incheon udhëtim kthimi lundroi çdo të hënë, e mërkurë dhe e premte. Nuk ka Voyages në një të dielën. Dain Ferry lundrojnë anijet konvencionale lundrimit të trageteve transportin e udhëtarëve, makina dhe mallrave. (më shumë info.)
Qinin Korea në Kinë Anijet Qinin Ferry shërbimi Incheon (S. Korea) për Qinhuangdao (Kinë) udhëtarëve dhe mallrave rrugë traget. Qinhuangdao është rreth 280km larg nga Pekini në lindje me lidhje të mira hekurudhore në kryeqytet. Qinin Tragete lundrojnë nga Incheon në Qinhuangdao çdo të hënë dhe të premten dhe nga Qinhuangdaoto Incheon çdo të mërkurë dhe të dielën. (më shumë info.)
Jinchon Ferry Jinchon Ferry lundrojnë nga Tanggu Ndërkombëtar Terminalin e Trageteve (50 km në lindje të Tianjin) në Incheon dy herë në javë, duke marrë orë 25. Nisja nga Tianjin është në 11: 00 të enjteve dhe të dielave, duke arritur Incheon në 14: 00 nesërmen. (më shumë info.)
Dalong Tragete Dalong Ferry lidhin Pyeongtaek dhe portin Longyan në Rongcheng në qytetin e Yantai. Dalong operojnë tre udhëtime brenda natës në çdo drejtim në javë lundrim Pyeongtaek të martën, të enjten dhe të shtunën. Nuk ka nisje të dielave. (më shumë info.)
Zhong Han Tragete Zhong Han Ferry - Yantai, Kina dhe Korea e Jugut Ferry Co.Ltd është themeluar në 1995 dhe është një Sino-Koreane përbashkët regjistruar China. Kompania anije lundrimit të trageteve Xiang Xue Lan sails tri herë në javë në çdo drejtim. (më shumë info.)
Hanjoong Tragete Hanjoong Ferry Lines është e lidhur me dhe kompanisë motra Zhong Han Anijet. Edhe pse ka është bordi vet e menaxherëve korean Hanjoong Ferry Lines bashkërisht veprojnë dhe të lundrojnë në Zhong Han dalje në det anije traget Xiang Xue Lan. (më shumë info.)
Weidong Ferry Weidong Ferry operojnë tre pasagjerëve dhe trageteve makinave udhëtime në javë në çdo drejtim në mes të Incheon në Korenë e Jugut dhe Weihai porti traget e cila ndodhet rreth 70km në lindje të Yantai në Kinë. Një rrugë e dytë pasagjerëve dhe trageteve makinave në mes të Incheon dhe Qingdao është operuar edhe nga popullore vijën Weidong Ferry. (më shumë info.)
Jjiaodong Shipping Ferry Shipping Jiaodong vepron lundrimit të pasagjerëve dhe anije traget mallrave Grand Peace on udhëtarëve të rregullta të planifikuara mes Pyeongtaek dhe Weihai.n (më shumë info.)
CK Ferry Lines CK Tragete ruajtur shërbime të rregullta të planifikuara trageteve në mes të portit Koresë së Incheon dhe portet kineze traget të Pyeongtaek dhe Lianyungang. (më shumë info.)
Rizhao Haitong Ferry Rizhao Haitong Ferry lundrojnë në dhe nga Pyeongtaek dhe Rizhao tri herë në javë. Shmangiet nga Pyeongtaek janë çdo të hënë, e mërkurë, e premte dhe nga Rizhao çdo të martë, e enjte dhe e diel. (më shumë info.)
Shiado Tragete Shidao Ferry Line lundrojnë në dhe nga Gunstan dhe Shidao. Operative një moderne konvencionale pasagjerëve, makinave dhe mallrave trageteve velat Shidao tragete nga Gunstan të Shidao çdo të martë, e enjte dhe e diel dhe nga Shidao mbrapa për Gunstan çdo të hënë, e mërkurë dhe e shtunë. Të gjithë janë Voyages natës traget.(më shumë info.)

Korea e Jugut / Rusia Tragete

DBS Cruise Tragete DBS Cruise Ferry jo vetëm lidhur Korenë me Japoninë, por me Rusinë, si dhe. Tragete DBS Cruise kanë lounges mahnitëse me pamje panoramike, restorante me vetëshërbim, dhoma lojë, kafe, bar, detyrë të lirë pazar dhe kabina të gjerë të rehatshme në bord. Deri në prill 2012, Donghae Port Ferry Terminal u bë i vetmi port në Kore duke ofruar shërbime të trageteve në Rusi. (më shumë info.)

 

Kliko këtu të rezervoni një biletë traget me ndonjë nga traget kompanitë që operojnë mësipërme.

Kliko këtu për t'u kthyer në krye të kësaj faqe.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel