Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

 

Приватност и заштита на лични податоци


Овој веб-сајт е во сопственост, дизајнирани и управувани од страна на Transworld Слободен ограничена, акционерско друштво регистрирано во и тргување од 2nd кат Виндзор куќа, PO Box 257, Порт Вила, Вануату.

Transworld Слободен ограничена е посветена на заштитата на приватноста на своите клиенти. Оваа Политика на приватност се однесува на оваа и сите други интернет домени кои се целосно управувани од страна на Transworld Рекреација Ltd вклучувајќи www.ferryto.com и сите други веб-сајтови на трговската марка FerryTO.

Transworld Рекреација Ltd и нивниот главен снабдувач резервација услуга ферибот билет, управувана од страна Патничкиот Портал Ltd, само ќе ги користи собраните законски (во согласност со Законот за заштита на податоци на 1998) информации. Transworld Рекреација Ltd и Патничкиот Портал Ltd и во согласност со електронска трговија (ЕЗ) Прописите 2002 (СИ 2002 No.2013)

Ние бараме од вас да ги достават лични податоци, вклучувајќи имиња, адреси, пасош броеви и податоци за плаќањето успешно да се направи резервација на патување. Вашите детали кредитна / дебитна картичка да остане само на нашиот систем за време на траењето на процесот на резервација и се шифрирани со Thawte технологија. Вашите податоци се чуваат на нашата база на податоци за да ни овозможи да се измени, откажете или да ги ажурирате релевантни вашата резервација. Ние не откријат вашите лични податоци на трети лица, освен во следниве случаи:

Со цел да се обезбеди одредени туристички услуги ние се бара да испрати минимални детали, како што се вашето име (заедно со имињата на другите членови на партијата), на нашите добавувачи формално да го снимите вашата резервација. Ние не ги положат сите други лични податоци; ако тоа се бара со закон или со било која организација со соодветно овластување; било финансиска институција со која ние се одржи на сметка за цел проверка на кредитна состојба и / или потврдување на финансиски трансакции.

Со пополнување на резервацијата со нас, вие се согласувате да добиете е-маил кратко време по завршување на своето патување, ќе побара од вас да се разгледа вашето патување. Овој преглед може да се заврши анонимно. Со пополнување на преглед, вие се согласувате дека вашата ревизија може да бидат поставени на релевантни области на веб-сајт за да се информираат другите корисници. Ние го задржуваме правото да се прилагоди, да го отфрли, отстранете или употреба на прегледи на начин кој би ја гледаме во нашата сопствена дискреција. барање за ревизија треба да се смета само на истражување и не вклучува дополнителни комерцијални понуди, покани или стимулации.

технологија Thawte енкрипција е utalised на сите наши веб-сајтови за време на процесот на резервација за да се обезбеди вашите информации се чуваат во тајност. А Thawte SSL сертификат обезбедува потврдување дека нашиот домен е регистриран и дека има валиден сертификат и, исто така, ги енкриптира вашите податоци во безбедна средина која е невозможно да попуштат што значи дека ќе може да се резервира во реално време, едноставно и безбедно.

Cookies се користат за следење на користењето на веб-страница и да ни обезбеди со корисни информации за нас за да помогне за подобрување на вашиот он-лајн искуство и подобрување на услугите. Овие податоци не содржи какви било лични информации, не е предвидено до трети лица и е само за внатрешна статистичка анализа.

Ако имате било какви прашања во врска со заштитата на податоците и политика на приватност или практика или би сакале да добијат детали на лични информации може да се одржи за вас може да пишете на нашиот провајдер на билети услуга по: 2Morrow суд Сатон Courtenay, OX14 4FH, Оксфордшир, Англија. Вие исто така може Кликни тука да пристапите до нашиот контакт формулар.

Transworld Рекреација Ltd, исто така одржува Филијалата партнерство со неколку други даватели на услуги да чиј веб-сајтови може да има линкови до на овој сајт. Кога ќе кликнете на еден од овие линкови ќе го напушти овој веб-сајт и треба да ги разгледа политиката за приватност на веб-сајтот ќе се преземат за што нивните рокови и услови можат да бидат различни од оние наведени во овој документ.

Transworld Рекреација ООД го задржува правото да го измени или дополни оваа Политика на приватност Изјава во секое време и во одговор на промените во важечкото законодавство за заштита на податоци и приватност.

Сите веб-сајтови во сопственост на Transworld Рекреација Ltd и нивната содржина на авторските права на Transworld Слободен ограничена, PO Box 257, Порт Вила, Република Вануату, и не може да бидат копирани или репродуцирани во целина или во делови, без претходна писмена дозвола од носителот на авторските права . Сите права се задржани.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал