Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

 

Travel, Pushime & Insurance Breakdown


Analiza dhe Rimëkëmbjes Insurance. Ne ju këshillojmë që të marrë përshtatshëm mbuluar Evropian avari me ndihmë në rrugë dhe të sigurimit të udhëtimit që do të mbulojë të gjitha shpenzimet mjekësore që rezultojnë nga një aksident.

Nëse ju nuk e keni avari dhe shërim të sigurimit ose në qoftë se sigurimit tuaj ekzistues nuk ju mbulon jashtë vendit tuaj, ne ju sugjerojmë të përfitojnë nga kjo ofertë që ju mbulon me më shumë se një shërbim në anë të rrugës në të dy Mbretërinë e Bashkuar dhe BE-së.

Si një bonus mirëpritur Swinton janë ofruar pa pagesë UK dhe BE-ndarje dhe të mbuluar shërim të Ferryto.com klientëve për tre muajt e parë.

Për avari, shërim dhe sigurimin e udhëtimit nga Swinton ju lutem Kliko këtu.

Ajo është gjithashtu shumë e rëndësishme që ju: -

  • Kontrolloni me kompaninë tuaj të sigurimit që ju janë të siguruar për të përzënë jashtë vendit
  • Kontrolloni nëse keni nevojë për një Green Card / Visa për vendin ju jeni duke vizituar
  • Kontrolloni nëse keni nevojë për një leje International Driving
  • Familjarizohuni me ligjet lëvizëse e vendeve që ju jeni duke vizituar
  • Shërbimit automjetin tuaj para se të nisej në Mbretërinë e Bashkuar dhe të paktën kontrolloni vaj dhe ujë
  • Kontrolloni se automjeti juaj është në përputhje me kërkesat e automjeteve të vendeve që do të vizitojnë

Për Travel dhe Holiday Insurance Ferryto.com vetëm rekomandon Columbus Travel Insurance. Sigurimi i tyre mund të kushtojë një ose dy paund më shumë se siguruesit e tjerë, por ata kanë nivelin më të lartë të mbuluar dhe të ulët të tepërta bashkë-pagesa të detyrueshme në rast të një kërkesë dhe kjo e bën Columbus Holiday Insurance vlera më të mirë për paratë. Ju jeni duke ofruar zgjedhjen e shtuar sigurim të udhëtimit kur të rezervoni biletën tuaj trageteve në ferryto.com por nëse ju preferoni për të blerë direkt nga Columbus, ju lutem Kliko këtu.

 

Më shumë Informacion Rreth avari & Ndihmë në rrugë

Familja me shkrehur makinë

Kur probleme vjen trokitur, i cili jeni ju gonna të thirrjes: më e lirë, më e madhe, ose do të ju të vini nga pjesa tjetër?

mbuluar Ndarja është një nga ato gjëra që ju blini, por shpresoj se ju kurrë nuk keni për të përdorur. Në një kohë, një herë ju do të vendosi të marrë disa, zgjedhja ishte e thjeshtë: AA, apo RAC? Ata janë ende më të njohura, duke numëruar 22 milionë anëtarë mes tyre.

Next, Green Flag u shkojnë dhe, më së fundi, një grumbull njerëzish të konkurrentëve janë bashkuar në, çdo flijim për t'ju shpëtuar kur gjërat të zymtë. Ju mund edhe të blej një paketë get-tuaj-shtëpi nga supermarket lokal. Çmimet për shumë janë temptingly si: si ds vetëm £ 25 për të shëndosha të mbuluar një viti?

Ka pazaret atje dhe ju mund të zgjidhni vetëm whver së lirë. Ndaloni dhe mendoni, pse. Kur makina e juaj conks jashtë, ju nuk do të vetëm duan dikë që të vijë shpejt, ju do të duan ata të jenë një ndërmjetëse kalitur motorizuar dhe tejet, të trajnuar mirë dhe të sjellshëm.

Pra, e cila për të zgjedhur - ju shkoni për:

Me i madhi?

Shoqata Automobile ka 15 milionë anëtarë dhe patrulla 3000. Nëse ju telefononi ata, ju jeni të garantuar një prej stafit të tyre në një furgon të pajisur plotësisht. Ata kanë përgjigj 100 milionë thirrje-opozitë deri më sot dhe stafi janë të trajnuar mirë: ata janë mësuar edhe se si për të shpjeguar se çfarë është e gabuar me makina antari në anglisht thjeshtë. koha përgjigje është zakonisht 40 minuta, dhe, herë 16 nga 20, ata do të kenë ju në rrugën tuaj brenda disa minutave. Por organizata që dikur faturuar veten "shërbimin katërt emergjent '(pas policisë, zjarri dhe ambulanca) ka prerë flotën e saj të patrullave nga 500 në tre vitet e fundit dhe tani ka lëvizur për të zvogëluar numrin e saj të patrullave të natës duke pyetur disa shpëtimit personelit për të punuar "në thirrjen 'mes 2am dhe 6am. Për të marrë një kuotë për avari Eurpean dhe ndihmë në rrugë nga AA lutem Kliko këtu.

Ai me më shumë patrulla për anëtar?

RAC ka patrulla 1650 për 7 milionë anëtarët e saj, kështu që ka më shumë për anëtar se çdo rival. Ajo pretendon një 40-minuta në përgjigje identike tipike dhe gjithashtu se patrullat e saj të rregulluar 16 nga dështime 20 në anë të rrugës. Dhe, si AA, në qoftë se ju prishen, ju është premtuar një vizitë nga një burrë RAC apo grua, në vend se dikush nga një garazh lokale. AA dhe RAC ofrojnë paketa të ngjashme të shërbimit dhe të konkurrojnë ashpër në çmim.

Një lirë?

Gjelbër Flag kushton më pak për t'u bashkuar se AA ose RAC. Ajo ka 5 milion anëtarë, shumë nënshkruar up me anë të politikave të sigurimit ndarje blera nga preferencat e Tesco apo Saga. Ajo dsn't veprojë flotën e vet të ekuipazhit dhe të automjeteve, por ka kamionë 160 në ngjyra jeshil Flamurit, në pronësi dhe të drejtuar në mënyrë të pavarur. Ajo ka garazhe 550 në librat e saj, të cilët mund të grumbullojë automjete 4400 shërim. Sa shpejt do të arrijnë? E pra, në qoftë se ajo merr më shumë se një orë, ata të ju jap £ 10. Gjelbër Flag thotë ajo mban paratë e saj për 17 nga thirrjet 20, por nuk do të thotë se sa tenners të dorëzojë në një vit. Le të vënë atë një mënyrë tjetër: ju keni një 3 në 20 shans për të pritur mbi një orë. Gjelbër Flag ka një kravatë-në me mbi 20 siguruesit të lartë. Pra, nëse ju siguruar makinën tuaj me Sainsbury dhe për të blerë mbuluar avari si një shtesë, Green Flag ofron shërbimin.

Pjesa tjetër?

Ka më shumë se një duzinë shërbime të ndryshme me çmime të ndryshme. Më të sigurimit motor tani ofron mbuluar avari si një add-on, shpesh me çmime të ulëta. Lexoni të shtypura të vogël para se të blesh. Gjelbër Flag punon për më shumë se 20 nga siguruesit më të mëdha, duke përfshirë Cyrih, rrota Sheila dhe Sainsbury.

A duhet të rrinë me shërbimin bazë, ose nxjerr shtesë për të mbuluar-të gjithë, për ta bërë gjithçka paketë?

Kur mbuluar themelore me AA kushton £ 34 për një vit, por me të gjithë-e-frills ajo punon jashtë në £ 172, kjo është një pyetje fuqishëm. Por, në sajë të AA-së dhe katër-nga-e-pesë fixes në rrugë RAC, ne mendojnë se mbulesa bazë është e mjaftueshme. Nëse ju të mbështetet në makinën tuaj krejtësisht për punë dhe të luajë, dhe rregullisht criss-kalojnë vendin në të, shërbim të plotë shërim është një bast të drejtë. Përndryshe, harrojmë atë.

 
A do të gjithmonë të dal?

Përgjithësisht, po. Por përdorin ato shumë shpesh dhe ju do të veshin jashtë mirëpritur tuaj. AA shkruan për ju, pas thirrjes së katërt në një vit për të paralajmëruar se shërbimi i lirë shkon jashtë pas vizitës pestë. Prej atëherë e tutje, ata do të vijnë vetëm nëse ju paguani një £ 95 shtesë për vizitë. Të tjerët punojnë në kufijtë e të ngjashme, edhe pse disa skemat e sigurimit të bazuar ndalet vetëm pas katër thirrjeve. Gjelbër Flag, megjithatë, thotë se e vë asnjë kufizim në thirrje-opozitë.

Në qoftë se një defekt përsëritur bën të prishen dy herë, shumica do të refuzojnë të dalë në qoftë se thirrja e dytë është brenda katër javëve të parë.

Kur ata janë të ngarkuar?

Javën e parë të janarit. Mijëra kthehen në shtëpi pas pushimit të Vitit të Ri, braving thellësitë e dimrit.

A do të ndryshojë një rrotë pas një birë? Hungareze Vizsla George me pronarin e tij

Po. Nëse ju keni të rezervë të saktë, ata do të bëjnë atë atje dhe pastaj.

Gjoja kam vënë lloj të gabuar të karburantit në makinën time, me gabim?

AA dhe RAC do të ju tërheq në një garazh që mund të thahet tank dhe turret motor. Por ju do të duhet të paguajnë norma do për riparime.

A mund të telefononi ata për ndihmë pas një aksidenti?

Po. Ata do të marrin pjesë, por ju duhet të presin një faturë qoftë se ata tërheqje makinën tuaj. Ju mund të kërkojnë koston nga siguruesi juaj motorike.

Çfarë është e çuditshme historia ndarja e dini?

George qen (foto, djathtas) merr peksimadhe këtu. Pronari i tij i quajtur AA për shkak se makina e saj nuk do të fillojë. Njeriu Patrulla vënë re se chip immobilizer e makines, ndërtuar në keyfob e saj, ishte zhdukur. Dhe çelësi i kishte shenjat e dhëmbëve për t'u dukur në krye të saj plastike. Sikur George, një Vizsla hungareze, gëlltitur chip? Njeriu AA provuar një eksperiment: ai vuri qenin në makinë. Pa dyshim, me George bord, motori ka filluar. Pasi natyra e kishte "marrë kursin e saj ', chip immobilizer dhe makina u ribashkuan. Dhe George? E kaluar ne do të dëgjuar, ai ishte askush i keq për aventurën e tij.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel