Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

ферибот компании


FerryTO
претставуваат повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, прескокнувајќи 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За да видите детални информации на секоја од оперативни компании и ферибот правци пловат ве молиме изберете компанија од паѓачкото мени или кликнете на нивното лого во ферибот оперативен компанија директориум подолу.


Или, пак, да се добие ферибот билет цена и книга вашиот билет
безбедно на интернет ве молиме користете реално време ферибот билет цена Проверка и резервации форма лево.

 

Фери компанијата Директориум

ферибот оператори,

 

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, а над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За да видите детални информации за секој од ферибот оперативни компании застапени едноставно кликнете на логото на соодветната компанија во директориумот на ферибот оперативни компании подолу: -

 

Acciona Ferries Transmederanian Acciona Trasmediterránea Ferries имаме еден од најмодерните и добро опремена ферибот возни паркови во Европа. Примарен Acciona ферибот правци вклучуваат фериботи до Шпанија, Мароко, Алжир, Ибица и на Канарските Острови. Повеќе.....
Адриа Ferries Адриа Ferries нуди брз ферибот служба помеѓу Италија и Албанија и беа првите да понуди брзо ферибот премин со Албанија и да отпатуваат од Анкона до Драч и Драч до Бари. Повеќе.....
Adriatica Traghetti Ferries Adriatica Traghetti Ferries работат две ферибот брод два брода на Adriatica Јас и Анкара, на нивните основни пат помеѓу Бари и Драч. Постигна високо во задоволството на клиентите анкети Adriatica Traghetti Ferries се популарни кај туристите. Повеќе....
Егејска брзина линии Егејска брзина линии користи три ултра-модерен фериботи голема брзина за да работат на ферибот правци помеѓу пристаништето Пиреја и островите Киклади вклучувајќи Миконос, iOS, Парос, Милош, Kimolos и Наксос. Повеќе....
Agoudimos Фери линии Agoudimos линии, Традиционален семејни грчкиот ферибот компанија со околу триесет години работно искуство зад нив, да работат ферибот правци поврзува Италија, Албанија и со Грција, како и домашни ферибот услуги меѓу грчките острови. Повеќе....
Алжир Ferries Алжир Ferries, Водечки оператор на Фери за фериботи меѓу Алжир и Франција, поседува и работи со пет модерни бродови. Алжир Ferries седиште е во Алжир, со под канцеларии во Оран, Annaba и Марсеј. Повеќе.....
Alsfaergen Ferries AlsFærgen е новото име на Данскиот ферибот компанија Alstrafikken. AlsFaergen работи секојдневно фериботи меѓу данските острови Фин Als и да отпатуваат до и од ферибот пристаништа на услуга од Bojden и Fynshav. Повеќе.....
Anek линии Anek линии плови на Егејското и Јадранското Море ферибот правци од италијанскиот ферибот пристаништа на Венеција и Анкона до Игуменица, Крф и Патрас. Домашни ферибот услуги да функционираат во Крит, Додеканез и Киклади региони. Повеќе.....
Anek Супербрзи Ferries Anek супербрзи е заеднички потфат меѓу Anek линии и Супербрзи Ferries. На заедничка служба беше ставен во место за да се оптимизира капацитет за побарувачката на ферибот пат на Анкона-Игуменица, Патрас. Повеќе.....
Anen линии фериботи ANEN линии беше ферибот компанија милиони патници избра за свој празник правци во и околу Грција секоја година. Тоа веќе не работи и многу повеќе популарна патишта сега се сервисираат од страна Anek линии. Повеќе.....
Anes Ferries Anes линија Ferries патуваат од Пиреја (Атина) на Егина и од / на Родос, Symi, Калимнос, Кос, Nissyros, Tilos, Кастелоризо и Panormitis. Повеќе информации.....
Azzurra бродска линија Azzurra линија работи ферибот услуги за поврзување на Италија со Хрватска, Црна Гора и Албанија во периодот меѓу италијанското пристаниште Бари и хрватското пристаниште Дубровник, како и континуиран сервис меѓу Бари и Драч. Повеќе.....
Balearia Ferries Balearia бродска е лидер во Балеарските Острови од страна на обемот на патници и да ја стартувате ферибот услуги меѓу повеќето од шпански пристаништа, вклучувајќи во Шпанија, Мароко, Сеута, Менорка, Мајорка (Мајорка), Ибица и Forementera. Повеќе.....
Blueline Ferries Blueline Ferries услуга карактеристики во текот на годината врски меѓу италијанското пристаниште Анкона и хрватското пристаниште Сплит, како и сезонски услуги на хрватските пристаништа Стари Град и Вис. Повеќе.....
Bluestar Ferries Сина ѕвезда Ferries има флота од 10 фериботи и служи на грчките острови на Кос, Родос, Лерос, Калимнос, Патмос, Astipalea, Symi, Tilos, Nissiros, Lipsi и Кастелоризо. Повеќе.....
Борнхолмер Fargen BornholmerFærgen е дански државна сопственост компанија нуди највисоки стандарди во поморскиот сообраќај. Bornholmstrafikken работи фериботи меѓу Германија, Данска, Шведска и Борнхолм. Повеќе.....
Brittany Ferries Brittany Ferries е водечки поморски носач на Западна и Централна канал. Таа работи директно правци на Бретања, Нормандија и Шпанија, како и услуга ферибот меѓу Франција и Ирска. Повеќе.....
Buquebus линија Buquebus Ferries Шпанија е уругвајскиот ферибот оператор нуди висока брзина брод пловел Гибралтарската Теснина во партнерство со Balearia Ferries, што ги поврзува Algeciras со Сеута. Повеќе.....
Caronte Ferries такса Caronte и туристички нудат редовни ферибот премини меѓу копното на Италија и Сицилија, од пристаништето Salerno да Месина преку Месина straights. Повеќе.....
Селтик линк Ferries Селтик линк Ferries нудат редовни ферибот услуги за автомобили, стока и патници меѓу Rosslare и Шербур. Нивниот брод, Селтик Хоризонт, има капацитет за до 1000 патници, 200 автомобили и товарни возила 120. Повеќе.....
Боја на линија Ferries Боја на линија Ferries е најголем линија Круз Фери едрење редовни услуги на Норвешка помеѓу 4 ферибот правци се јавите во 7 пристаништа во Норвешка, Германија, Данска и Шведска. Повеќе.....
Comanav линии Comanav Ferries отпловиме до и од Мароко, Шпанија и Италија. Comanav е исто така познат како Comarit Ferries пат, но и двете се на истата компанија. Comanav е голем патнички превоз услугата меѓу Мароко и Франција. Повеќе.....
Comarit Фери Comarit Ferries отпловиме до и од Мароко, Шпанија и Италија. Comarit е исто така познат како Comanav Ferries пат, но и двете се на истата компанија. Comanrit е голем патнички превоз услугата меѓу Мароко и Франција. Повеќе.....
Compagnie Corsaire Ferries Compagnie Corsaire Ferries плови од Сент Мало во Џерси и околу брегот на Бретања мала нога патнички фериботи само кои се идеални за и популарна со туристичкиот пазар. Повеќе.....
Кондор Ferries Кондор Ferries нудиме брза и конвенционалните ферибот услуги за поврзување на Каналските Острови на Џерси и Гернзи со Англија и Франција едрење меѓу Шербур, Портсмут, Гернзи, Џерси и Свети Мало. Повеќе.....
Корзика Ferries Корзика и Сардинија Ferries фериботи се сите во една компанија и садови се interchanged помеѓу флоти редовно. Корзика Ferries плови Западен Средоземното Море работи до и од Франција и Италија на Корзика, Сардинија и Елба. Повеќе.....
ЦТН бродска линија ЦТН Ferries (Ака Тунис Ferries) работат фериботи до и од Тунис, Марсеј, Џенова и подалеку во Германија и земјите од Бенелукс со обновување на возниот парк на две големи ролна на бродови со вкупен капацитет од 18000 тони. Повеќе.....
Киклади Брз Ferries Киклади Брз Ferries беа воспоставени во 1989 и функционираат секојдневно премини од Рафина во копното на Грција до островите на Андрос, Тинос и Миконос. Повеќе.....
ДБС Круз Фери ДБС Круз Фери работи само еден ферибот наречен "Источна соништата", кој плови до и од Русија, Кореја и Јапонија и да отпатуваат од Владивосток (Русија), Donghae (Кореја) и Sakaiminato (Јапонија). Повеќе.....
DFDS Seaways DFDS Seaways ги поврзува Велика Британија со Амстердам во Холандија, Есбјерг во Данска и неодамна се стекна ферибот услуга на Dunkirk во Франција. DFDS Seaways, исто така, работи со флота од бродови во Скандинавија и во Балтичко Море. Повеќе...
Di Maio линии фериботи Di Maio линии ферибот услуги работи од пристаништето на Наполи на западниот брег на Италија и плови на Сардинија пристаништа на Каљари, Палау и Olbia. Повеќе.....
Dodekanisos Seaways Dodekanisos Seaways фериботи поврзување на островите Родос, Symi, Кос, Калимнос, Лерос, Leipsi, Патмос, Agathonisi, Халки, Tilos, Nisyros и Кастелоризо. Повеќе.....
Eckerö Linjen Eckerö Linjen Фери работи фериботи со три дневни пловидбите поминуваат меѓу Grisslehamn во Шведска и Eckerö на финскиот остров Аланд. Повеќе.....
Игнација Seaways фериботи Игнација Seaways е нов ферибот оператор нуди правци од Бриндизи, Италија во Игуменица во северниот дел на западна Грција и островите Крф, Кефалонија и Закинтос (Zante). Повеќе.....
Емилија Ромања линии Емилија Ромања линии понудат ниска цена пловидбите поминуваат со голема брзина меѓу Италија и Хрватска од Cesenatico, Равена, Римини, Пезаро да Зара, Rovigno, Lussino и Starigrad. Повеќе.....
Endeavor линии ферибот Endeavor линии работат редовни ферибот премини од Бриндизи во Италија на различни пристаништа во Грција од и до Бриндизи во Италија на Крф, Кефалонија, Патра и Игуменица во Грција. Повеќе.....
Enermar Ferries Enermar Ferries работи на има флота од пет бродови што пловат кон и од Ла Мадалена и Палау во Сардинија. Enermar е исто така познат како Enermar и DiMaioLines. Повеќе.....
Ертурк линии Ертурк линии работат фериботи кои се грижиме за туристички сообраќај меѓу Турција и Грција едрење меѓу турското пристаниште Чешме и островот грчкиот Хиос. Повеќе.....
евра ferrys Euroferrys поврзете на шпански копното со Morroco повикувајќи на пристаништата на Сеута, Тангер и Nador. Euroferrys сега подружница на Acciona Trasmediterranea. Повеќе.....
Европската Sealines Европската Sealines работат Бриндизи на Крф и Игуменица фериботи на целата година со нивниот брод F / B мост додека нивните ферибот премини во Zante (Закинтос) и Paxi се сезонски. Повеќе.....
Европската Seaways фериботи Европската Seaways нудат ферибот премини меѓу пристаништата во Италија и Албанија со редовни заминувања во и од Бари до Драч. Повеќе.....
Еуростар Евростар возови работат редовни заминувања од Лондон и Ashford во Велика Британија преку Евротунел во Париз, Белгија, Лиле, Дизниленд, Авињон и Calais од каде што се способни да се приклучат поврзани на европските железнички услуги. Повеќе.....
Евротунел Евро тунел возови патуваат во Франција во само неколку минути 35, најбрзиот оператор Cros-канал. Евротунел возови се исто така на повеќето еколошки начин да се преминат во Франција, со користење на каналот Ла Манш. Повеќе....
Свонси Корк Fastnet линија Свонси Корк Fastnet линии е нов оператор ферибот пловидбите поминуваат, а ќе започне од Свонси во Корк во Ирска од март 2010 замена операции Корк ферибот на Свонси кој престанал пловидбите поминуваат во 2006. Повеќе.....
Фери линии Maroc Ferrimaroc Ferries беа првите ферибот компанија нуди пловидбите поминуваат меѓу Шпанија и североисточниот дел на Мароко во текот на годината. Ferrimaroc сега е дел од Acciona Trasmediterranea. Повеќе.....
Finnlines Ferries Finnlines Ferries нудат редовни ферибот врската помеѓу Полска, Финска и Германија се јавите во Гдиња, Хелсинки, Travemünde и Росток ферибот пристаништа. Повеќе.....
Fjordline Ferries Ирците линија Ferries се Норвешка ферибот компанија работат пловидбите поминуваат меѓу Западна Норвешка и Данска. Fjordline Ferries основни пристаништа на повик се Берген, Ставангер и Kristiansand. Повеќе.....
Фред Олсен линија Ferries Фред Олсен Експрес фериботи плови во и од Тенерифе, Лас Палмас де Гран Canaria, СТА Круз де ла Палма, Arrecife и други пристаништа околу Канарските острови. Повеќе.....
FRS Ferries

FRS Ferries ги поврзува Европа и Африка во само 35 минути, и нудат најбрз премин на Гибралтарската Теснина со ферибот од Тарифа да Тангер, Algeciras да Тангер и Тангер со Gibralter. Повеќе.....

Г линии ферибот Г линии фериботи на пазарот се појави за прв пат на крајот на 2007 нуди ферибот служба помеѓу Бари и Драч поврзува Италија и Албанија три / четири пати неделно. Повеќе.....
GA Ferries GA Ferries седум кола / патнички фериботи и еден авион ферибот служи секојдневните внатрешни врски од Пиреја до Додеканез и Киклади острови и од Агиос Константинос, во централна Грција, да Споради Острови. Повеќе.....
GLD Атлантик Ferries GLD Атлантик е заеднички потфат меѓу LD линии и Грималди линии едрење до еден од Хихон, Св Nazaire и Nantes.LD линии сега има преземено во текот на оваа компанија. Повеќе.....
GLD линии GLD линии е партнерство меѓу група Грималди и LD линии кои се поврзани Тулон и Рим / Civitavecchia. Грималди линии фериботи и LD линии Ferries сега работат независно еден од друг. Повеќе.....
Гранди Navi Velocit

Гранди Navi Veloci превезува автомобили и патници низ Средоземното Море меѓу Италија, Шпанија, Тунис, Мароко и на островите на Сицилија и Сардинија. Повеќе.....

Грималди Ferries Грималди линии е медитеранска автомобил ферибот компанија, во сопственост и управувани од страна на Грималди група. Грималди линии фериботи работи четири големи фериботи и да отпатуваат до и од Италија, Шпанија, Франција, Тунис и Малта. Повеќе....
Грција Seaways Ferries Грција Seaways флота во моментов се состои од 34 бродови. 15 конвенционалните бродови и пловни објекти, со голема брзина 19 работат домашни ферибот услуги до и од голем број грчки острови. Повеќе.....
HML Фери линии Грција Медитеранот линии фериботи сега стана Endeavor линии кои продолжуваат да отпловиме до и од Бриндизи во Италија и Крф, Кефалонија, Патра и Игуменица во Грција. Повеќе.....
Hoevertravel фериботи Hovertravel обезбедува најбрз Isle of Wight ферибот услуга низ Solent и е најдолго трчање во светот и само комерцијални hovercraft оператор. Повеќе.....
Ionioan Фери линии Јонското Фери линии се еден од повеќе основани ферибот оператори и да отпатуваат до и од Cefalonia, Killini и Закинтос во Јонското острови. Повеќе.....
Ирската Ferries Ирската Ferries е водечка компанија ферибот во Ирска работат ферибот услуги меѓу Ирска, Велика Британија и Франција. Ирската ферибот е да работат на брод "Оскар Вајлд" луксузниот брод ферибот меѓу Rosslare и Франција. Повеќе.....
Iscomar Ferries Iscomar Ferries (Isleña Maritima де Contenedores) специјализирана за превоз на товар и возила со тркала меѓу копното, Балеарските Острови и правци интер-острови. Повеќе.....
Jadrolinija Фери Jadrolinija бродска линија нудат ферибот премини од Бари и Анкона во Италија на многу пристаништа во Хрватска, како и голем број домашни хрватскиот услуги, вклучувајќи Сплит, Хвар, Анкона, Дубровник и Бари. Повеќе.....
Ла Meridionale Ferries CMN Ла Meridionale Ferries работат ферибот премини меѓу Франција, Корзика и Сардинија се јавите во Ajaccio, Bastia, Ajaccio, Bastia, Порто Торес и Propriano ферибот пристаниште. Повеќе.....
Лејн Ferries LANE линии е добро воспоставена грчкиот ферибот компанија и да отпатуваат до некои од најпознатите и најпопуларните грчки острови вклучувајќи Санторини, IOS, Милош и Sikinos. Повеќе.....
Langelands Fargen LangelandsFærgen е новото име на Данскиот ферибот компанија Langelandstrafikken. LangelandsFaergen функционираат секојдневно фериботи меѓу данскиот островите Langeland (Spodsbjerg порта) и Лоланд (ТПР порта). Повеќе.....
LD линии LD линии работат фериботи до и од Англија, Франција, Шпанија и Белгија. Во прилог на нивната англо-францускиот услуги, LD линии нудат услуга меѓу француското пристаниште на Сен Nazaire и шпанското пристаниште Хихон. Повеќе....
Линда линија Експрес фериботи Линда линија Експрес фериботи работат редовно со голема брзина патнички ферибот патнички услуги помеѓу Естонија и Финска со едрење до и од Талин и Хелсинки. Повеќе.....
Манш Ilses Експрес Манш Iles Експрес работат ферибот премини од францускиот пристаништа на Гранвиј, Diélette и Carteret врзани за Каналските Острови на Џерси, Гернзи, Alderney и Сарк. Повеќе.....
Мармара линии ферибот Мармара линии ферибот Турција во моментов работи неделно помеѓу мај и септември во траење едрење од 49 часа. На пат е управувана од M / F Чешме која има простор за патниците и 972 300 автомобили. Повеќе...
минојската линии Минојската линии Ferries има ултра модерна флота патуваат во 15 грчкиот остров дестинации, вклучувајќи Пиреја, Солун, Патрас, Игуменица, Ираклион, Санторини, Парос, Наксос, Тинос, Сирос, Myconos, Skiathos, Венеција и Анкона. Повеќе.....
Моби линии Моби линии работи фериботи од копното на Италија на Сардинија, Корзика, Елба и Џенова и Ливорно. Тој нуди премини од Џенова во Bastia и Pionbino да Portoferraio. Повеќе.....
Црна Гора линии Црна Гора линии плови од Бари (Италија) во Бар (Црна Гора) во текот на годината со околу 3 пловидбите поминуваат неделно во секоја насока. Исто така постои и лето ферибот услуга трчање помеѓу Анкона до Бар. Повеќе.....
Nautas Ferries Nautas Ал Магреб од Шпанија во Мароко до и од ферибот пристаништа на Algeciras и Тангер. Nautas Ал Магреб е ферибот компанија создадена од страна Balearia, добро познат и популарен шпански ферибот компанија. Повеќе.....
Naviera Amas Ferries Naviera Armas нудат редовни ферибот услуги меѓу Португалија, Мадеира и Канарски Острови едрење до и од Lanzarote, Gran Canaria, Тенерифе, Fuerteventura, La Gomera, Ел Hierro и Ла Палма. Повеќе.....
nel линии nel линии фериботи им служи на различни дестинации во Егејското море. Nel линии има флота од 15 ферибот бродови содржи комбинација со голема брзина и конвенционалните садови. Повеќе.....
Norfolkline Ferries Norfolkline Ferries сега се дел од DFDS Seaways, една од најголемите во светот ферибот компании и да работат на популарни ферибот пат Довер Dunkirk (Данкерк). Повеќе.....
Northlink Ferries Northlink Ferries плови од Scrabster да Stromness во Orkney и од Абердин за Lerwick во Шетландските - со четири од овие пловидбите поминуваат дневно оди преку капитал Orkney е, Kirkwall. Повеќе.....
Пентланд Ferries Пентланд Ferries е во сопственост на семејството ферибот компанија и се нудат премини меѓу Пентланд Фирт и Надеж Свети Маргарет, жабри Беј на островите Orkney од 2001. Повеќе.....
PO Ferries П & О Ferries е еден од најдобрите светски познати ферибот оператори. Тие работат со флота од над 30 бродови и фериботи низ Англискиот канал, Ирското Море и Шпанија. Повеќе.....
Polferries Polferries, Името на брендот на фериботите полски балтичките превозот компанија работи ферибот правци помеѓу Полска и Скандинавија до и од ферибот пристаништа на Гдањск, Nynäshamn, Swinoujscie и Ystad. Повеќе.....
Црвена Ѕвезда Ferries Црвена Ѕвезда Ferries работат фериботи меѓу Италија и Албанија со дневна осумчасовна долго ферибот премини меѓу ферибот пристаништа на Бриндизи и Валона. Повеќе.....
Црвениот Инка Ferries Црвениот Инка Ferries работи со флота од нога патнички и автомобил фериботи водење на повеќе дневни премини меѓу копното Англија и на Isle of Wight. Повеќе.....
RG линија Ferries RG линија е финскиот ферибот компанија основана во 2001 работат околу 9 премини неделно во секоја насока премин помеѓу Vaasa, Финска и Умеа, Шведска. Повеќе.....
Samsø Fargen SamsoFaergen работи секојдневно фериботи меѓу данскиот остров Samsø (Kolby Кас порт), Зеланд (Kalundorg порта) и копното Данска (Hou порта). Повеќе.....
Scandlines Ferries Scandlines е најголемиот ферибот оператор во јужниот дел на понудата балтичките 8 патнички ферибот услуги секој ден од Росток, Gedser, Helsingborg, Хелзингор, Rodby, Трелеборг и Sassnitz. Повеќе.....
Море авиони фериботи Море авиони фериботи работат ферибот премини од Пиреа и Рафина на Крит и Киклади Острови со нивната флота на 3 катамаран фериботи, Megajet, Superjet и Seajet 2. Повеќе.....
Море услуги Ferries Море услуги Ferries работат со голема брзина хидрофоил Iviscos нудат дневни трансфери меѓу грчкиот остров Родос и турскиот ферибот пристаниште Мармарис со дополнителни Родос да Tilos услуга. Повеќе.....
Море Франција Ferries MyFerryLink е најновата оператор на пат Довер до Кале. Нивната флота на современи фериботи ви нуди пространа и релаксирачки начин да се започне своето патување кон континентот. . Повеќе.....
Silja Line Silja Line беше купена од страна Tallink од Море Садови Ltd во 2006 и услуги помеѓу 2 се комбинираат за да формираат бренд Tallink Silja. Повеќе.....
Smyril линија Smyril линија е фарски ферибот компанија трчање услуги што ги поврзува Фарските Острови со соседните земји со неделни и два пати неделно пловидбите поминуваат кон и од ферибот пристаништа Hirtshals, Seydisfjordur и Tórshavn. Повеќе.....
SNAV Фери SNAV Ferries поврзете копното Италија со Сицилија, понтин Острови, Aeolian Острови, островот Капри, Ischia островот и Flegree Остров. На меѓународни линии, SNAV поврзете Италија со Хрватска и Грција. Повеќе.....
SNCM Ferries SNCM Ferries (Сосиете Националната морска Corse Méditerranée) сме биле работат ферибот услуги од 1976 меѓу Франција, Корзика, Сардинија, Алжир и Тунис. Повеќе.....
брзина Ferries брзина Ferries беа поставени во администрацијата во ноември 2008, а потоа затворена. Алтернативни правци за Франција од Англија може да се резервира со П & О, DFDS, на P & O и LD линии. Повеќе.....
Пареа Packet Ferries Остров на Човекот пареа Packet Ferries обезбеди товарни, патнички возила и услуги помеѓу пристаништето Даглас и четири пристаништа во Англија, Северна и Јужна Ирска. Повеќе.....
Stenaline Ferries Зид линија Ferries 20 нудат различни ферибот правци низ Европа и сме една од водечките ферибот оператори во светот и нуди ферибот премини меѓу Велика Британија, Ирска, Холандија и Скандинавија. Повеќе.....
Свети Петар линија Ferries Свети Петар линија Ferries плови помеѓу Финска, Русија, Шведска и Естонија повикувајќи на ферибот пристаништа на Хелсинки, Санкт Петерсбург, Стокхолм и Талин со користење на возниот парк на модерната брзо ферибот бродови. Повеќе....
супербрзи Ferries супербрзи Ferries, Кој првично поврзан само две пристаништа Патрас и Анкона во Грција и Италија сега, исто така, плови помеѓу Zeebruge и Rosyth и Хераклион до Пиреја. Повеќе.....
Tallink Фери Tallink Ferries во моментов работи 18 современи патнички фериботи под брендовите Tallink Silja Line и да отпатуваат до и од Германија, Финска, Естонија и Шведска. Повеќе.....
Темза Клиперс патнички фериботи Темза Клиперс, Основана во 1999, е водечки оператор на патнички услуги на реката Темза и се лиценцирани според лиценцата на реката Услуги Лондон и носи повеќе од 2500 патници дневно. Повеќе.....
Tirrenia Ferries Tirrenia Ferries пат мрежа се состои од ферибот конекции од копното Италија на Сардинија, копното Италија во Сицилија, Италија, Албанија и правци поврзува копното Италија и Tremiti Острови. Повеќе.....
toremar Ferries Toremar Ferries има голема модерна флота од бродови и хидрофоил бродови едрење до и од Piombino, Portoferraio и Рио Марина. најголемиот ферибот, на Aethalia, може да се одржи 780 патници, 100 автомобили и да достигне максимална брзина од 18 јазли. Повеќе.....
Транс Русија Експрес Транс Русија Експрес е претежно товарен брод кој пловел меѓу Русија со Германија и Латвија и да отпатуваат до и од ферибот пристаништа на Либек, Санкт Петербург и Вентспилс. Повеќе.....
Транс Европа Ferries Transeuropa Ferries да работат во текот на годината ферибот премини од Рамсгејт да Остенд. Постојат до три крстот канал ферибот пловидбите поминуваат меѓу секој ден на Велика Британија и Белгија освен сабота кога нема пловидбите. Повеќе.....
Transmanche Ferries Transmanche Ferries работи правци од Newhaven да Dieppe за нога патници и возила, на пловидбите се понудени во двете насоки три пати на ден во текот на годината. Повеќе.....
Tsugaru Kaikyo Ferries Tsugaru Kaikyo (Ocean Road) Ferries флота се состои од три бродови, Сината Делфин, Венера и Девица, секој носи речиси 600 луѓе низ правците Tsugaru и обезбедување зачудувачки погледи. Повеќе.....
Trasmediterranea Ferries Acciona Trasmediterranea е најголемиот сопственик на бродот и за карго и патнички услуги за поврзување на шпански Полуостров со Балеарските острови, Девствени Острови, Цеута, Мелилја, Мароко и Алжир. Повеќе.....
ТТ линија Ferries ТТ линија е во приватна сопственост Хамбург врз ферибот компанија која работи на директна услуга ферибот меѓу Германија и јужна Шведска. Можете да книга од изборот на до 20 заминувања помеѓу Германија и Шведска. Повеќе....
TTT линии фериботи TTT линии фериботи понуди во текот на годината ферибот услуги за возила и патници помеѓу Наполи и Катанија едрење две новоизградените ферибот бродови. секој бродовите може да носи до патниците 950. Повеќе.....
Единство линија Фери Единство линија Ferries да работат во текот на годината ферибот премини меѓу полските пристаниште Swinoujscie и Шведската пристаниште Ystad. Нивната флота се смета за еден од најмодерните и најбезбедните фериботи на Балтичко Море. Повеќе.....
Венеција линии фериботи Венеција линии фериботи е оператор ферибот со голема брзина на поврзување на Италија со Хрватска, Албанија и Словенија за поврзување на Северна Јадранското крајбрежје на Италија и Хрватска со дополнителни услуги помеѓу услугите од Римини и Бари во Италија. Повеќе.....
Ventouris Ferries Ventouris Ferries нудат редовни премини од Италија до Грција и Албанија повикува на ферибот пристаништа Бари, Бриндизи, Крф, Драч и Игуменица. Повеќе.....
Ventouris Море линии Ventouris Море линии работат редовни ферибот услуги до и од островите Киклади, им служи на потребите на голем број патници од нивниот центар во Пиреја. Повеќе.....
Викинг линија Ferries Викинг линија Ferries плови секој ден од Финска, Шведска и Естонија, како и поврзување на Åland Острови со Турку и Хелсинки финскиот копното и Стокхолм во Шведска. Повеќе.....
Visemar бродска линија Visemar линија Ferries пловел меѓу Италија, Египет и Сирија, повикувајќи на ферибот пристаништа во Александрија, Венеција и Tartous. Visemar линија неодамна суспендирани сите едрење после граѓанските немири на Блискиот Исток. Повеќе.....
Virtu Ferries Virtu Ferries е премиерот малтешки превозот компанија и се поврзува со Малта, Сицилија и да отпатуваат од Валета да Pozzallo и Валета на Катанија со капацитет од 600 65 патници и автомобили. Повеќе.....
Wightlink Ferries Whitelink Ferries работат на островот Вајт ферибот правци од Портсмут да Fishbourne и Ryde од Lymington да Yarmouth. Можете да ги преземат голема брзина катамаран од Портсмут пристаниште и Ryde Пјер. Повеќе.....
Zante Ferries Zante Ferries работат ферибот премини во текот на Ionion Острови. Постојат 5 фериботи на ден помеѓу Zante и Killini во текот на летото и помеѓу 3 4 и во зимските месеци. Повеќе.....

Јужна Кореја Регионална Ferries

Hanil Експрес Кореја ферибот Hanil Експрес регионални фериботи плови во и од Jeju, Chuju и Вандо. ферибот возниот парк на Hanil Експрес состои од пространа модерна фериботите кои ги комбинира карактеристиките на традиционалните фериботи и удобноста на брод се земе само 100 минути да се менуваат меѓу Вандо и Jeju пристаништа. (повеќе информации.)
SeaWorld Експрес ферибот SeaWorld Експрес фериботи да обезбеди изразат домашни и регионални патнички и автомобил ферибот услуги од Мокпо на Jeju Остров со дневни заминувања и пристигнувања. едрење време се движи од три до нешто повеќе од четири часа. (повеќе информации.)
KEF - Кореја Експрес FerriesКореја Експрес Ferries Кореја Експрес ферибот нудат регионални услуги ферибот на УНЕСКО назначени светското природно наследство на УНЕСКО Jejudo Остров. KEF фериботи до Jejudo отстапи од Инчеон, Мокпо и Вандо. (повеќе информации.)
ДАЕ-а Експрес фериботи На DAEA Експрес ферибот бродови работат ферибот правци на главни острови Кореја (Ulleung Ајленд, Dokdo, Baekryung Ајленд) и Јапонија (Tsushima Остров и Фукуока). (повеќе информации.)

Јужна Кореја / Јапонија Ferries

ДБС Круз Ferries ДБС Круз Фери не само поврзете Кореја и Јапонија, но со Русија. ДБС Круз Ferries имаат зачудувачки тргнува со панорамски поглед, ресторани само услуга, игра соби, кафе, бар, фри шопинг и пространи удобни кабини одборот отстапи на редовни закажани патувања од меѓународната Кореја ферибот терминал на Donghae. (повеќе информации.)
PanStar Јужна Кореја Круз Ferries PanStar линија Ferries обезбеди три ферибот услуги неделно меѓу Осака во Јапонија и Бусан во Кореја. Ферибот бродови на PanStar линија имаат различни карактеристики, вклучувајќи ги во ред, хотел-како објекти, корисни услуги и вечерна забава настапи. (повеќе информации.) .
Kobee Ferries до Кореја Kobee Фери Miraejet е плови на патот помеѓу Fukuoka (Hakata), на јужниот остров Кјушу во Јапонија и Бусан во Јужна Кореја. Патувањето помеѓу Фукуока и Бусан на овој брз сервис трае само 2 55 часови и минути. хидрофоил ферибот Kobee работи секојдневно услуги. (повеќе информации.)
Буба Фери JR Кјушу е "Буба" хидрофоил Фери плови на патот помеѓу Fukuoka (Hakata), на јужниот остров Кјушу, и Бусан во Јужна Кореја. Според весникот, патувања меѓу Фукуока и Бусан трае само 2 55 часови и минути. (повеќе информации.)
Камелија линија Ferries Камелија линија работи фериботи и три ноќи во неделата од Hakata да Пусан. Тие заминуваат во Hakata 5pm недела и среда, а во 7pm во петок, по пристигнувањето во Пусан во 08: 40 следното утро. Од Пусан, тие ќе заминат на 7pm во вторник, четврток и сабота, пристигнуваат во Hakata во 08: 00am следното утро. (повеќе информации.).
Pukwan Фери компанијата Tтој Pukwan Фери компанијата работи фериботи секоја вечер од Shimonoseki да Пусан, и Пусан да Shimonoseki оставајќи било место во 19: 00 (7pm) и пристигнуваат во 08: 30am. На Pukwan (Корејски) и Kampu (Јапонски) чамци работат на наизменична ноќи. фериботи Pukwan и Kamou превоз на патници и автомобили. (повеќе информации.)
Kampu Фери Кореја На Kampu Фери компанијата плови секој ден од Shimonoseki, на западниот крај на главниот остров Хоншу, а Јужна Кореја ферибот пристаниште Бусан. Kampu ферибот бродови се конвенционални фериботи со кабини, пловат во текот на ноќта и заминување секојдневно 18: 00 08 пристигнувањето: 30 следното утро. Патувањето трае околу 14 часа. (повеќе информации.)
ДАЕ-а Експрес фериботи На DAEA Експрес ферибот бродови работат ферибот правци на главни острови Кореја (Ulleung Ајленд, Dokdo, Baekryung Ајленд) и Јапонија (Tsushima Остров и Фукуока). (повеќе информации.)

Јужна Кореја / Кина Ferries

Tsugaru Kaikyo Ferries Tsugaru Kaikyo (Ocean Road) Ferries флота се состои од три бродови, Сината Делфин, Венера и Девица, секој носи речиси 600 луѓе низ правците Tsugaru и обезбедување зачудувачки погледи. Повеќе.....
Dandong Меѓународна Фери Dandong Меѓународна Фери брод на Ориентален бисер VI едра од Инчеон (С. Кореја) и Dandong (Кина), секој понеделник, среда и петок, и од Dandong да Инчеон секој вторник, четврток и недела. Сите се во текот на ноќта патувања на нивните конвенционални крстарење ферибот тип бродот. (повеќе информации.)
Пан Кореја Ferries Пан Кореја Yingkou Фери служба Инчеон (С. Кореја) да Yingkou (Кина) патнички и товарен ферибот пат. Пан Кореја конвенционалните Круз Фери брод Ararfura Лили плови од Инчеон да Yingkou секој вторник и сабота се враќаат од Yingkous да Инчеон во четвртокот и во понеделникот. И двете се во текот на ноќта патувања пловидбите. (повеќе информации.)
Dain Фери Dain Фери едра од Инчеон (С. Кореја) да Далиан (Кина), секој вторник, четврток и сабота. патување враќање Далиан да Инчеон е пловеа секој понеделник, среда и петок. Нема патувања на неделата. Dain Фери плови конвенционалните крстарење ферибот бродови за превоз на патници, автомобили и товарни. (повеќе информации.)
Qinin Кореја во Кина Ferries Qinin Фери служба Инчеон (С. Кореја) да Qinhuangdao (Кина) патнички и товарен ферибот пат. Qinhuangdao е за 280km далеку од Пекинг на исток со добра железнички врски со главниот град. Qinin Ferries плови од Инчеон да Qinhuangdao секој понеделник и петок, и од Qinhuangdaoto Инчеон секоја среда и недела. (повеќе информации.)
Jinchon Фери Jinchon Фери плови од Tanggu Меѓународниот Фери терминал (50 километри источно од Тијанџин) на Инчеон два пати неделно, земајќи 25 часа. Поаѓање од Тијанџин е во 11: 00 во четврток и недела, по пристигнувањето во Инчеон 14: 00 следниот ден. (повеќе информации.)
Dalong Ferries Dalong Фери поврзат Pyeongtaek и Longyan пристаништето во Rongcheng во градот Yantai. Dalong работат три патувања во текот на ноќта во секоја насока неделно едрење Pyeongtaek во вторник, четврток и сабота. Нема заминувања во неделите. (повеќе информации.)
Џунг Хан Ferries Џунг Хан Фери - Yantai, Кина и Јужна Кореја ферибот Co.Ltd е основана во 1995 и е сино-корејски заедничко вложување регистрирани Кина. Круз Фери компанијата предводник на Лан Ксијанг Xue плови три пати неделно во секоја насока. (повеќе информации.)
Hanjoong Ferries Hanjoong Фери линии е поврзан со и сестринската компанија Џунг Хан Ferries. Иако имаат свој одбор на корејски менаџери Hanjoong Фери линии заеднички да работат и да плови на Џунг Хан предводник на крстарење ферибот Ксијанг Xue Лан. (повеќе информации.)
Weidong Фери Weidong Фери работат три патнички и автомобил ферибот патувања неделно во секоја насока помеѓу Инчеон во Јужна Кореја и Weihai ферибот пристаниште кое се наоѓа на околу 70km на исток од Yantai во Кина. Втора патнички и автомобил ферибот пат помеѓу Инчеон и Кингдао, исто така, е управувана од страна на популарните Weidong бродска линија. (повеќе информации.)
Jjiaodong Испорака Фери Jiaodong испорака работи крстарење ферибот патнички и товарен брод Големата мир на редовни закажани патници меѓу Pyeongtaek и Weihai.n (повеќе информации.)
ЦК Фери линии ЦК Ferries одржува редовни закажани ферибот услуги меѓу корејските пристаништето Инчеон и кинеската ферибот пристаништа на Pyeongtaek и Lianyungang. (повеќе информации.)
Rizhao Haitong Фери Rizhao Haitong Фери плови во и од Pyeongtaek и Rizhao три пати неделно. Отстапување од Pyeongtaek се секој понеделник, среда, петок и од Rizhao секој вторник, четврток и недела. (повеќе информации.)
Shiado Ferries Shidao бродска линија плови во и од Gunstan и Shidao. Оперативни модерен конвенционалните патник, автомобили и товарни ферибот Shidao Ferries плови од Gunstan да Shidao секој вторник, четврток и недела, а од Shidao назад кон Gunstan секој понеделник, среда и сабота. Сите се во текот на ноќта ферибот патувања.(повеќе информации.)

Јужна Кореја / Русија фериботи

ДБС Круз Ferries ДБС Круз Фери не само поврзете Кореја и Јапонија, но со Русија. ДБС Круз Ferries имаат зачудувачки тргнува со панорамски поглед, ресторани само услуга, игра соби, кафе, бар, фри шопинг и пространи удобни кабини одборот. Почнувајќи од април 2012, пристаниште Donghae Фери терминал стана единствената порта во Кореја нудат ферибот услуги во Русија. (повеќе информации.)

 

Кликни тука да се резервира ферибот билет со кој било од горенаведените оперативни компании ферибот.

Кликни тука да се врати на врвот на оваа страница.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал