Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

 

Патување, одмор и слом осигурување


Дефект и за наплата на осигурување. Ние Ви препорачуваме да земете соодветни Европската дефект покритие со помош на патот и патничко осигурување која ќе ги опфати и сите медицински трошоци кои произлегуваат од несреќа.

Ако не веќе имаат дефект и обновување на осигурување или ако вашиот постоечки осигурување не ќе ги покрие надвор од вашата земја, ние Ви препорачуваме да ги искористат предностите на оваа понуда што покрива со повеќе од една патот услуга и во Велика Британија и ЕУ.

Како Добредојдовте бонус Свинтон се нудат слободен Велика Британија и ЕУ дефект и покритие за обновување да Ferryto.com клиенти за првите три месеци.

За дефект, обновување и патничко осигурување од Свинтон молам Кликни тука.

Тоа е, исто така, исклучително важно да се: -

  • Проверете со вашата осигурителна компанија што ќе се осигурени за да се вози во странство
  • Проверете дали треба зелена карта / Виза за земјата што ја посетувате
  • Проверете дали ви е потребна меѓународна возачка дозвола
  • Запознајте се со возење законите на земјите кои што се во посета
  • Сервисира вашето возило пред да замине во Велика Британија и во најмала рака, проверете ја вашата масло и вода
  • Проверете дали вашето возило во согласност со барањата на возилото на земјите кои ќе бидат во посета

За патување и одмор осигурување Ferryto.com само препорачува Колумбо Патничко осигурување. Нивните осигурување може да чини една или две фунти повеќе од други осигурителни компании, но тие имаат највисоко ниво на покритие и најниска задолжителни вишокот партиципација во случај на барање и тоа го прави Колумбо празник осигурување на најдобра вредност за парите. Ти се нуди избор на додавање на патничко осигурување кога резервации вашиот ферибот билет во ferryto.com но ако сакате да се купи директно од Колумбус молам Кликни тука.

 

Повеќе информации за слом и помош на патот

Семејство со расчленети автомобил

најголем најевтиниот, или ќе те земам од останатите: кога неволја доаѓа тропа, кој си gonna повик?

Дефект покритие е една од оние работи што купите, но се надевам дека никогаш не треба да се користи. Во еден момент, откако ќе му се одлучи да се добијат некои, изборот е едноставен: АА, или RAC? Тие се уште се најпопуларните, сметајќи 22 милиони членови меѓу нив.

Следно, зелено знаме доби случува и што е во последно време, шумни жени на конкурентите се приклучија во секоја жртва да ве избави кога работите се мрачни. Можете дури и може да се купи се-ви-дома пакет од вашиот локален супермаркет. Цени за многумина е примамливо како: како ДС само £ 25 за една година е капак звук?

Постојат поволни цени таму и може да се избере само whver е најевтин. Престанат и да размислуваат, иако. Кога вашиот автомобил conks надвор, вие не само што сакаат некој да дојде брзо, исто така, ќе сакаат да бидат искусни моторни фиксаж, добро обучени и љубезен.

Значи, што да се избере - дали да се обратите за:

Најголемиот?

Здружението на автомобилски има 15 милиони членови и 3000 патроли. Ако им ѕвони, вие со гаранција еден од своите вработени во комплетно опремена комбе. Тие го одговори 100 милиони повик испис на денот и вработени се добро обучени: тие се дури и научи како да се објасни она што не е во ред со автомобили член на едноставен англиски јазик. Време на одговор е обично 40 минути, а 16 пати од 20, тие ќе ги имате на вашиот пат за неколку минути. Но, организацијата што некогаш се фактурирани Четвртиот служба за итни случаи (по полицијата, огнот и брза помош) ја намали својата флота на патроли 500 во последните три години, а сега се пресели за да се намали бројот на ноќните патроли со поставување на некои спасување вработените да работат "на повик" помеѓу 2am и 6am. Да се ​​добие понуда за Eurpean дефект и помош на патот од АА молам Кликни тука.

Кој има повеќе патроли по член?

На RAC има 1650 7 патроли за своите милиони членови, така што има повеќе по член од било кој ривал. Таа тврди идентичен 40 минути типичен одговор и исто така дека патролите поправи 16 20 од дефекти на патот. И, како и на АА, ако се прекине, ќе се вети посета од RAC маж или жена, а не некој од локалните гаража. АА и RAC нудат слични пакети на услуги и да се натпреваруваат жестоко се на цена.

На евтини еден?

Зелено знаме чини помалку да се приклучат од АА или RAC. Таа има 5 милиони членови, многу се регистрираа преку дефект полиси за осигурување купен од сака на Теско или сага. Тоа dsn't работат сопствен возен парк на екипажот и возила, но постојат 160 камиони во бои зелено знаме е, во сопственост и да работи самостојно. Таа има 550 гаражи на неговите книги, кои може да собере средства за обновување 4400. Колку брзо ќе пристигнат? Па, ако тоа е потребно подолго време од еден час, тие ви даде £ 10. Зелено знаме вели дека ги држи своите пари за 17 од 20 повици, но нема да кажам колку tenners предаде во една година. Да се ​​стави тоа на друг начин: ако немате 3 20 во можност да чекаат повеќе од еден час. Зелено знаме има тај-во со повеќе од 20 врвот осигурителни компании. Значи, ако се осигура вашиот автомобил со Sainsbury и купуваат дефект покритие како дополнителна, зелено знаме ја дава услугата.

Остатокот?

Постојат повеќе од десетина различни услуги во различни цени. Повеќето осигурување на моторни возила сега нуди дефект покритие како додаток на, често по ниски цени. Ги прочита ситните фонтови пред да го купат. Зелено знаме работи за повеќе од 20 од најголемите осигурителни компании, вклучувајќи Цирих, Шила е Тркала и Sainsbury е.

Јас треба да се држиме со основните услуги, или се постават надвор екстра за прикривање на сите, не-сè пакет?

Кога основните капак со АА чини £ 34 за една година, но со сите-во-важничене тоа функционира надвор во £ 172, тоа е силен прашање. Но, благодарение на АА и четири надвор од пет патот поправки RAC, ние сметаме дека основната покритие е доволно. Ако се потпираат на вашиот автомобил крајно за работа и игра, и редовно вкрстен земјата во него, целосна наплата на услуги е фер залог. Инаку, да го заборавам.

 
Дали тие секогаш се претвори?

Општо земено, да. Но нив ги користат премногу често и ќе се истроши вашите добредојдени. АА пишува за вас по четвртиот повик во една година да предупредуваат дека бесплатна услуга истекува по петтата посета. Од тогаш, тие ќе дојдат само ако плаќаат екстра £ 95 за посета. Другите работат на слични ограничувања, иако некои осигурителни-базирани системи престане по само четири повик испис. Зелено знаме, пак, вели дека го става нема ограничување на повик испис.

Ако Повторувачки грешка прави да се прекине двапати, повеќето, исто така ќе одбие да излезе ако вториот повик е во рок од четири недели од првата.

Кога тие се најзафатени?

Во првата недела од јануари. Илјадници се вратат дома по пауза Нова Година, пркосејќи им на длабочините на зимата.

Дали тие ќе се смени тркалото по пункција? Унгарскиот Vizsla Џорџ со неговиот сопственик

Да. Ако сте правилна резервни, тие ќе го направи тоа таму и тогаш.

Да речеме дека јас се стави на погрешен вид на гориво во мојот автомобил, по грешка?

АА и RAC ќе ве забавува на гаража што може да се исцеди на резервоарот и се ослободам од моторот. Но ќе мора да плаќаат ќе стапка за поправки.

Може ли да им се јавите за помош по несреќата?

Да. Тие ќе присуствуваат, но ќе треба да се очекува предлог-законот, ако тие се забавува вашиот автомобил. Можете да бараат враќање на трошоците од вашиот мотор осигурител.

Што е најчудно дефект приказна знаеш?

Џорџ кучето (на сликата, десно) го зема бисквит тука. неговиот сопственик наречен АА, бидејќи нејзиниот автомобил не ќе започне. патрола човек забележа дека имобилизатор чип на автомобилот, вградени во нејзиниот keyfob, се водат за исчезнати. А клучот имаше кучешки заби марки во пластична врвот. Беше Џорџ, унгарски Vizsla, проголта чип? човек АА обиде експеримент: го стави на куче во автомобил. Секако, со Џорџ бродот, го запали моторот. Откако природата се "земе својот тек", имобилизатор чип и автомобил се сретнат. И Џорџ? Конечно, би слушнале, тој беше ништо полошо за неговата авантура.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал