Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Барање за да добие англиска ферибот билет

Патниците кои веќе купиле ферибот билет Онлајн преку овој веб сајт, кои сакаат да го откажете својот резервација може да го стори тоа преку измена и откажување барање форма подолу.

ВАЖНО: Информациите на оваа страница и оваа онлајн форма за откажување / измена е само за корисници кои купиле нивните онлајн ферибот билети во еден од нашите веб-сајтови (сите тие се слични на оваа страница) или од Патување портал. Ако не сте купување на вашиот онлајн билет преку еден од нашите веб-сајтови или портал Патничкиот тогаш можеме да за жал не ви помогнат и ќе треба да се јавите во компанијата траект или веб-сајт што сте го купиле билет од за помош.

дополнителни информации

Ферибот билет Измените Ве молиме наведете дека сакате да ја откажете билет во делот "Детали за амандман" на формуларот.

Надомест ферибот билет амандман услуги Ве молиме имајте во предвид дека во некои случаи тоа не е можно да се откажете вашата резервација и за да добијат враќање на средствата од цената што е платена. Ќе се известени за ова пред да се потврди резервацијата, заедно со сите други трошоци откажување. Било какви промени на овие услови и условите кои би се согласиле да пред да го прифати барањето на вашата резервација се исклучиво по налог на давателот на услугата што сте ја купиле.

дополнителни Патниците Ако сте поради наплата на средствата, на пример за откажани резервации, тоа ќе биде направено само на картичката првично се користи за да се направи резервација. Ве молиме имајте во предвид не сме во можност за враќање на износот на различни платежна картичка.

Во мал број на случаи, наплата може да се направи во форма на патување ваучери. Во овој случај, ќе бидат свесни за ова пред да се донесе откажување

Итно ферибот билет Измените За итни откази (Т.е. само ако вашиот ферибот се должи да плови во следниот 24 часа или помалку) За ферибот билети купени преку овој веб сајт ве молиме телефонирајте на 0844 493 0651 (трошоци повици 7 пени за минута, плус надоместокот за користење на вашиот телефон компанија) за време на нашата канцеларија часа (Пон-Чет 8am -. 8pm, пет до 8am - 7pm, SAT, сонцето и банка Hols 9am - 6pm) инаку ве молиме пополнете соседните онлајн формуларот за поништување на билетите барање.

Се резервира ферибот билети Ако сè уште не сте го резервира вашиот ферибот билети ве молиме Кликни тука за пристап до нашите онлајн резервација услуга.

Кликни тука за да се поврзеш со тимот на клиентот нега во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, а над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

Во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети и ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапни ферибот билет цена и нема скриени статисти за време на резервација.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал