Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Адреси ферибот пристаниште

GPS координати: Поштенски: насоки за возење


Детални насоки при возење
на вашиот пристаништето на поаѓање се вклучени со потврда на резервација која ќе биде испратена до вас. За да ги видите основните информации за адресата, GPS координати и поштенските кодови за ферибот пристаништа Ирска, Шкотска, Велс и Велика Британија ги сервисира сега ве молиме Кликни тука или движете надолу оваа страница.

Те молам забележи: Следниве информации, адреси и насоки за возење на различни ферибот пристаништа сервисираат, дека и покрај тоа што е можно посеопфатни, треба да се користи само како референца водич и не се смета за целосна и комплетна. Покрај тоа, ако не си сигурен на сите закони за возење и моторите во одредена земја Ве молиме постапете според локалните амбасадата на соодветната земја за повеќе информации.

Водич за возење во Eurpoe

Задолжителна опрема која е потребна кога се вози во странство

Комплет за безбедност на патиштата на ЕУ

Пред преземањето на вашиот автомобил во странство мора да бидете сигурни дека ги имате сите на задолжителна опрема како што се триаголник за безбедност, прибор за прва помош и рефлективен висок елек кој е потребен во повеќето земји на ЕУ.

Можете да видите печатење водич кој нуди целосна детали за тоа што ќе ви треба за законски да се вози вашиот автомобил за секоја земја од страна на кликнете тука.

Многу важно: Почнувајќи од јули 01 2012 нови барања францускиот закон со кој НФ одобрени breathalysers мора да се врши од страна на сите возачи. Без милост ќе бидат прикажани на странските возачи кои не се свесни за овој закон. Пар на НФ одобрени breatherlysers може да се купи тука за само £ 4.99 (помалку од половина од она што ќе плаќаат за траекти).

Колекции на ЕУ за безбедност на автомобили може да се купат на сите фериботи но се многу поевтино да се купи пред да отпатува од продавници како Halfords. Да нарачате комплет за безбедност на автомобилот од Halfords на интернет ве молиме Кликни тука.

 

Ирска, Велс, Велика Британија Фери пристаниште адреси

Адреси Стена линија Фери пристаниште

 • Белфаст - Фери терминал, на Западниот Брег патот, Белфаст BT3 9JL (Саб Nav координати:. Lat 54.636150 Долго -5.882950)
 • Странрар. - Фери терминал, Странрар, Dumfries и Галовеј DG9 8EL (Саб Nav координати: Lat 54.90579 Долго -5.02065.)
 • Holyhead. - Пристаниште Holyhead, Holyhead, Gwynedd LL65 1DQ (Саб Nav координати: Lat 53.30765 Долго -4.63124.)
 • Даблин пристаниште. - Александра патот, Даблин Порт, Даблин 1 (Саб Nav координати: Lat 53.349617 Долго -6.197362.)
 • Dun Laoghaire. - На Фери терминал, Dun Laoghaire, округот Даблин (Саб Nav координати: Lat 53.29586 Долго -6.1347.)
 • Fishguard. - Fishguard пристаниште, Goodwick, Pembrokeshire SA64 0BU (Саб Nav координати: Lat 52.00952 Долго -4.98676.)
 • Rosslare - Фери терминал, Rosslare пристаниште, Вексфорд. (Саб Nav координати:. Lat 52.251668 Долго -6.336032)
 • Флитвуд. - Приклучете Стрит, Флитвуд, Ланкашир FY7 6HP. (Саб Nav координати:. Lat 53.920409 Долго -3.009342)
 • Larne - Фери терминал, Larne пристаниште, Larne, BT40 1AN (Саб Nav координати:. Lat 54.8461 Долго -5.80516)
 • Harwich - Parkeston Quay, Harwich, Есекс CO12 4SR (Саб Nav координати:. Lat 51.946494 1.252731 Долго)

П & О Ferries Порт адреси

 • Larne - Фери терминал, Larne пристаниште, Larne, BT40 1AN (Саб Nav координати:. Lat 54.8461 Долго -5.80516)
 • Cairnryan - пристаниште, Cairnryan, Странрар, Wigtownshire, DG9 8RF
 • Troon - SeaArran куќа, 100 Порт Ranald диск, Troon, Еаршир, KA10 6HH
 • Довер - Туристички центар, Источна доковите, Довер, Кент, CT16 1JA
 • Кале - П & О Ferries, автомобили Фери терминал, 62100 Кале, Франција
 • Ливерпул - Гладстон филијала Dock No.3, Ливерпул Freeport, Bootle, Merseyside, L20 1BG
 • Даблин - П & О Ferries, Терминал 3, Северна Кејот на земјоделството, Даблин 1
 • Хул - кралот Џорџ Dock, Hedon Rd, Кингстон-на-Хул, HU9 5QA

Адреси DFDS Seawyays ферибот пристаниште

 • Белфаст - Викторија Терминал 2, на Западниот Брег патот, Белфаст, BT3 9JL
 • Даблин - Александра Road Продолжување, Даблин Порт, Даблин 1
 • Ливерпул - 12 Quays терминал, кула патот, Birkenhead, Wirrall, CH41 1FE
 • Довер - Источна доковите, Довер, CT16 1JA Кент
 • Rosyth - Точка Пат, Rosyth, Фајф, Шкотска KY11 2XP

Адреси Ирската Ferries ферибот пристаниште

 • Rosslare - Ирската Ferries, Rosslare пристаниште, ко Вексфорд
 • Даблин Порт - Ирската Ferries терминал патот југ, Ferryport, Даблин 1

Пареа Packet Фери компанијата Порт адреси

 • Белфаст - Остров на Човекот пареа Packet компанијата терминал, Алберт Кејот, Белфаст, BT3 9SS
 • Остров на Човекот - Остров на Човекот пареа Packet компанијата, морски терминал, Даглас, IM1 2RF
 • Birkenhead - 12 Quays терминал, кула патот, Birkenhead, Wirral CH41 1FE
 • Даблин - Остров на Човекот пареа Packet компанијата, Даблин Порт терминал патот југ, Даблин, Даблин 1
 • Heysham - Остров на Човекот пареа Packet компанијата терминал, Јужна Кејот, Heysham, Ланкашир, LA32XE
 • Ливерпул - Остров на Човекот пареа Packet компанијата, слетување фаза терминал, Исклучено Свети Никола место, принцовите парада, Ливерпул, L3 1DL

 

Не се изгуби во странство!

SatNav сајтот ажурирања натам TomTom и радари

Ако не веќе имаат еден ви препорачуваме да се инвестира во еден од најновите TomTom са nav уреди. Не само што нема да се изгуби, но новиот TomTom графички интерфејс е толку многу подобро и полесно да се следи од другите седеше кораб уреди чини двојно цената. За купување на нов TomTom уред или симнете ги најновите мапи директно од TomTom, кои се нудат ferryto.com клиенти колку што 40% попуст, ве молиме Кликни тука.

Ако не сакате да магазин наоколу и да се споредат со други TomTom са nav уреди како радари и Navman како и TomTom од Halfords на интернет ве молиме Кликни тука.

Воопшто не "се заглавени во странство

Дефект и за наплата на осигурување додека се вози во странство е навистина важно - особено ако сте во земја чиј јазик е различен од вашите сопствени.

Ние силно препорачуваме да ги извади погоден Европската дефект покритие и патничко осигурување која ќе ги опфати и сите медицински трошоци кои произлегуваат од несреќа. За да дознаете повеќе за вашите можности за слом ЕУ & Наплата на услуги молам Кликни тука.

Грижа за корисници, telesales & Контакт

Кликни тука за да се поврзеш со тимот на клиентот нега во ferryto.com

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, а над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

Во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети и ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапни ферибот билет цена и нема скриени статисти за време на резервација.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 
 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал