Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

често поставувани
Прашања и Одговори


Следните опаѓачкото мени и листата е во прашања и одговори на најчесто поставуваните прашања што ги добивме од нашите клиенти.
Ако не сте во состојба да го најдете одговорот на вашето прашање од информациите дадени подолу Ве молиме слободно да Контактирајте не директно.

 

Неодамна побара Општи прашања
(Кликнете на прашање подолу за да видите одговорот)

Q1. Дали фериботи достапни за лицата со хендикеп / намалување на патници мобилност и може да се организира било помош кога интернат?

Q2. Која е минималната возраст за дете патуваат сами?

Q3. Може да ви обезбеди Детско креветче во мојата кабина?

Q4. Кој да контактирам ако јас ја изгубиле некои сопственост на ферибот?

Q5. Може ли да обезбедат потврда на ДДВ за мојот ферибот резервација?

Q6. Дали постојат такси компании се наоѓа во близина на пристаништето? Како можам да се резервира такси?

Q7. достапни во вашата компанија се има слободни работни места?

Вратете се на менито

Резервации прашања поврзани со
(Кликнете на прашање подолу за да видите одговорот)

Q8. Јас се обидувам да се резервира со различен број на патници на излезни и враќање на патувања. Како можам да го направите ова?

Q9. Доколку возачот се вклучени во вкупниот број на патници?

Q10. Кога ќе изберете еден месец јас не гледам датуми или пати. Што значи тоа?

Q11. Може ли да се резервира отворен за возврат?

Q12. Јас би сакал да се направи резервација без возило. Како можам да го направите ова?

Q13. Дали е поевтино за мене да се резервира на интернет или преку телефон?

Q14. Како можам да го добиете најевтиниот цена?

Q15. Кога јас го користам на споредба на цените објект, еден од Прикажаните цени се појавува во "црвено", што значи тоа?

Q16. Како можам да се резервира велосипед?

Q17. Цената Јас сум цитиран сега е поскапо од кога последен пат го гледав. Зошто е ова?

Q18. Дали сите даноци и гориво опциите вклучена во цената јас цитирав?

Q19. Како да знам кој ферибот оператор сум казнет со?

Q20. Ако јас се направи резервација на интернет, ќе добијам било билети?

Q21. Како можам да користам картата на почетната страница?

Q22. на веб-сајтот поддршка им дава на сите пребарувачи?

Вратете се на менито

Возилото поврзани прашања
(Кликнете на прашање подолу за да видите одговорот)

Q23. Јас ќе се патува со автомобил за изнајмување. Може ли да се резервира на интернет, бидејќи се уште не знаат шминка или регистарскиот број на автомобилот?

Q24. Може ли да се резервира на интернет, ако јас сум патувал во комбе или некој друг трговски возило?

Q25. Јас сум патувал во комбе, но тоа е претворена имаат спиење. Како можам да се резервира ова?

Q26. Дали е важно ако имам покрив кутија / велосипед решетката во прилог на мојот автомобил?

Q27. Како можам да се резервира со приколка?

Q28. Ако си ги променам мојот автомобил, можам да префрлам резервацијата на мојот нов возило?

Q29. Како можам да книга повеќе од еден мотоцикл?

Вратете се на менито

Кабина / сместување прашања поврзани со
(Кликнете на прашање подолу за да видите одговорот)

Q30. Дали е задолжително да се резервира одборот сместување, на пример, седишта / кабини?

Q31. Ако јас под заземаат кабина, јас ќе се бара да ги споделат кабината?

Q32. Можам да го изберете бројот на кабини потребни или број на домуване?

Вратете се на менито

Патување со домашни прашања
(Кликнете на прашање подолу за да видите одговорот)

Q33. Што е шема Миленичиња Патување и која ферибот компании им овозможи на миленичиња?

Q34. Кои ферибот компании можат да резервирам миленици со онлајн со Ferryto.com?

Вратете се на менито

Цените, плаќање и наплата прашања
(Кликнете на прашање подолу за да видите одговорот)

Q35. Што значи прецртан билет до "билет цена" значи?

Q36. Која кредитна и дебитни картички не ги прифаќате?

Q37. Дали постои задолжен за користење на кредитни / дебитни картички?

Q38. Јас немам кредитна / дебитна картичка. Може ли да книга сега и плаќаат на пристаништето? Може ли да плати со чек / кеш?

Q39. Се детали мојата кредитна картичка сигурна кога ќе се направи резервација онлајн?

Q40. Може ли да користам некој друг кредитна / дебитна картичка за да плати за мојата резервација онлајн?

Q41. Јас се обидов да се направи резервација, но вели мојата картичка е одбиена. Зошто е ова?

Q42. Дали треба да се плати во целост кога ќе се направи на патувањето?

Q43. Јас се обидов да се направи резервација, но вели дека тоа е неуспешна. Но гледам дека парите доаѓаат од мојата сметка. Помош!

Q44. Јас се обидов да се направи резервација, но јас не се добие потврда на екранот. Беше резервацијата успешни?

Вратете се на менито

Check-in и интернат прашања
(Кликнете на прашање подолу за да видите одговорот)

Q45. Јас би сакал да знам на пост код на пристаништето. Како можам да најдам тоа?

Q46. Како рано ми е потребно за да се стигне до пристаништето пред заминување?

Q47. Ако јас пристигне во пристаништето на почетокот, јас може да се качи на ферибот веднаш?

Q48. Дали треба да се земе мојот пасош со мене, кога патувате?

Q49. Дали постои безбеден паркинг на пристаништето и колку чини?

Q50. Можам ли да спијам во мојот motorhome / караван во текот на ноќта во пристаништето?

Q51. Јас сум патуваат во група од повеќе од 9 лица / возила. Како можам да се резервира ова?

Q52. Како можам да се јавам Ferryto.com?

Вратете се на менито

Одговори на Неодамна поставувани прашања

 

П: Дали фериботи достапни за лицата со хендикеп / намалување на патници мобилност и може да се организира било помош кога интернат?
А. Голем број на фериботи се добро прилагодени да одговараат на потребите на лицата со хендикеп / намалување на патници мобилност, иако ферибот оператори не се секогаш во можност да им понуди на сите одборот објекти, а некои правци не се погодни за лицата со хендикеп / намалување на патници мобилност. Следниве услуги обично се нудат од страна на операторите на ферибот, но имајте на ум дека овие услуги мора да се бара и пред поаѓање или во времето на check-in. Ве советуваме сите клиенти кои сакаат помош во интернат за да се провери во многу порано отколку најновата проверка во време за да се обезбеди дека: -

  • вашиот автомобил да биде поставен во близина на лифт на палубата на автомобилот.
  • Употреба на инвалидска количка во терминал и на бродот.
  • Бидат наменети специјално адаптирани кабини со посебни потреби во него, иако овие кабини мора да се резервира однапред ни се јавите на 0844 493 0651 (трошоци повици 7 пени за минута, плус надоместокот за користење на вашиот телефон на компанијата.)

Вратете се на почетокот

П: Која е минималната возраст за дете патуваат сами?
А. Тоа зависи од оператор со кој што сакате да патуваат. Обично, на децата им е дозволено да патуваат сами на возраст од 16, под услов тие да имаат писмо за согласност од родител или старател.

Вратете се на почетокот

П: Може ли да се обезбеди Детско креветче во мојата кабина?
А. Повеќето ферибот оператори може да снабдување колиба за употреба во кабини, но некои оператори не можат да им понуди на овој објект. Ве молиме контактирајте со нас со Вашата резервација број резервации да се организираме за креветче треба да се резервира за вас.

Вратете се на почетокот

П: Кој да контактирам ако јас ја изгубиле некои сопственост на ферибот?
А. Како што ние сме агент за резервација, ние немаме начин на добивање на изгубени сопственост. Ве молиме контактирајте со операторот на ферибот директно.

Вратете се на почетокот

П: Може ли да обезбедат потврда на ДДВ за мојот ферибот резервација?
О: Не Фери резервации, со исклучок на товарни резервации, не се предмет на ДДВ и како што ние не можат да издаваат сметки за ДДВ.

Вратете се на почетокот

П: Дали постојат такси компании се наоѓа во близина на пристаништето? Како можам да се резервира такси?
А за да резервација такси на интернет ве молиме Кликни тука да ја посетите нашата Такси и аеродромот сајт Трансфер услуга.

Вратете се на почетокот

П е достапен во Вашата компанија има слободни работни места?
О: Да, ние сме секогаш во потрага по нови ентузијастички персонал со добар став. За повеќе информации за одредени работни места ве молиме кликнете тука. Ве молиме имајте предвид за одборот слободни работни места треба да се јавите на операторот на ферибот директно.

Вратете се на почетокот

Одговори на прашања поврзани со Booking

 

П: Јас се обидувам да се резервира со различен број на патници на излезни и да се врати патувања. Како можам да го направите ова?
А. Ние во моментов не се во состојба да понуди објектот да се направи една резервација со различни броеви на патници на излезни нозе и да се врати од патувањето. Сепак, ова може да се направи како посебен 2 резервации. На пример, ако сакате да се направи резервација со 2 луѓе кои патуваат излезни и едно лице кое се враќа, можете да книга како што следува:

1. Прво резервација за 1 лице враќање
2. Втор жолт за 1 едно лице
or
1. Прво резервација за 2 луѓе излезни само
2. Втор жолт за реванш натпреварот за едно лице.

Ако ви треба дополнителна помош во правењето на вашата резервација, ве молиме јавете ни се на: 0844 493 0651 (. Разговорите чинат 7 пени за минута, плус надоместокот за користење на вашиот телефон компанија)

Вратете се на почетокот

П. Дали треба возачот да бидат вклучени во вкупниот број на патници?
О: Да, ве молиме внесете го вкупниот број на лица кои патуваат вклучувајќи го и возачот. кутија опаѓачкото за патниците се однесува на вкупниот број на патници во вашата партија.

Вратете се на почетокот

П: Кога ќе изберете еден месец јас не гледам датуми или пати. Што значи тоа?
А. Ако не постојат датуми покажува на месецот ќе избран или нема време да ги покаже на датумот кога сте ја одбрале, тогаш тоа значи дека во моментов не постојат достапни распореди на интернет, за што на изборот. Ве молиме изберете алтернативни датуми за да продолжите со резервацијата. Ние правиме максимални напори за ажурирање на распоредот онлајн штом Возни редови се достапни за нас.

Вратете се на почетокот

П: Може ли да се резервира отворен за возврат?
Одговор: Не, за жал, тоа не е можно да се резервира билети отворени врати со Ferryto.com.

Вратете се на почетокот

П: Јас би сакал да се направи резервација без возило. Како можам да го направите ова?
A. За да се направи нога патнички резервација, ве молиме изберете "нога патнички 'од паѓачкото мени на возила во фазата 2 на процесот на резервација. Ве молиме имајте во предвид некои правци не дозволуваат нога патници. Ако сакате да патувате како патник коленото, но опција да изберете нога патнички во опаѓачкото мени на возилото не се појави, тоа значи дека на пат што го одбравте не го прифати нога патници. Ве молиме да не се направи резервација за возило, ако имате намера да патуваат како патник нога, како што не може да биде во можност за враќање на резервацијата.

Вратете се на почетокот

П: тоа е поевтино за мене да се резервира на интернет или преку телефон?
А ние задолжен неповратен надомест на услуги за резервации направени преку телефон, кои можете да заштедите со завршување на вашата резервација онлајн. Да не контактирате за помош во правењето на вашата резервација, ве молиме јавете ни се на 0844 493 0651 (трошоци повици 7 пени за минута, плус надоместокот за користење на вашиот телефон на компанијата.)

Вратете се на почетокот

П: Како можам да го добиете најевтиниот цена?
А нашите најевтиниот фериботи се достапни на интернет; на цени онлајн се најниски цени за нашите комбинација на пат / датум / време дека сте ја одбрале.

  • Иста како и со повеќето авиокомпании ферибот цените на билетите се водени побарувачка, па ве советуваме да книга рано и да се избегне врв пловидбите поминуваат ако е можно. резервации почетокот на птица секогаш го добиете најдоброто цени!
  • Ако се флексибилни со патишта и датуми кои може да се патува, може да ги користат нашите Споредба на цените форма за да се најдат на најниски цени.

Вратете се на почетокот

П: Кога јас го користам Споредете цена објект, еден од Прикажаните цени се појавува во црвена боја, што значи тоа?
А. понуда, која се појавува во "црвено" е најблиску натпревар со датумите и клиенти кои сте ги одбрале во паѓачкото на споредба на цените резервација мотор. Овој цитат е со црвена боја само за да се потенцира овој факт.

Вратете се на почетокот

П: Како можам да се резервира велосипед?
A. Ве молиме изберете Велосипед од возилото паѓачкото мени и да се продолжи со резервацијата. Ве молиме имајте предвид посебна резервација ќе треба да се направи за секој еден велосипед. Ако Велосипед не се појави во опаѓачкото мени на возилото тоа е затоа што таа опција не е достапна за кои route.Unfortunately, ние не нудиме можност да се резервира велосипед преку нашите Споредете цена објект; Ве молиме да користите `Книга од форма Пат" за да се добие понуда и книга.

Вратете се на почетокот

П: Цената Јас сум цитиран сега е поскапо од кога последен пат го гледав. Зошто е ова?
А. Цените гледате онлајн важат само за време на понуда. Како и многумина ферибот оператори користат цените структура побарувачката, цената може да се менува во однос на достапноста. Затоа, ве советуваме резервации рано да добијат најевтините цени.

Вратете се на почетокот

П: Дали сите даноци и гориво опциите вклучена во цената јас цитирав?
А. Во повеќето случаи, сите даноци и гориво опциите се вклучени во цена цитираше. Сепак, во неколку случаи, операторот на ферибот може да се применат овие обвиненија по пристигнувањето во пристаништето. Ако ова е случај, ќе бидат информирани за ова во фазата на цитатот на процесот на резервација.

Вратете се на почетокот

П: Како можам да знам што ферибот оператор сум казнет со?
A. Откако ќе се направи вашата резервација, ќе добиете на екранот и e-mail резервација за потврда. потврда на е-мејл вклучува ферибот оперативен компанија, вашата резервација референтен број, check-in време и други важни информации. Исто така, ако се погледне на условите за вашата понуда / резервација ќе видите на операторот сте ја одбрале за вашиот правци.

Вратете се на почетокот

П: Ако јас се направи резервација на интернет, ќе добијам било билети?
А. Во повеќето случаи, нема да добијат билети, ако се направи вашата резервација преку нас. Кога вашата резервација што се завршени, ќе добиете на екранот РЕЗЕРВАЦИИ РЕФЕРЕНТЕН БРОЈ која во исто време ќе биде потврдена од страна на e-mail. Освен ако не е дадено конкретни упатства за потврда на резервација, ви препорачуваме да се печати една копија од потврда на резервација е-мејл и да ги презентираат на копија од него, заедно со слика проект, на проверка во точка, и ќе биде издаден со вашето патување документи.

Во некои случаи, ќе бидат советувани да се печати една или повеќе копии од вашата резервација потврда е-мејл, бидејќи ова е вашиот билет.

Ако книга секој граничен управувана од страна SNCM, ние ќе ви испратиме патни документи преку e-mail, нормално во 2 работни дена од денот на резервација. Овие документи треба да бидат испечатени и презентирани на check-in, за да можете да им биде дозволено да патуваат на вашата резервација.

Вратете се на почетокот

П: Како можам да користам картата на почетната страница?
А. Прво, изберете земјата од каде што би сакале да го започне своето патување и кликнете на мапата. Ќе им се даде избор на пристаништа во таа земја. Второ, кликнете на пристаништето на поаѓање за да изберете тој пат. Ако има повеќе од еден пат од таа порта ќе се појави кутија - кликнете на точниот пат да ја изберете.

Вратете се на почетокот

П: Дали веб-сајтот ги поддржуваат сите пребарувачи?
А Имаме поддршка на повеќето модерни веб прелистувачи вклучувајќи Safari и Firefox и ние секогаш препорачуваме да ги имате најновите прелистувач инсталиран. Ние исто така нудиме мобилен / таблет / iPad пријателски услуги на www.ferryto.net

Вратете се на почетокот

Одговори на возилото поврзани прашања

П: Јас ќе бидам патува со автомобил за изнајмување. Може ли да се резервира на интернет, бидејќи се уште не знаат шминка или регистарскиот број на автомобилот?
О: Да, се уште може да се резервира на интернет, дури и ако не знаат шминка или регистарскиот број на автомобилот. Едноставно внесете "Изнајмување на автомобили" во полето за регистрација на возилото и очекуваниот обем на автомобилот, на пример, мали, редовни, MPV и слично во областа на Марка / модел. Ние ќе ја советува да се провери дека за изнајмување вашиот автомобил може да се земе на патување што ја предлагате пред потврда на вашата резервација.

Вратете се на почетокот

П: Може ли да се резервира на интернет, ако јас сум патувал во комбе или некој друг трговски возило?
А. Во моментов само некомерцијална, комбиња автомобил-базирани (висина помала од 1.8m) генерално може да се резервира преку интернет, и само ако опцијата "Ван" можат да бидат избрани од листата на начинот на превоз. Како резултат на царинските прописи, транзит стил комбиња понекогаш не им е дозволено да патуваат под туристичка билет, и може да се наплаќаат по повисока цена. Ако не се патува за комерцијални цели и би сакале да се резервира ван транзитна стил ве молиме контактирајте со нас преку e-mail@aferry.com или јавете 0844 493 0651 (трошоци повици 7 пени за минута, плус надоместокот за користење на вашиот телефон на компанијата.) со целосна детали на возилото што се предлага да се патува со трасата и датумите на патување, и целта на вашето патување.

Ако се патува за комерцијални цели, ве молиме проверете www.ferrylogistics.co.uk за цени. Неуспехот да се прогласи за вашето возило е правилно може да резултира со дополнителна исплата на пристаништето и / или одбивање да се прифати билетите купени ..

Вратете се на почетокот

П: Јас сум патувал во комбе, но тоа е претворена имаат спиење. Како можам да се резервира ова?
А Ова ќе зависи од оператор со кој ќе се патува. Ако возилото е ван транзитна стил и се регистрирани како такви, ве молиме контактирајте со нас за да се добие понуда и да се направи резервација. Ако возилото е регистрирано како motorhome (може да се најдат на овој информации за вашите документи за регистрација на возила), тогаш тоа може да се резервира како motorhome. Ве молиме проверете дали возилото димензии се правилно внесени резервации форма за да се избегне одложувања / дополнителни трошоци на порта.

Вратете се на почетокот

П: Дали е важно ако имам покрив кутија / велосипед решетката во прилог на мојот автомобил?
A. Да. Ве молиме бидете сигурни да се внесе Димензии на возилото правилно, вклучувајќи ги и сите приложени лавици / кутии. Неуспехот да се влезе Димензии на возилото е правилно може да доведе до проблеми во пристаништето, како што се дополнителни давачки или нема доволно простор да се биде на располагање за да се качат на траект.

Вратете се на почетокот

П: Како можам да се резервира со приколка?
A. Ве молиме изберете "автомобил и Трејлер" или "motorhome и приколка" или "Ван и Кориснички" и изберете соодветна димензии и за возилото и приколката и продолжи со резервација. Забележете дека ако на возилото е MPV, џип или 4x4, тогаш Ве молиме изберете "автомобил и приколка" како опција и одберете точната димензии.

За жал, ние не нудиме можност да се резервира приколка преку нашите Споредете цена објект; Ве молиме да користите `Книга од Пат објектот за да се добие понуда и книга.

Вратете се на почетокот

П: Ако си ги променам мојот автомобил, можам да префрлам резервацијата на мојот нов возило?
О: Да, под новото возило спаѓа во димензиите на оригиналниот возило картон и е иста категорија на возила (на пример, автомобил, комбе, motorhome), ние може да го промени тоа за вас; Ве молиме имајте во предвид ќе биде направена административната такса £ 10.00 за измена детали на возилото. Ако новата возилото е поголема од онаа што првично се резервира, ве молиме контактирајте не на првата можност, така што ќе може да го измени вашата резервација. Неуспехот да се стори тоа може да резултира во дополнителни трошоци на пристаништето.

Вратете се на почетокот

П: Како можам да книга повеќе од еден мотоцикл?
A. Можете да резервирате само еден мотор / возило по резервации; треба да се направи посебен резервации ако сакате да книга повеќе од еден мотор.

Вратете се на почетокот

Одговори на Бараки / Седишта и сместување прашања

 

П: Дали е задолжително да се резервира одборот сместување, на пример, седишта / кабини?
А. одборот сместување обично е потребна само за една ноќ премини. Ако одборот сместување е задолжително, а не вие ​​изберете доволно сместување, ќе бидете известени во текот на процесот на резервација.

Вратете се на почетокот

П: Ако јас под заземаат кабина, јас ќе се бара да ги споделат кабината?
Одговор: Не, кабини обично за единствена употреба - освен ако не е поинаку наведено.

Вратете се на почетокот

П: Дали го изберете бројот на кабини потребни или број на домуване?
A. Ве молиме изберете го бројот на кабини ви се потребни. Ќе изберете број на домуване потребна само ако сте избрале една заедничка кабина. Кога резервации седишта, ве молиме внесете го бројот на места е потребно.

Вратете се на почетокот

Одговори на Патување со домашни прашања

П: Што е шемата за миленичиња Патување и која ферибот компании им овозможи на миленичиња?
А. Шема Миленичиња Патување беше воведен од страна на Владата во 2000 да им овозможи на миленичиња кучиња, мачки и ласици да патуваат во Велика Британија и во некои земји (главно земји од ЕУ), без карантин.

Не сите ферибот оператори имаат можност да се домашни миленичиња, затоа ве молиме да не контактирате на 0844 493 0651 (трошоци повици 7 пени за минута, плус надоместокот за користење на вашиот телефон на компанијата.) Или mail@aferry.com пред резервации за да можеме да ги додадете во вашата резервација. ферибот оператори обично наплаќаат мал надоместок за секој милениче кое тие носат.

Ако носејќи на домашни миленичиња во Велика Британија, миленичето ќе мора да биде дел од шемата пасош домашни миленици. Во зависност од операторот на ферибот и пат, вашето домашно милениче може да мора да остане во возилото за време на преминот, без пристап на патниците. За повеќе информации за шемата на миленичиња Патување и Миленичиња Пасоши види нашиот напис на патувањето со миленичиња или посетете ја официјалната веб-страница Defra.

Вратете се на почетокот


Прашање: Кој ферибот компании можат да резервирам миленици со интернет на Ferryto.com?
А. Во Ferryto.com.we постојано додавајќи нови функции и производи. Една нова функција е способноста да книга миленици директно на интернет во исто време ќе книга вашиот билет кој можете да го направите со следните компании: -

■ Acciona Ferries Trasmediterranea
■ Адриа Ferries
■ AlsFaergen фериботи (порано Alstrafikken)
■ Balearia (едно куче или мачка само). За да се комбинираат караван, ве молиме јавете се.
■ BornholmerFaergen фериботи (порано Bornholmstrafikken)
■ Селтик линк Ferries
■ Comanav Ferries
■ Comarit Ferries
■ Корзика Ferries (само куче резервации)
■ Евротунел
■ Гранди Navi Veloci Ferries
■ Грималди Ferries
■ Ирската Ferries
■ LangelandsFaergen траекти (formely Langelandstrafikken)
■ LD линии фериботи
■ Моби линии фериботи
■ Northlink Ferries
■ П & О Ferries (со исклучок на Ирското Море премини)
■ SamsoFaergen фериботи (порано Samsotrafikken)
■ Сардинија Ferries (куче резервации само)
■ SNAV
■ зид линија
■ ТТ линија
■ Викинг линија
■ Wightlink Ferries

Забелешка дека многу други ферибот компании нудат миленичиња резервација, но за нив ќе треба да се јавите 0844 493 0651 (трошоци повици 7 пени за минута, плус надоместокот за користење на вашиот телефон на компанијата.) или е-mail@aferry.com, така што можеме да провериме дали ќе биде можно за домашни миленичиња да се патува и ако постои достапност на вашиот бара датуми.

Вратете се на почетокотОдговори на цени, плаќање и платежна прашања

П: Што значи прецртан билет до "билет цена" значи?
А. Оваа цена е највисока цена наоѓаат нашите клиенти во претходниот и сегашниот месеци за комбинација на пат, ферибот компанија, возилото и бројот на патници избрани. Овие не се ниту целосно цените ниту стапки конкурент.

Вратете се на почетокот

кредитни и дебитни картички Прашање: Кој не ги прифаќате?
А. Ние прифаќаме Виза дебитна / кредитна / Electron, Mastercard и да преминете - ние не прифаќаме American Express или Solo.

Вратете се на почетокот

П: Има ли плаќање за користење на кредитни / дебитни картички?
А Ова зависи од типот на картичката ги користите. Нема дополнителни трошоци ако користите Visa Electron, а со MasterCard и Visa кредитни ќе се наплаќа 2.5% од вредноста на вашата резервација. Ако користите Mastercard дебитна, Виза дебитна или Маестро има фиксен износ од £ 1.00 по резервации.

Вратете се на почетокот

П: Јас немам кредитна / дебитна картичка. Може ли да книга сега и плаќаат на пристаништето? Може ли да плати со чек / кеш?
А Имаме бараат целосна исплата на средства во време на резервација, а со тоа и не сте во можност да се направи резервација и плаќање на пристаништето. За жал, не сме во можност да го прифати готовина или чек исплати.

Вратете се на почетокот

П: Дали детали мојата кредитна картичка сигурна кога ќе се направи резервација онлајн?
О: Да, сите онлајн резервации се ракува преку безбеден сервер кој ги енкриптира вашите податоци во формат, кој не може да се препознае. Ferryto.com веб-сајт користи технологија Thawte SSL енкрипција.

Вратете се на почетокот

П: Може ли да користам некој друг кредитна / дебитна картичка за да плати за мојата резервација онлајн?
О: Да, обезбедување имате целосна дозвола да ги користат нивните картички.

Вратете се на почетокот

П: Јас се обидов да се направи резервација, но вели мојата картичка е одбиена. Зошто е ова?
О: Ние не имаат пристап до информации во врска со вашата картичка, а не да се види зошто на трансакцијата е одбиен. Ве молиме да се обезбеди дека податоците за картичката се внесен правилно, и дека имате доволно средства во вашиот профил, за да се направи исплата. Ако сеуште имаш проблеми, можеби ќе треба да контактирате со издавачот на вашата картичка.

Ве молиме имајте во предвид дека во моментов ние сме ограничени во издавачи картичка чии картички ние сме во состојба да го прифати. Ако би сакале да се провери ако ние сме во состојба да се справи со вашата картичка, ве молиме пратете е-маил до mail@ttgateway.com давање прва 6 цифри од само вашиот број на картичката. Овие броеви се користат за да се идентификуваат само издавачот на картичката, и не вклучува никакви информации за Вашата лична сметка кај издавачот на картичката. тогаш може да се потврди дали ние сме во состојба да ја прифати вашата картичка.

Вратете се на почетокот

П: Дали треба да се плати во целост кога ќе се направи на патувањето?
A. Да. Ние бараме целосна исплата кога правење на резервации.

Вратете се на почетокот

П: Јас се обидов да се направи резервација, но вели дека тоа е неуспешна. Но сега гледам дека парите доаѓаат од мојата сметка.
А. Кога резервации се обиде, парите се задржани автоматски во вашиот профил, за трансакцијата и тоа може да се појави како иако износот бил исплатен износ од вашата сметка. Ако резервации не успее, тие пари не ќе се дебитира од вашиот профил, и автоматски одговор ќе биде испратен на вашата банкарска поништување на трансакцијата. Сепак, понекогаш, тоа може да потрае некое време за вашата банка за обработка на тоа, и во периодот од парите се уште може да се појави да се извадени од сметката. Ако ова е случај, Ве молиме да не се вознемирени. Ние не го задолжува пари од вашиот профил, и таа ќе се појави назад во вашиот профил, за кратко време.

Вратете се на почетокот

П: Јас се обидов да се направи резервација, но јас не се добие потврда на екранот кои беа направени мојата резервација. Беше резервацијата успешни?
А. Во овој случај ние би укажуваат на тоа дека прво проверете дали сте ги добиле потврда е-мејл од нас. Ако вашата резервација е потврдена, е-мејл е автоматски се праќаат на e-mail адреса прогласи за време на процесот на резервација. Ако се уште не се сигурни за вашата резервација, можете да контактирате со нас преку е-пошта на mail@aferry.com, со користење на истиот е-мејл адреса прогласена во процесот на резервација или јавете ни се на
0844 493 0651 (трошоци повици 7 пени за минута, плус надоместокот за користење на вашиот телефон на компанијата.), А ние може да се провери нашиот систем.

Вратете се на почетокот


Одговори на check-in и интернат прашања

П: Јас би сакал да знам на пост код на пристаништето. Како можам да најдам тоа?
А. релевантни порта поштенските кодови и адреса детали, ве молиме Кликни тука се однесуваат на нашата пристаниште информации страници. Алтернативно детални насочувања кон вашата пристаништето на поаѓање се вклучени со потврда на резервација која ќе биде испратена до вас.

Вратете се на почетокот

П: Како рано ми е потребно за да се стигне до пристаништето пред заминување?
A. Вашата прецизна проверка во време е наведено на потврда на резервација (во e-mail). Сепак, како упатство со повеќето оператори треба да пристигне 60 минути пред поаѓање. Ве молиме проверете минимално време на check-in е потребно од страна на операторот на ферибот во однапред на патувањето.

Вратете се на почетокот

П: Ако јас пристигне во пристаништето на почетокот, јас може да се качи на ферибот веднаш?
Одговор: Не, вие не може да оди во странство на ферибот до интернат започнува.

Вратете се на почетокот

П: Дали треба да се земе мојот пасош со мене, кога патувате?
А за сите меѓународни ферибот премини секој патник мора да имаат важечки пасош со нив да се качат на траект. Децата можат да патуваат ако тие се на пасош возрасни. Мали бебиња можат да патуваат ако матичната книга на родените е прикажан на царината. За секое домашно ферибот премин (на пример, во Велика Британија) форма на фото проект е прифатен ако пасош не е достапен.

Вратете се на почетокот

П. Дали има безбеден паркинг на пристаништето и колку чини?
А. Повеќето пристаништа имаат безбеден паркинг во пристаништето, или во близина. Цената на паркирање ќе се разликуваат во зависност од одредена порта. За повеќе информации, јавете се на порта директно. Порт паркинг во Довер и Саутемптон може да се резервира на интернет во www.justparking.co.uk

Вратете се на почетокот

П: Може ли да спијам во мојот motorhome / караван во текот на ноќта во пристаништето?
Не е дозволено О. Не безбедносни причини и за безбедноста во текот на ноќта кампување во пристаништето.

Вратете се на почетокот

П: Јас сум патуваат во група од повеќе од 9 лица / возила. Како можам да се резервира ова?
A. Ве молиме пополнете го онлајн истрага во www.ferryto.com/groups.html со конкретни детали на вашето барање група цена. Ве молиме имајте ние само може да се добие попусти за оние правци наведени во паѓачкото мени на полињата подолу и не постојат попусти група на располагање за автомобили.

Вратете се на почетокот

П: Како можам да се јавам Ferryto.com?
A. Ве молиме да користите контакт формата на нашата контакт страница или можете да ни телефонирате на 0844 493 0651 (трошоци повици 7 пени за минута, плус надоместокот за користење на вашиот телефон на компанијата.) Ако веќе сте направиле резервација со нас, ќе најдете податоци за контакт на вашиот e-mail за потврда на резервација.

Вратете се на почетокот

важни Општи услови

Transworld Рекреација Ltd не гарантира дека информациите на оваа веб страна (вклучувајќи, без цени ограничување, описи или датуми) е слободен од грешки или пропусти, но ние ќе ги искористиме сите разумни напори за да го поправите грешки или пропусти што е можно поскоро откако ќе се донесе на нашето внимание.

Кликни тука за да се поврзеш со тимот на клиентот нега во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, а над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

Во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети и ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапни ферибот билет цена и нема скриени статисти за време на резервација.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал